Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vennél 5 éves kislányodnak...

Vennél 5 éves kislányodnak használtan gyerek biciklit? Ha igen mire kell figyelni a vételnél?

Figyelt kérdés

2017. jan. 13. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Ha jó állapotban van, vennék, de utána megnézetném egy szerelővel (fék!!!).

De egy tanács: télen ne vegyél neki biciklit, ha veszel is, csak tavasszal mutasd meg neki.

Ismerősök vettek karácsonyra, a gyerek soha nem használta, mert télen nem lehetett, és mire lehetett volna, már nem érdekelte a gyereket, hiszen hónapokig ne lehetett vele "játszani".

2017. jan. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kislányunk már a második használt bicaját nyúzza (méretváltás). Amivel tanult kétkerekűzni, ott volt néhány esés, örülök, hogy nem újat vettünk. Aztán gondoltuk, hogy már stabilan megy 2 keréken, kinőtte a régit, vegyünk neki újat. Ekkor találtunk véletlen egy nagyon szép használtat, így megint csak nem lett új (nem is baj, ezzel is esett már).

Egyébként télen általában olcsóbbak a bicajok, mint tavasszal/nyáron, illetve most is használhatja (nem is értem, miért ne???).

2017. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Ha jó állapotú, akkor megéri használtat venni, mert hamar ki fogja nőni. Szerintem érdemes kontrás biciklit venni, mert azzal biztonságosabban tud fékezni. A kormányon lévő fékkarok működtetéséhez nem biztos, hogy elég hosszúak az ujjai, és van is elég erő bennük. 5 évesnek én még nem vennék váltósat. Később is inkább agyváltósat, például 3 fokozattal. Ennyi bőven elég akkor, ha valaki nem akar nagyon meredek hegyi utakon kerekezni. Az agyváltósnak egyszerűbb a kezelése, megbízhatóbban működik, nem nagyon kell állítgatni.
2017. jan. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gyerekbicikli olyan tárgy, amiből nem érdemes újat venni. Jellemzően egy szezont használja a lurkó, aztán kinövi. Ha csak nem úgy csinál, mint én, hogy faterom biciklijével (váz alatt) bicajoztam. De annak már 50 éve...
2017. jan. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én inkább újat vettem mert csak minimálisan volt drágább mint a használt. És ez biztosan jó állapotú. Nem bántam meg, sokat biciklizunk (de nem eleget mert sajnos munka miatt kevés időm van rá)
2022. máj. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!