Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves fiam 4 naponta tud...

2 éves fiam 4 naponta tud kakilni, akkor is csak kúppal, hogyan tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
1-2 hónappal ezelőttig 2 naponta volt széklete rendszeresen, aztán elkezdett kitolódni 3-4 napra, a 4. napon most már adok neki kúpot, mert az 5. napon már nagyon szenved tőle. Rengeteget mozog, sokat iszik, minden nap eszik gyümölcsöt, és gyakran főzelékeket, tejtermékeket is. Hogyan tudnék segíteni neki?
2019. dec. 3. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Jó meleg leves, vagy meleg víz. Az kicsit jobb, mint kupot adni. Nekünk ezek mindig bevaltak. Volt, hogy nekem se kakilt a lányom, kapott jó meleg bab levest és rögtön kijott, aminek kell. Ez így merészen hangzik, de nekünk bevalt.
2019. dec. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Dr. Steinverger aszalt szilva lé

Gyógyszertárba lehet kapni. Anno en is nehezen wcztem anyam ezt adta nekem es ez bevalt :) probald ki

2019. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Steinberger* elirtam
2019. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Egyetértek a másodikkal, szilvalé a legjobb.
2019. dec. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Lányom szintén ezzel kínlódik hónapok óta (2,5 éves). Laevolac szirupot kap (5ml) reggelente és baby mira vizet (kb.fél dl 1 korty teába - reggel automatikusan kéri) és megoldódott a gondja. Van, hogy csak 2 naponta kakil, de akkor sem kemény a széklete, így már nem fél kinyomni.
2019. dec. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A kúphoz és hashajtókhoz nagyon könnyű hozzászokni. Vele ez történt, bekerült az ördögi körbe.

Szerintem egyszer várjátok ki, hogy kúp nélkül menjen, ezzel az étrenddel és mozgással biztosan egy héten belül sikerül produkálni, egy hét pedig még nem annyira kóros.

2019. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szilvale
2019. dec. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Laevolac szirup
2019. dec. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2019. dec. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Írass fel macrogolt! Segít, hogy minden nap legyen széklet és aztán ne legyen rossz emlék neki, mert egy idő után félni fog kakilni. A macrogolhoz nem lehet hozzászokni, van, hogy elég 1-2 hónap kúra és magától újra megy 1-2 naponta.

Egyébként járj utána, mert pl egyik fiam a tejallergiától szorult. Rettenetesen megszenvedtünk, mire ráj9tt az örvös. És akkor még sajnos nem volt macrogol sem, vagyis nem adták.

2019. dec. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!