Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vehetem rá a gyermekeme...

Hogyan vehetem rá a gyermekemet, hogy egyedül is játsszon?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves. Sajnos nem hajlandó eljátszani egyedül.


Fontosnak tartom, hogy rendszeresen foglalkozzunk, játszunk a gyerekkel. De azt is, hogy önállóan is tudjon játszani, elsősorban a saját érdekében.


Próbáltam már olyan módszert alkalmazni, hogy próbáljon meg egyedül játszani, míg én ott ülök mellette, és olvasok egy könyvet vagy dolgozom a számítógépen. Ötletet is adtam neki, vagy játékos feladatot, de ő teljes figyelmet követel: "Apa együtt játszunk!"


Abban szinte biztos vagyok, hogy mi csúsztunk el a nevelés során.


Tudtok esetleg tanáccsal vagy ötlettel szolgálni, azt illetően, hogy mit tehetnénk?


F/35



2017. márc. 27. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Rendszerrel.

Ha pl mindig ugyananabban az időben (ugyanolyan esemenysor utan)mosogatsz, akkor tudja hogy anya ilyenkor nem er ra.


Pl minden nap hazartek, levetkozik, lazitotok, utána kimesz fel orara es azutan foglalkozol vele.

2017. márc. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%

Spontán dolgokat én n is tudok rögziteni még .ha pl egyszer vele alszok, abbol mindennapos siras lesz, ha másnap nem.

Náluk még valahogy nincs olyan, hogy néha



Pl néha délelott jatszon egyedul, néha du, összevissza. Ezt igy nem lehet

2017. márc. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*nem is tudok
2017. márc. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még az oviban is megvan mindennek az ideje. Játékidő, evés idő, udvaron lenni.nem értem a lepontot. Már egy kisbaba is tudja pl este furdetes jön, evés elott v után peluscsere
2017. márc. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek zöld kéz!
2017. ápr. 3. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!