Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mennyi édességet és nassoln...

Ki mennyi édességet és nassolni valót ad a gyermekének?

Figyelt kérdés

Ez alatt pl ezeket értem

Szörp

Tea

Csoki

Üdítő

Rostos (kubu és társai)

Chips

Ropi

Puffi.....



Illetve mennyi idős jelenleg a gyerek?



2019. márc. 25. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

9 és 16 éves fiúk

A kicsit tudom szabályozni naponta 1 nasi +1 üdítő van ami egy szívószálas szokott lenni.

Joghurtot napi 2 eszik sima natúr joghurt házi lekvárral vagy kekszel.

A nqgyobbikat nem bírom szabályozni, mert kap ösztöndíjat jelenleg 2 chipset és egy doboz macisajtot vacsorázik. Kiidegel ezzel

2019. márc. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk 8 és 5 évesek. Szörpöt, üdítőt egyáltalán nem isznak, csak vizet, vagy natúr gyümölcsteát. Inkább a sós nasikat szeretik, egy-egy pom-bear chips szombat esténként elfogy, vagy ha játszóra megyünk, viszünk 1 csomag kekszet. Néha szoktak vacsora után 1 túrórudit megenni.
2019. márc. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

3 éves. Szörpöt nagy higításban este a vacsihoz kaphat. Ha bevásárolunk (heti 3-szor kb), akkor kaphat csokit. Ami nála tejszelet vagy túrórudi szokott lenni. De nem mindig kér.

Amit nem írtál: reggel szinte mindig édeset reggelizik, pl gabonapelyhet vagy kakaós csigát.

A többit alkalomszerűen, vendégségben kapja.

Az édességekért nem rajong, a legtöbb nem is ízlik neki, de a chipsre, pufira szerintem könnyen rákapna, de sosem veszek "csak úgy" a boltban, így nem jut eszébe kérni.

2019. márc. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

4 éves a lányunk. Szörp mindig van itthon, de egy nap tal@n kétszer ha iszik belőle. Teát rendszeresen iszik, de nem a boltit, hanem az itthon lefőzöttet. Csokit ritkán eszik, nincs oda értük. Helyette valami tejeset szokott kérni (puding, joghurt, tejszelet, túró rudi). Kubut kétszer kap egy héten. Jár tornára, és azt kér inni olyankor. Chipset nagy néha,ha hosszabb útra utazunk vonattal, ez kb 2 havonta egyszer fordul elő. Olyankor előfordul, hogy Pom bär macit kér. Ropit nem szereti, és puffit sem.

Ami kimaradt a felsoroltak közül, és nagyon szereti, az a gumicukor. De abból is maximum heti egyszer vetet.

2019. márc. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%

3,5 eves kulfoldon lakunk.



Szörp - sosem ivott

Tea - szinten sosem ivott, itt senki nem ad gyereknek teat

Csoki - nem szereti

Üdítő - ha meglatja , hogy en iszok ker, es kap

par kortyot

Rostos (kubu és társai) itt nincs Kubu

Chips- nem veszek

Ropi itt nincs ropi

Puffi.....az sincs :)


Babakekszet veszek neki a mai napig, legalabb abban nincs cukor. Nem rendszeresen , de ha megyunk a boltba valaszthat a baba reszlegrol, es azt ker.

Havi 1-2 alkalommal Kinder.

Itt jobban figyelnek az egeszseges etkezesre, nem akarom szemettel etetni. Nem is veszek itthonra ilyesmiket.

2019. márc. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Engem ma szúrtak le hogy nem szeretem a gyerekeimet mert nem engedtem az egyiknek még csokit enni.

Benyomott 3 évesen 2 kubut 4 tejszeletett míg a nagyinál... jól össze is vesztünk. Ha nem vagyok ott iszonyatosan tömik én meg szívok éjjel a hasfájás miatt mert úgy sír a gyerek. Ezért is vagyok kíváncsihogy ennyire pocsék lennék a heti 2 3 csokival és hogy csak vizet isznak a tejen kívűl a gyerekeim.

2019. márc. 25. 21:10
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

4 évesek az ikreim.

Szörp vagy almafröccs (hígított almalé) hétvégén van, hét közben vizet isznak. Egyéb üdítő étteremben/vendégségben tehát ritkán. Tea csak ha betegek.


Reggel édeset reggeliznek, gabonapehely, fonottkalács mézzel vagy lekvárral. Délután ha megyek értük kapnak valami apróságot, egy olvadós rágót pl. Ezeken kívül más nasit ritkán esznek mert nem engedem. Megszokták hogy rájuk van szabva, nincs problémázás rajta. Most egy hétre elutaztunk pihenni szóval extra körülmények voltak, gondoltam etéren is kirúgunk a hámból így több nasit engedtem, de kár volt mert elszaladt velük a ló, egyre jobban követelték, kb semennyi se lett volna elég már a végén. Szerencsére mióta hazajöttünk visszaálltak ebben is.

2019. márc. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%

Szörp nem ksp

Tea ha beteg, üresen

Csoki nem szereti

Üdítő heti 1szer

Rostos (kubu és társai) szinte soha

Chips soha

Ropi havonta egyszer kb.

Puffi..... havi 1-2

2019. márc. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

7 éves lányom van hízasra hajlamos cukorbeteg így nincs semmi édesség neki.

Hetente kétszer általában pénteken szombaton kaphat hígított almalevet. Havi 1 szelet valamilyen minden mentes sütit


Hétközben nasizni ha szeretne akkor zöldségeket, kölesgolyót esetleg néhán szál ropi lehet. Gyümölcsöket is korlátozni kell, volt hogy megevett 4 barackot és estére a cukorja az egekben volt.

2019. márc. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

Szörp, kubu, üdítő: soha, mi se isszuk

Tea: házi főzött, cukormentes

Csoki: heti 1x, nagyi vehet nekik de csak jó minőségűt

Chips, ropi, pufi: havi 1-2


Vicces egyébként, hogy minden válaszoló aki nem tömi szarral a gyerekét, le lett pontozva a sárga földig. Akik naponta tolják a gyerekbe a cukrot, tartósítószert, transzzsírokat stb. azon szimplán hülyék, vagy ennyire nem bírnak a saját gyerekeikkel (inkább megkapja csak nem ordítson)?

2019. márc. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!