Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom helyett mindent nekem...

Lányom helyett mindent nekem kell csinálni, ha nem csinálom, sír. Másnál is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Most 13 hónapos. A könyvben nekem kell mindent mutogatni, a zenélő játékot nekem kell megnyomni, ilyenek. Pedig ő is tudná. Volt ilyen időszak nálatok is?
2019. dec. 1. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell mindig ugy tancolnod ahogy fütyül. Ugyan ennyi idos a lanyom és mar van sajat akarata es hisztijei. De engem nem hatna meg ha hisztizik h en nyomjam meg a gombot mert neki ugy kenyelmes. Nem ő a főnök :)
2019. dec. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Hülyére vesz. Ha te pedig ugrs neki, akkor nem csupán a nyakadra fog nőni, hanem életképtelen is lesz. Plusz 10 évesen lever egy maflást, ha nem nyalod ki a fenekét. Gondolom mikor pici volt és hasaltatni kellett volna,akkor is felkaptad, ha elsírta magát...
2019. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehet, hogy figyelemre vágyik? Én mindig mutogattam aztán mondtam, biztattam, hogy ő is csinálja. Másfél éves. Most már csak néha jut eszébe, hogy én mutassam
2019. dec. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ezt most kezdte, ezért nem értem. Eddig ugye én mutogattam, mert ő még nem tudott, de most meg már tudna, de elmutogat 3-4 dolgot, utána meg húzza a kezemet, hogy én mutassam. Aztán vagy megint mutat egyet, vagy nem, aztán megint húzza a kezemet.


#1 és #2, köszi, de nem kéne ilyesfajta feltételezgetésekbe bocsájtkoznotok, hogy el van kapatva meg hasonlók, magam sem vagyok a híve az elkényeztetésnek, hagyom egyedül IS játszani, meg szoktam természetesen vele IS játszani. Nem lóg rajtam naphosszat, egyáltalán nincs elkapatva, de azért bocs ha merem éreztetni vele a szeretetemet!

2019. dec. 1. 20:47
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy ne erőltess rá semmit. Attól ne félj, hogy nem akar csinálni semmit, a legtöbb dolgot ő maga akarja felfedezni segítség nélkül. Ha rá van erőltetve valami, az szinte mindig ellenkezést vált ki.
2019. dec. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem mondtam h el van kenyeztetve se azt h ne szeretgesd őt! Csak h lehet ám nemet is mondani és nem kell megcsinalni helyette dolgokat amit tud o maga is! És igen hirtelen rajott h van sajat akarata. Ez ilyen
2019. dec. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
És az mért baj neked? Nem látunk a fejébe, az akkori sajátunkba meg már nem látunk. Ez nem az, hogy úgy ugrálj, ahogy ő fütyül, hanem valamilyen általunk nem ismer okból neki most ez esik jól. Nincs okod, hogy ne teljesítenéd. Nyugi, nem fog így maradni, sőt, eljön az a kor, amikor mindent ő akar majd csinálni.
2019. dec. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Minden gyerek életében eljön az az idő, amikor méregeti, hogy meddig mehet el a szülőnél, mennyit engednek neki, mit tud még "kicsikarni" belőled. Ilyenkor nagyon résen kell lenni, és következetesen nevelni.

A jelenlegi problémára azt tudom javasolni, hogy amikor magától megtesz valamit, nagyon meg kell dicsérni, örülni neki, megtapsolni, hogy tovább motiválja.

Ha valamit hisztivel akar elérni, így ne érje el, hagyjátok a hisztit figyelmen kívül, különben mindenért hisztizni fog. Ha a hisztijére nem reagáltok, rájön, hogy felesleges, és leszokik róla. Viszont ha valamit jól csinál, jutalmazzátok dicsérettel.

2019. dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ezt csinálja. Az építőkockákkal pl elvan maga, de a könyvben a dolgokat nekem kell mutogatni. Tudod miért? Mert én meg is mondom, hogy az micsoda, ő pedig még nem tudja, az pedig nem izgi már neki, hogy némán mutogat a dolgokra. Ne aggódj, majd ha elkezd beszélni, már fogja ő is mutogatni, hogy "Kacsaaa" 😁
2019. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálunk fordítva. Akkor hisztizik ha nem hagyom, hogyő maga csinálja. Pl sír és el sem fogadja ha kanállal akarom etetni. Mindent maga akar. Vagy ha hozzáérek a kulacsához, hogy feljebbemeljem kiveri a hisztit. Ő is 13hós
2019. dec. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!