Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normális, ha egy 2.5 éves...

Az normális, ha egy 2.5 éves gyerek állandóan rohan, szalad, ugrál, beszél folyamatosan! , és soha nem fárad el? És egy dologra max 5 percig tud figyelni?

Figyelt kérdés
Utálja a korlátokat,mindig pörög!Sokszor szófogadatlan.Keressek orvost?Járunk zenés foglalkozásra,az összes gyerek azt csinálja,amit kell csak az enyém nem :(.....szégyellem.Valami gond lenne vele?

2012. okt. 18. 13:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
minek örülj neki hogy eleven gyerek.
2012. okt. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
A 2.5 éves korba ez teljesen belefér.
2012. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Minden gyerek más, más a vérmérséklet, az érdeklődési kör. A tied sem rosszabb, mint a többi, nyugi!!! :-)
2012. okt. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%

Elég ismerősek a "tünetek". Nézz utána, mi a figyelemzavaros hiperaktivitás.

Olvass róla sokat, és keress olyan könyveket, ahol nevelési tippeket is kapsz. Nagy segítség lehet olyan szülő, akinek van hiperaktív figyelemzavaros gyereke, és gyakorlatban bevált tippeket tud adni.

Nagyon-nagyon-nagyon nagy szerencsével találhatsz olyan gyerekpszichiátert, aki elvállalja, hogy megvizsgálja, és kideríti, mi újság. Az a baj, hogy a legtöbb "szakember" ezt a diagnózist csak akkor meri felállítani, ha a gyerek iskolás, és az ottani viselkedésről a tanár is ad véleményt.

Addig még sokszor meg fogod kapni, hogy te vagy a türelmetlen/alkalmatlan/idegbeteg stb, és nincs a gyerekeddel az ég világon semmi baj, csak eleven.


A figyelemzavaros hiperaktív (ADHD-s) gyerek nem beteg, nem fogyatékos, sőt általában okosabbak a többieknél. Az állapota veleszületett, nem te tehetsz róla, és nem tudtad volna megakadályozni. Genetika. (Ebbe még sokszor fogsz kapaszkodni, ha tényleg az.) Nincs mit szégyellned.


Nevelési tanácsadóban is kérhetsz segítséget. Minél előbb kapsz segítséget a nevelésben, annál jobb, és annál kevesebb gond lesz a gyerekkel az oviban/suliban.


Nem hiszek a homeopátiában, de egyetlen tipp mégis bevált: kálium foszforikum és kálcium foszforikum kombinált szedése, három havi kúra. Nem mondom, hogy világmegváltó hatása volt, de tényleg érezhetően könnyebben tudott a gyerek figyelni. Gyerekorvos meg tudja mondani, nektek mennyi kéne belőle, vagy javasolja-e egyáltalán. (Nekünk családterapeuta javasolta, képzett pszichológus, aki sok ilyen és hasonló gyerekkel találkozott már.)

2012. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Először is nagyon köszönöm a válaszokat!

(Üzenem annak aki pontoz,hogy én nem hívtam és kérem menjen innen!!!!!!nekem minden válasz hasznos!!!!!!!!!!!!!)

Épp ma voltunk ezen a zenés foglalkozáson,és annyira rossz volt látni,hogy minden más gyerek mondja a mondókát és figyel,meg tapsol amikor kell...az enyém meg szaladgál,bohóckodik,barátkozik...DE nem hajlandó figyelni!!!!

Hívom,nem jön vissza.Hisztizik állandóan.Egyetlen dolog ,ami leköti a TV nézés :(...és az esti meseolvasás.Képtelen egyedül játszani!És képtelen egy másodpercig megülni!!!!!!NAGYON FÁRADT VAGYOK!!!!!!!:(

Barátnőm pszichológus a gyermekklinikán...régen(még kicsi korában látta a gyereket),de beszélek vele,hogy nézze meg!

2012. okt. 18. 13:53
 6/17 A kérdező kommentje:
ja és egyébként hihetetlenül okos,1 éves kora óta beszél,másfél éves kora óta folyékonyan!!!!!20 ig számol,fantasztikus memóriája van
2012. okt. 18. 13:55
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Ugyan már, az ennyi idősek nagy része utálja a korlátokat és szófogadatlan. Ezzel az erővel az ismeretségi körömben minden ennyi idős kisfiú hiperaktív lenne. Ha nem szereti a zenés foglalkozást, ne járjatok, mi is abbahagytuk, amikor unni kezdte. De hogy lehet olyat írni, hogy szégyenled a saját gyerekedet, csak mert egészséges és eleven????
2012. okt. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

jajjjjjjjjjjj nem őt szégyellem!!!!!

Csak ahogy viselkedik az utóbbi pár hónapban....

Látnotok kéne az anyukák rosszalló pillantását,hogy nem bírok a saját lányommal :(

2012. okt. 18. 14:35
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

Negyedik vagyok.

Ajjajjj...

Nekem ez most olyan deja vu...

Mint a gyerekem anyja, aki egyértelműen jobban ismeri, mint bárki más: 2,5 évesen már TUDTAM, hogy nem olyan, mint a többiek. Kimerült voltam, fáradt, elkeseredett.

Mindenki azzal jött, hogy ejnye-ejnye, egy egészséges, eleven gyerek ilyen. (Lófa.szt. A többi gyerek akkor miért nem ilyen? Meg gondoltam én még csúnyábbakat is...)


Nagyon jellemző, amit írt a kérdező.

A tévézésre annyit tanácsolnék, hogy korlátozzátok a minimumra!!!

A gyereket a gyorsan villogó, gyorsan váltakozó információk árama köti le. Elég tempósan változnak az események, hogy mire elunná, újra felfigyeljen valamire.

Másrészt a villogás, a hang- és színáradat csak még izgatottabbá teszi a gyereket. Ami akkor jön elő, ha lekapcsolja a tévét anyu.

Egyáltalán nem jó!!!


Kérdeznék:

Mennyire tanul a gyerek a saját hibáiból? Van már kialakult veszélyérzete?

Evésnél, öltözködésnél nem szokott gond lenni? (Pl. válogatós, stb.)

2012. okt. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Mennyire tanul a hibáiból????Hát ez nagyon változó...a múltkor fejre állt a kismotorral,szétcsattant a szája,letört a foga...bevittem letöröltem,és közölte,hogy menjünk motorozni,de megígéri,hogy nem lesz több motoros baleset...

Viszont a papája leesett a tetőről és összetörte az orrát,és amikor rohangál,meg eszement mindig említem ezt neki,hogy úgy fog járni....azonnal abbahagyja...

2012. okt. 18. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!