Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Hogy tudnám...

Mit tegyek? Hogy tudnám megnyugtatni a gyermekemet?

Figyelt kérdés

Nagyon kétségbe vagyok esve már régóta. Gondolkodtam, hogy kiírjam-e a kérdést vagy nem, de mivel nem jutott jobb az eszembe, így kiírom, hátha tud valaki segíteni.


Volt egy családi balhé, amit ő sajnos végignézett. A lényeg az volt, hogy a testvérem azt mondta a lányomra, hogy úri pulya, és mindent meg fog tenni azért, hogy elvegyék őt tőlem. És akkor ő fogja nevelni, és akkor majd megtanulja, milyen a szegénység és nem lesz annyira elszállva magától. (Nem vagyunk gazdagok, csak jobb az anyagi helyzetünk a testvéreménél)

Akkor egy huzamba folyamatosan bepisilt éjszaka. Ez olyan 2-3 hétig tartott. Elvittem pszichológushoz, segített neki, és elmúlt.


Szombaton, vagyis tegnap találkoztunk az utcán a testvéremmel és a sógornőmmel. Ők az utca túloldalán voltak. Nem vettek észre minket. Igazából én sem vettem volna észre őket, ha a kislányom nem mondja, hogy ott vannak. Elkezdett félni, húzott elfele, hogy menjünk haza. Hazamentünk tegnap este megint bepisilt.


Azt mondja, hogy fél attól, hogy elveszik őt tőlem és ha a testvéremhez kerül, akkor ott verni fogják.


Már gondolkodtam azon is, hogy újra elviszem őt pszichológushoz, de azt mondta, hogy nem akar odamenni, mert a pszichológusnál folyton rajzolnia kell és nem akar egy idegen nénivel beszélgetni.



2019. nov. 24. 17:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Hány éves? Ha van már olyan idős hogy megértse, akkor el lehet neki mondani, hogy igen, vannak akiket elvesznek a szüleiktől, de ehhez nagyon rossz körülmények kellenek, és ha a tesód megpróbálja csak kinevetik a rendőrségen.
2019. nov. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Édesem! :(

Szerintem hívd fel a pszichológust, hátha tud úgy további tanácsot adni ilyen helyzetre, hogy nem kell elmennie a kislányodnak.

2019. nov. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nemrég lett 7 éves.


Mondtam neki, hogy nem fogják elvenni, de attól még fél.


Köszönöm a válaszokat! Fel fogom hívni majd a pszichológusát.

2019. nov. 24. 17:35
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Testvéredéknek van gyerekük ? Ez ugyan nem válasz a kérdésedre, csak a helyzet megértéséhez szükséges. A pszichológus nem feltétlenül az autentikus szakember, talán egy pedagógus (óvodapedagógus) jobb tanácsot tudna adni.
2019. nov. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Van, 3 is.
2019. nov. 24. 17:46
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

7 éves már nem kicsi..


Itt mas is lehet a háttérben, h így fél.

2019. nov. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az is használna, ha a gyereked előtt kiállnál a testvéreddel szemben. Aztán küldd el a vérbe és ne beszélj vele többet.


(Amúgy hol él az ilyen, hogy szerinte a gazdagoktól veszik el a gyereket és odaadják a szegényeknek?)

2019. nov. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
A gyereknek nyugodtan magyarázd el, hogy nem vehetik el, főleg olyan helyre nem adnák ahol bántják. Ilyen testvérrel az életben többetvszóba nem állnék.
2019. nov. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem az egész sztorit. Miért álltál vele egyáltalán szóba, ha ilyen elmebeteg? Nyilván óvnám a gyermekemet attól, hogy ilyen emberekkel találkozzon.
2019. nov. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
84%

Én a helyedben a testvéredet már azon frissiben megcsapkodtam volna egy seprűvel, amiért a gyermekem ilyen tüneteket produkált miatta.

Valahogy próbáld megértetni a gyerkőccel, hogy nem vehetik el tőled, és főleg nem kerülhet ahhoz az idiótához, aki ilyet mondott előtte.

Nagyon sajnállak, esetleg a gyerek szeme láttára szidd össze a testvéredet, hogy lássa, nem kell félnie.

Valahogy muszáj lenne megnyugtatni szegényt.:(

2019. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!