Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki ad gyermekének halolajat,...

Aki ad gyermekének halolajat, a Gal-t vagy az Eskimo Kidet ajánlja?

Figyelt kérdés

A Galnak mennyire van halas íze?

Az Eskimo Kidet szedtük....Magában nem veszi be, mert nem ízlik neki.

Illetve ahogy olvastam az összetételt a Gal-nek kevesebb az összetevője, viszont ezek nagyobb dózisban vannak benne. Mennyiben jobb az Eskimo Kidnél, ha jobb?



2019. nov. 14. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Ezek a készitmények a beszédet segítik? Csak a kulcsszavaid miatt kérdezem. Érdemben nem tudok segíteni, a lányom nem szed ilyet, de nem beszél, 29 hónapos.
2019. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gal-t adom. Érezhetően kiegyensúlyozottabb, ha nem felejtem el adni (idegrendszeri éretlenség, megkésett beszédfejlődésű - volt - már behozta, de még akkor kezdtük adni, amikor nem beszélt 2,5 évesen). Enyhén citromos hal íze van, magában beveszi.

Az Eskimo kidet pedig konkrétan kihányta. Én is kóstoltam, undorító íze van. Rothadt hal + tutti frutti.

2019. nov. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Én MorDHA Mini-t adok a 8 éves fiamnak. Ez kapszula, ha valaki be tudja venni, akkor nincs rossz íze, eper ízű bevonat van rajta. Az én fiam nem tud kapszulát bevenni, így kiskanálra nyomom a tartalmát. Így elég vacak halíze van, de már megszokta.
2019. nov. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Eskimo kids nálunk bejott, mindkettő szedi.

A nagy 1 éves kora kapja a kicsi 14 hónapos kora óta.

A nagy azóta (esküszöm, nem túlzok, egyszer sem volt beteg, maximum takony és köhögés) a kicsit 2x, egyszer 3 napos láz egyszer hasmenés. De ennyi..

És nagyon gyorsan meggyogyulnak.

2019. nov. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

1-es reménykedem benne. A diagnózisunk nekünk is jelenleg (és remélem ennél rosszabb nem is lesz) megegyezik a 2. hozzászólóéval. Járunk fejlesztésre, ott ajánlották, plusz rengeteget olvasgatok a témában, csupa jót hallottam róla.

Eskimo kid-et adtak a gyógyszertárban, de csak a csőrös poharából issza meg gyümölcslével. Mondanom sem kell, hogy a 100ml/5000Ft-os halolajat ami rárakódott az üveg falára és inkább a csapban landolt, mint a kislányom pocakjában, kicsit sajnáltam :)

2-es, köszönöm a véleményt, akkor megér egy próbát. Patikában is beszerezhető egyébként?

2019. nov. 15. 08:28
 6/6 anonim válasza:

Az Eskimo Kids a legrosszabb választás, ami nem is halolaj, hanem növényi olaj és halolaj keveréke. Azért keverik növényi olajjal, mert az sokkal olcsóbb a gyártónak, illetve a növényi olajok is tartalmaznak omega-3 zsírsavakat (ALA), amire lehet hivatkozni, ez benne a trükk. Azonban nem minden omega-3 zsírsav egyforma. Neked kizárólag a halzsírokra van szükséged, ami az EPA és a DHA. Továbbá nagy mennyiségű omega-6 zsírokat is tartalmaz, amiből viszont az átlagos étrendben is túl sok van, ezért ennek kiegészítése nem csak felesleges, de káros is. Pont ennek az ellensúlyozására kellene növelned az omega-3 zsírsavak bevitelét. Olyan terméket soha ne válassz tehát amire omega-3-6-9 van írva, mert az mind ilyen termék. Azért ajánlják az orvosok és a védőnők, mert csak erről van információjuk, ugyanis az étrend-kiegészítőket gyártók gyakran ugyanúgy látogatják az egészségügyi szakembereket, mint a gyógyszergyártók. Aki utoljára náluk járt, annak a termékét fogják ajánlani.


A GAL halolaj nem kifejezetten gyerekeknek való és nem hiszem, hogy jobb minőségű, de még az is sokkal jobb választás, mint az Eskimo, legalábbis a halolaj részt tekintve, ugyanis ugyanaz a típusú halolaj van benne, viszont nem tartalmaz felesleges növényi olajokat. A GAL halolajat azért veszik sokan, mert olcsó és annak való, akinek valóban nagy mennyiségű EPA+DHA-ra van szüksége, például szívbeteg, magas a vérnyomása, stb, tehát komoly egészségügyi problémái vannak, ami indokolja a magas bevitelt. Ehhez azonban nagykanállal kell fogyasztani. (Ugyanakkor itt felmerülhet az a kérdés, hogy élelmiszerből az olcsót akarod-e választani? Az étrend-kiegészítők élelmiszerek.) Ha igazán jó gyerekeknek való terméket keresel, akkor én inkább a Minami halolajokat ajánlom, amiből mindössze 1-2 ml-t kell adni.


(megj.: nagy üveges halolajat (több száz ml) semmiképpen se válassz kisgyermeknek, mert a halolaj a kibontás után gyorsan romlik és mire elfogy már akár erősen oxidált (avas) állapotba kerülhet, főleg ha nem tartod be a tárolási tanácsokat. Ennél még az is jobb, ha kapszulásat választasz, amit ki lehet szúrni tűvel és kanálra nyomhatod az olajat. Később pedig ha már le tudja nyelni vagy szét tudja rágni a kisebb kapszulákat, akkor inkább azt ajánlom a folyadék helyett, ami sokkal tovább eltartható, így biztonságosabb a gyermekednek.)

2021. okt. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!