Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom "megverné" a macskát,...

Lányom "megverné" a macskát, ha hagynám. Mikor fog ez elmúlni?

Figyelt kérdés
Benti cicánk van, lakásban élünk, nincs lehetőség kiengedni. Lányom 1 éves múlt 3 hete, püfölné a macskát, ha hagynám. Tudom, hogy valójában meg szeretné simogatni, csak annyira bepörög tőle, hogy ráüt. Hiába mondom neki, hogy nem szabad, csak simogatni, vezetem a kezét naponta többször, hogy hogyan is kéne. A macska áldott jó természet, de látom, hogy már nehezen viseli. Mikorra tanulja majd meg, hogy simogatni szabad, de ütni meg rákiabálni nem?

2019. nov. 10. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Gyereke valogatja, de nagyjabol akkor ha mar eleg jo lesz a finommotorikus mozgasa. Jol gondolod csak meg szeretne simogatni, de meg nem eleg ügyes hozza. Ehhez jön hogy most már gondolom a macska is inkább menekülne előle. Egyelőre csak nagyon figyelj rájuk mert sajnos a cicák nem olyan toleránsak mint a kutyák. Hamar lever neki egy sallert ha veszelyben érzi magát.
2019. nov. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet hogy látta egy nagyobb gyerektől? Az én lányom 11 hónapos kora óta szépen simogatta a cicánkat. Viszont egyik barátnőm 2 éves dackorszakos kislánya amikor itt voltak belerúgott a cicába a lányom pedig látta és azóta Ő is azt próbálja... Most megint kezdetét vette a tanítgatás hogy már pedig nem szabad.
2019. nov. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Az én lányom 2 éves lesz januárban. Nekünk kutyánk van. Ő már tudja, hogy nem szabad az állatokat ütni, meg rúgni, csak simogatni, most is van mikor szépen óvatosan megsimogatja, de azért még mindig többségben van az amikor túlpörög, rácsap a fejére, odarúg, stb. Viszont önkényesen, magától nem verekszik, csak pl mikor ott lóbálja a kenyeret előtte és elveszi, akkor mérgében rácsap, vagy mikor elveszi a kutya egy játékát, akkor odarúg.


Szerintem sokáig fog tartani míg megtanulja, hogy nem szabad bántani az állatokat, és igazából nem is akarattal, vagy gonoszságból teszik. A te lányod még azért bántja, mert nem alakult ki a finom motorikus képessége arra, hogy hogyan ne bántsa őket, az én 1 évvel idősebb lányom, márcsak azért bántja, mert nem tudja a feszültségét, a negatív érzelmeit kifejezni. Nekünk sokat segített ebben, hogy egyszer mikor csúnyán játszott a kutyával, a kutya odakapott. Nem lett semmi baja a gyereknek, kicsit meglátszott a fogai nyoma, de oltott, egészséges kutya volt, és nem mélyen harapta meg, de akkor ott elmagyaráztam neki, hogy látod azért harapott meg, mert te is bántottad őt, és megvédte magát. Azóta miután véletlenül megrúgja, vagy megüti a kutyát, egyből megy simizni, meg ölelgetni, mert megbánja amit csinál.


Ha egészséges, öltött macskás van, akkor ne állj mindig közéjük, hagyd hogy a gyerek megtanulja, hogy bizony, ha bánt valakit, ha rosszat tesz, azt visszakapja. Persze egészséges határokon belül. Egy icipici karmolásba, nem hal bele a gyerek, de lesz akkora ijedtség, hogy beépül a tudatába, hogy nem lehet következmény nélkül bántani az állatokat.

2019. nov. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem látott ilyet senkitől. Ez biztos. És persze, egy kis karmolásba nem hal bele, csak nehogy véletlenül a szemébe kapjon a macska, csak ettől tartok. Mert amúgy ha nem vagyok elég szemfüles, akkor van, hogy a farkát húzza, csak a visítást hallom, mert amúgy egy tényleg jámbor macska, meg kicsit tétó is, mert sose megy félre, csak ha nagyon megijed, de az sem zavarná, ha ráülnénk. De tegnap este, mikor a lányom be volt zsongva, a macska felemelte a mancsát, pont úgy, mint mikor meg akar pofozni egy másikat.
2019. nov. 11. 07:42
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos ez az első 3 év ilyen, ha nehezíted a saját dolgod egy házikedvenccel is. Se a gyerekre, se a macskára nem szabad haragudni ilyenkor. Én azt csináltam, hogy ha nem tudtam figyelni rájuk, akkor különzártam őket. (az előző kutyás válaszoló vagyok) kutya ment a nappaliba, gyerek velem, a konyhába, fürdőbe, stb. Viszont mikor tudok figyelni rájuk, akkor nem avatkozom közbe, csak ha látom, hogy pl a kutya már nagyon rossz felé kacsingat. Pl egymás után többször megkapja a lábát, akkor tudom, hogy ennyi volt, a kutya megunta, átviszem a nappaliba és be zárom. Ebből nem csak a gyerek tanulja meg, hogy ha nem játszik szépen, akkor nincs kutya, de a kutya/macska is megtanulja, hogy ha a gyereket bántja, akkor egyedül marad. Szóval a lényege ennek az, hogy egyszerre tanítod a kettőt, hogyan viselkedjenek egymással anélkül, hogy fájjon a másiknak. Legyen mindennap 1 óra amikor játszotok a cicával (ha még túl kicsi hozzá, az is elég, ha egy járókából figyeli, hogyan játszol vele.) így egy idő után megtanulja, hogyan lehet úgy játszani vele, hogy azt mind a ketten élvezzék. Fontos, hogy ne csak arra tanítsd a gyereket, hogy nem szabad bántani az állatot, hanem arra is tanítsd mit lehet vele csinálni, ami örömet okozhat neki, mert ha csak az elsőt tanítod meg neki, az egyenes út afelé, hogy megutálja az állatokat


Pl.


"Nem szereti a cica, ha ütögeted, de nézd csak, hogy szereti, ha simized a hasát"


"nem szereti a cica ha húzod a farkát, de nézd csak, ezt hogy szereti (itt vegyél elő valami pálcás játékot, vagy valamit amivel szeret a macskád játszani)


Emellett fontos, hogy legyen a macskának egy búvóhelye. A macskák nem annyira társas lények, mint a kutyák. Míg a kutyák büntetésként élik meg, ha egyedül hagyják őket, addig a macskák szeretnek elvonulni a probléma forrásától. Szekrény teteje, olyan szoba ahova nem tud bemenni a gyerek, bármi megfelelő erre, hogy el tudjon valahova menni, ahol a gyerek nem éri el, ha megunja a nyúzást.

2019. nov. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Macskának nem tudsz biztosítani magasan lévő helyet? Nagyon szeretik föntről figyelni az eseményeket. Egy macskabútor, vagy az ablakpárkányra szerelhető fekhely szerintem jó megoldás lenne, nem érné el a lányod.
2019. nov. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresztlányom már akkor megtanulta, hogyan kell bánni a benti kiskutyával, amikor mászni tanult.. persze votl, hogy utàna iramodott, de sosem bántotta.
2019. nov. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már 2 és fél éves a gyerek de még mindig nem szépen viselkedik a kutyával. Nagyon nehéz mindig résen lenni.

Pedig szereti. Mégis rugdos. Várom, hogy változzon, addig is vigyázok rájuk és elmondom ezerszer, hogy nem szabad.

2019. nov. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Én nem értek hozzá, csak ennyit fűznék ehhez

""Nem szereti a cica, ha ütögeted, de nézd csak, hogy szereti, ha simized a hasát"

Hogy a macska attól ponthogy ideges lesz szerintme, ha valaki a hasát simogatja, szóval azt szeinrtem nem kéne.

Na jó, mondjuk, ha kifejezetten játszani akarunk vele, ésmondujk nem baj, ha megkarmol közben. :)

2019. nov. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek a macskákhoz mivel ahogy írtam nekem kutyám van, csak írtam valamit, neki kell behelyettesítenie azzal amiről tudja, hogy szereti a macskája.
2019. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!