Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális egy 3 éves kislány...

Ez normális egy 3 éves kislánynál?

Figyelt kérdés
Normális, hogyha egy 3 éves kislány több nyelvet használva alkot mondatokat? Pontosabban három nyelven: magyar, angol és spanyol. Sok angol és spanyol videót néz, így például a csillagot star, a halat fish-nek mondja mindig. Az óvónő sokszor nem érti amit beszél.

2019. dec. 10. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha egynyelvű környezetben van, akkor a sok videó az oka. Én lecsökkenteném a videókat. Először magyarul tanuljon meg! Ez nem nyelvtudás, nem válik előnyére. Sőt!
2019. dec. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Többnyelvü környezetben normális. Egynyelvüben meg baromi fura.
2019. dec. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen abnormális.

A következményét már most is tapasztaljátok: nem érti a másik ember, amit a kislány mondani akar. Egy kisgyereknek egyetlen nyelvet kéne először megtanulnia: az anyanyelvét. (A kétnyelvű szülőpár egy másik kérdés, de itt nem erről van szó.)

2019. dec. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Ja, és eleve nem kéne 3 évesen sok videót néznie.
2019. dec. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

Te jó ég, videózáson kívül mást is szokott csinálni az a gyerek????


Nem, nem normális.

2019. dec. 11. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha 2 különböző nyelvet beszélnek a szülők, vagy külföldön éltek, akkor normális lenne, de így, hogy magyar környezetben van, így semmi értelme. Ettől nem lesz előrébb majd a nyelvtanulásban, ha még magyarul se tud. Amúgy kb egész nap videózhat valószínűleg, ha már beépült a nyelvezetébe. Gondoltatok már arra, hogy ahelyett hogy lerakjátok az internet elé, mondjuk foglalkoztok vele?
2019. dec. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Azt cáfolnám, hogy ez nem nyelvtanulás. Igenis az. Az én lányom csak angol nyelvű meséket nézett és most 6 évesen folyékonyan beszél angolul. Ha meghallja valahol, hogy idegenek angolul beszélgetnek, szóba elegyedik velük és társalgási szinten gond nélkül megérteti magát. Természetesen magyarul is remekül beszél, sőt az óvónők szerint korához képest nagyon is választékosan fejezi ki magát, bár ez nyilván nem a mesék miatt van.

Azt meg, hogy a másik ember nem érti meg, nem nevezném negatív hozadéknak. Egy felnőtt embernél (főleg egy diplomásnál, mint például az óvónő) azért ne legyen már nagy kunszt angolul pár alap szót megérteni.

2019. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 Azért ezt erősen kétlem, hogy csak a mesékből megtanult folyékonyan beszélni 6 éves korára.

Én is csak angol nyelvű meséket néztem, mivel gyerekkoromban még nem is létezett magyar nyelvű Cartoon Network, szóval ott ültem órákat tévé előtt és angolul néztem mindent. Sőt, már az óvodában is voltak angol nyelvóráink is! Mégsem tudtam folyékonyan beszélni 6 évesen, sőt még 16 évesen is csak a középfokú nyelvvizsgám volt meg, a felsőfokúra még várni kellett.

2019. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8as: Én most nem a kérdésre reagálok, mert egy 3 éves kislánynak nem kéne folyton a videó előtt ülnie, de én anno 15-16 éves lányként kb 10 szót tudtam angolul, aztán elkezdtem angolul sorozatokat nézni, először magyar felirattal, majd angollal, végül felirat nélkül és így tettem le a középfokú nyelvvizsgámat! Sosem jártam tanárnál. Hihetetlen mennyire hasznos angolul nézni a kedvenc műsorainkat. Persze ehhez kell jó nyelvérzék is. Ezt csak azért írtam le, hogy nem lehetetlen ilyen módot nyelvet megtanulni.
2019. dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!