Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha nem tud oda...

Mit tegyek, ha nem tud oda figyelni a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Tanácstalan vagyok, ezért fordulok hozzátok.

Van egy 6 éves lányom, szeptemberben kezdte az iskolát.

Az iskola alkalmasságin gyönyörűen teljesített, nem javasolták, hogy az óvodában maradjon (sajnos nálunk vegyes csoportok voltak és kicsi gyerekekkel kellett volna egy csoportban lennie).

Már itt van lassan december, és folyamatos probléma az, hogy nem figyel az órán, beszélget, mással foglalja el magát, szétszórt. Sajnos ez az élete többi területére is ki terjed és a negyedéves értékelésnél is minden tantárgynál ez szerepel benne.

Ma voltunk kézilabda meccsen, első meccse volt és döbbenten néztem végig, hogy mit művel a lányom. A játéka nem volt rosszabb, mint más korabeli gyerekeké, viszont mikor éppen nem játszott, azt láttam, hogy zavarja a többieket, bohóckodik, énekel, táncol, fejjel lóg a padról, piszkálja a cipőjét, stb... Tehát minden mással el volt foglalva, és mikor be akarták állítani játszani, többször is szólni kellett neki, mire észre vette magát.

Leszögezném, hogy nem erőltettem rá semmit, a kézilabdára is ő szeretett volna járni. Mivel nagyon aktív, így azt gondoltam, hogy legalább le mozogja azt, hogy egész nap ül az iskolában.

Nem tudom már, hogy mivel tudnám rá venni, hogy figyeljen. Ha vele szemben ülök és beszélek hozzá, a szemembe néz, de látom rajta, hogy nem figyel, nem is tudja megmondani, hogy miről beszéltünk, vagy éppen mit mondtam neki.

Mit tanácsoltok, mit kellene tennem? Oké, még csak 3 hónap telt el az iskolából, viszont semmilyen fejlődést nem tapasztaltunk, és igazából az esze meglenne, jó matekból, angolból, szereti is elmondása alapján, ez az eredményein is jól látszik, viszont képtelen figyelni.

Mit kéne tennem?



2019. nov. 25. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
TSMT torna még nem késő.
2019. nov. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mit takar ez a TSMT torna?
2019. nov. 25. 19:09
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Koncentrációs problémája van. Keress olyan fejlesztést ahol konkrétan gyerekek koncentrációját fejlesztik.


Külföldön élek, sajana nem tudom, hogy Mo-n hol van ilyen.

De ami még nagyon jó a koncentráicó tréningek mellett az ergoterápia.

2019. nov. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Felkészíted hogy max a mekiben fog krumplit sütni.
2019. nov. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
nem unatkozik?? ha netán Bp-n laktok, írj privit
2019. nov. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

#4 Ezzel felesleges érvelni, ma már az az általános nézet hogy a kitűnő tanulók fognak krumplit sütni, a bukdácsoló, lógós diákok meg sokra viszik majd, mert Einstein is sokra vitte.

Legalábbis itt gyakorin mindenki tud ilyenre példát hozni 😂


Kérdező, a pedagógus mit javasol? Neki tudnia kéne kezelni a helyzetet, legalábbis javasolni valamit, hogy hová kell vinni fejlesztésre/vizsgálatra a gyereket.

2019. nov. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Ugyanez a fiam, csak ő focira jár. Most lesz 6 éves februárban,de nem tudom, hogy mihez kezdjek vele...
2019. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Eddig ennek nem volt jele? Óvis foglalkozások, családi programok során?
2019. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Az én lányom ugyanilyen. Figyelmetlen, szertelen, néha mintha más világban lenne. Most már 13 éves, egy kicsit javult a dolog, de még mindig szétszórt, szórakozott. Mindemellet kitűnő tanuló, művészetekben nagyon tehetséges, az iskolában nagyon aktív, amit rábíznak, és amit szeret, abban 110 %-osan odateszi magát. Nálunk a lovaglás sokat segített a koncentrációban, és szerencsére ez az egyik hobbija is. A másik a festés, rajzolás, órákig el tud merülni benne. Én nem aggódok annyira, mert meg fogja találni a neki való munkát, és környezetet. Szerencsére az iskolában mindig elfogadták hogy ő ilyen, ha végzett a munkájával hagyták rajzolni, vagy a pad alatt ücsörögni, ha arról volt szó. Ruhákat, tesicuccot, iskolai dolgokat még mindig elhagy, pótkulcsból is van itt-ott elrakva egy.
2019. nov. 26. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is a lanyom ilyen lett decemberre. Azwrt vegigmentunk az even de a tanarok nem igazan koveteltek tole mert keptelenseg volt. Aprilisban megbeszeltuk h ujrakezdi az elsot.

Ha ez egy nagyon jo dontes volt 😀

Kapott egy tunderi uj tanarnot az osztalya normalisabb lett. Es most hasit a suliban 🙂 mar masosikos de orommel jar be es nem zavarja h volt egy proba eve a suliban 🙂


Kicsit kivolt a masodik elso eve elejen mert a volt osztalytarsai beszoltak neki parszor. De a tanarok jol kezeltek a dolgot. No meg a legjobb baratnoje is vele kezdte ujra az elsot (vietnami a kislany neki a nyelv nem tudas miatt kellet ismetelni)

Szoval mi igy utolag atgondolva azt tartjuk h nem gond ha az elsot ketszer jarja ki. Jobb mintha vegigmenne de bukdacsolva. Vagy tenyleg meg is bukna pl 5ik ben vagy 7ik ben...


Ja amugy jartunk tornara de mivel a gyereket nem erdekelte a 4ik alkalomtol es inkabb mast csinalt nem sok ertelme volt kenyszerinteni nem lehet mert akkor ertheto modon duhongott voltna vagy vevagja a hisztit. Azert meg h ott jatszon torna helyett annak nem volt ertelme.

Mikor kedve volt otthon mentunk vegig a tornan de akkor is feluton feladta h nem erdekli.


Nalunk az ovoda a nevelesi es a beszedvizsgalo is azt mondta h iskola erett. Vagyis 3 szakvelemenyem volt arrol mehet es rendben van. Szoval az a max 30 perces vizsgalat pont semmire nem jo. Addig barmely gyerek megcsinalja ha erdekes a dolog es izgi.


Szoval a tanarokkal egyeztess errol es ne legyen mumus ha ev ismetlest mondanak. A gyerek tobbet nyer vele mint veszit. Az uj osztalyban o lesz a nagy es mar ismeri a rendszert lehet a tanar jobb keze segitoje is, mivel mar ismeri a tankonyvet fuzetet a teljesitmenye is jobb lesz. Nalunk az iraskepe is szebb lett es olvasni is szebben olvas. Tobb jo pontot kap meg matricat dicseretet is 🙂

2019. nov. 26. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!