Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy kislánynál meddig normális...

Egy kislánynál meddig normális, hogy nem indul be a beszédfejlődése?

Figyelt kérdés
Folyamatosan magyaráz halandzsázva, de mindenki mama és hónapok óta ugyanannyi a szókincse. Ez meddig normális? Meddig várjak?
2013. máj. 9. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
2 és féléves koráig ha nincs érthető szava érdemes elvinni egy logopédiai vizsgálatra. Védőnőt kérdezd meg hova fordulhatnátok. De mehetek a nevelési tanácsadóba is, vagy az országos beszéd vizsgáló központba is.
2013. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kerria ***** válasza:

- mennyit foglalkozol vele?

- találj olyan szavakat amiket szívesen kimondana... általában ezek a hangutánozók

- ha nyugodtabb természet nzegessetek könyveket, és mond mit lát benne.


"Másfél éves korukra a gyerekek a megértett 50 szóból 20-25-öt megfelelően használni is tudnak."


Az én kislányom 17 hónapos, és jelenleg ennél több szót ismer és használ, egy ismerősöm kisfia 18 hónapos, és nagyon kevés szót ismétel... nagyon babafüggő is.


Mennyi idős a gyermek? Háziorvos, védőnő mit szól hozzá?

2013. máj. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindent megért, elmagyaráz, elmutogat.

Középső gyermek, 2év2hónapos. Baba, vauvau, mama, kb 30 ilyen szava van. De nem beszél mondatokban, érthetően sem igazán.

Egész nap velem, velünk van.


Pl:

taj-taj baba (hintázik a baba)

a csip-csip csókát a ritmus alapján felismerjük, de nem érthetően mondja, ha értitek mire gondolok


Minden utasítást, a bonyolultabbakat is érti, mindent ért, de nem beszél. miért???????

2013. máj. 9. 21:26
 4/10 A kérdező kommentje:

Utcán is megállítanak mindig, mert annyira cuki, szép és okos. Odamennek hozzá és ő hablatyol az idegennek, a kezével, szájával gesztikulál.

Nem gondolnám, hogy süket, ha megkérem, tud suttogni, mutatja, hogy pszt baba.

És mint a süket-némák a kezével mutogat mindent.

A bátyja is bő 3 évesen kezdett beszélni. Az apukájuk is későn. Ez számít?

Legyek türelmes?

Rengeteg mondókát mondok nekik egész nap.

A bátyja már 4 éves, és azóta rendesen beszél, azt is folyamatosan, hatalmas szókinccsel.

2013. máj. 9. 21:29
 5/10 Kerria ***** válasza:

Na, akkor semmi para... ha megért mindent, az már jó. Ne aggódj.


Ha Téged megnyugtat, vidd el logopédushoz, és konzultálj a védőnőtökkel.

2013. máj. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Olyan cukin magyaráz, de a szókincse nem fejlődik.


Mondom neki, hogy óvatosan a csúszdánál, mert leesel és beütöd a fejedet, fájni fog.

Erre ő:

mutogat a fejére, mutat a csúszdára-puff baba, megint a fejére, és mutatja, hogy jaj fájni fog-de ezt mutatja, nem mondja.

Olyan fura ez nekem.


Vagy mondom, hogy most halkan, mert alszik a kisöcséd.

Ő:

pszt baba, a kezét odateszi az arcához és mutatja, hogy a baba alszik. de nem mondja, hanem mutatja.

2013. máj. 9. 21:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem lehet megmondani. Öcsém aktív szókincse 3 éves koráig 3 szóból állt, az istennek sem akart beszélni, szüleim is aggódtak, aztán egyik pillanatról a másikra elkezdett tökéletes mondatokban beszélni, meghaladta a hasonló korú gyermekek tudását.
2013. máj. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 aNyuszka válasza:

Ugyanebben a cipőben járunk:( Mi 2 év 1 hó, szintén kislány. Mutogatni még ennyit sem mutogat, mint a te kislányod. Mama, anya, szisza, pápá, apa helyett baba =D és ezzel el is mondtam sajnos szinte mindent.

3. gyerkőc, rengeteget foglalkozunk vele. A mi orvosunk annyit mondott, hogy próbáljam meg közösségbe vinni, de ez sajnos nem megoldható, és tényleg nem az van hogy itthon ülök vele néma csendben egyedül...de egyszerűen semmivel sem tudom motiválni. a 10 éves fiam 1,5 évesen perfekt volt, a 3,5 éves fiam viszont 2 évesen csak vigyorgott ki a cumija mögül...utána belendült, és hatalmas, választékos szókincse van. Én leginkább azért vagyok elkenődve, mert veszett hisztis-visítós és szófogadatlan a csaj, és már csak abban bízom, hogy ha beszélni fog legalább elmondja hogy mi a baja visítás helyett... mert persze ha összekapnak, a batyik lapítanak és sosem derül ki az igazság :/ Segíteni nem tudtam, de nem vagy egyedül a problémával! Egyébként azon sem lepődnék meg, ha egyik napról a másikra elkezdene mondatokban beszélni... egyik fiúnál sem volt szótagolás... a nagyobb kerek egy hónap alatt jutott el a semmitől a kerek, hosszú, ragozott mondatokig. Kíváncsi leszek, mit írnak még:) Hallást én is néztem, és mindent megért, még extrábbakat is (Pl. "kérem szépen a zöld kockát" -odaadja.)

2013. máj. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Minden gyerek más, a passzív szókincse mindenképpen nagyon fejlett ha még a színeket és a formákat is el tudja különíteni egymástól, sok gyereknél van ilyen, hogy nem beszél majd egyszer csak mondatokban kezd el beszélni és onnantól nincs megállás. A kisfiam 2,5 évesen egyáltalán nem mondott semmit csak annyit, hogy kuka... :) Aztán egyszer csak el kezdett összetett mondatokban beszélni, mostanában azt várjuk, hogy aludjon mert akkor legalább csend van :))

2013. máj. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy logopédiai vizsgálat nem ártana a nevelési tanácsadónál, de aggodalomra semmi okod. Figyelj mert az ilyen helyeken gyakran javasolják, hogy hordjad ilyen olyan terápiára, beszéd indító foglalkozásra 3000-5000Ft ért alkalmanként. Aminek persze meglesz az eredménye, mert ha nem kezelték volna akkor is elkezdett volna beszélni. A nevelési tanácsadónak ha problémát talál ingyen kell a kezelést biztosítania. (Tudom, mert ilyen helyen dolgozok) Éneklés, zene hallgatás, állathangok hallgatása, beszélgetés hozzá lehajolva, mozgásos mondókák (Szabó Borbála: Mozdulj rá!), sorrend feladtok (gyöngyfűzés különböző szabály szerint, állatok egymás után rakása, játékok egymás mögé helyezése), hintázás, mozgás, légző gyakorlatok, állalthangok utánzása, kézműves tevékenységek, szívószállal ivás, cukorka szopogatása, arcizomtorna (mosolyogj, durci, nyel kinyújtás stb.),rajzolás/firkálás , gyurmázás ezek mint mind segítik a beszéd fejlődést. (ehhez még kicsi de szintén egy könyv: Mozdul a szó...)
2013. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!