Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől fog elmúlni a szem...

Mitől fog elmúlni a szem váladékozása?

Figyelt kérdés

20 hónapos a lányom. Császárral született, de mégis belement a könnycsatornájába a baci.

A kórházba már kezelték (szemcsepp) illetve, még itthon is kellett 1-2 hétig napi 3×1-t csepegtetni.

Végül 1 hónaposan volt az első átmosása.

Utána egy ideig nem könnyezett neki a szeme. Aztán kb. 1 évesen újra kezdődött. Megint átmentünk 3 szemcseppen, végül egy átmosáson. De mindig csak a bal szemével van a probléma.

Most 20 hónapos és tegnap óta megint váladékozik a szeme. Nem ragad össze, nem piros, nem vakarja (tehát feltételezem, hogy nem viszket neki).

Mit csináljak még vele?!


2015. szept. 14. 13:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt csak orvos tudja megmondani. Az én fiamnak is át kellett mosni (6 hetes volt), előtte a gyerekorvos által felírt kétféle szemcseppet használtam (az egyik a Ciloxan volt, a másikra nem emlékszek), persze egyik se jött be. Meg kamilláztam is neki, semmit sem ért. Aztán a szemészeten a főorvos asszony mondta, hogy ez a két szemcsepp nem jó, mert a vivőanyaguk nagyon szárítja a szemet. Felírt Floxal-t, azzal kellett átmosás után egy hétig csepegtetni. Most 2,5 hónapos a fiam, nem váladékozik a szeme.

Na, csak azért írtam le a sztorit, hogy erre is oda kell figyelni. Amúgy nekem azt mondták a kórházban (meg olvastam is), hogy minél később csinálják meg a gyereknek ezt az átmosást, annál hatástalanabb lehet. Szükség lehet akár három átmosásra is.

2015. szept. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!