Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti is csak egész nap pakoltok...

Ti is csak egész nap pakoltok a 1,5 év körüli gyereketek után?

Figyelt kérdés

Én nem tudom más, hogy bírja ezt, de nálam időnként elszakad a cérna amiatt, hogy az egész napom csak arról szól, hogy pakolok a gyerekem után, mert mindent szétdobál, és mire én összepakolok, addigra kb. kezdhetem is elölről az egészet, mert amit közben összepakoltam, azt szét is dobálta, mire a következővel végeztem.

Úgy érzem, szélmalom-harcot vívok egész nap, ami nap végére teljesen felőröl, és egyre türelmetlenebb, idegesebb leszek, olykor még rá is kiabálok, amitől aztán szörnyű anyának érzem magam...

Ti hogy bírjátok ezt? Mit tehetnék?


2019. dec. 11. 17:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%
Én rászólok, és nem pakol szét.
2019. dec. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Még egy jó pár évig így lesz ez, szóval ha már most unod, mi lesz később? :) Sőt, később már érteni is fogja sokkal jobban, meg is tudja sokkal jobban csinálni a pakolást és mégsem fogja, szóval nem akarlak elkeseríteni, de sokáig így lesz ez még... Én megmondom őszintén, hogy nyilván rászóltam a fiamra, illetve szólok, hogy pakoljon össze, volt amikor jobban rá kellett szólni, de volt, amikor belefáradtam és összepakoltam, vagy éppen pont letoj...tam és úgy maradt és majd meg lett máskor csinálva. Felesleges ezen izélni. Nincs olyan gyerek, aki nem pakol szét. Nyilván meg kell tanítani neki, hogy pakoljon össze. Előbb-utóbb sikereket fogsz elérni, de tényleg ez pont egy olyan dolog, amin kár kibukni. :)
2019. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%

Rászólok


Ha nem megy, akkor elrakom amit dobálni tudna..


Persze néha belefáradok


/ hajolni sem tudok 30 hetes terhesen

2019. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
24%
Nem. Alig voltunk otthon. Mentünk sétálni, játszóterezni, különböző programokra. Enni és aludni mentünk haza.
2019. dec. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%
Rászólok, amit tudok összeszedetek vele, a többit pedig csak este pakolom el.
2019. dec. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem, felesleges, akkor pakolok össze amikor elaludt
2019. dec. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Amikor a magy 1,5 éves volt, akkor a kicsi 5 hónapos, épp elkezdett kúszni.

Most már mindketten pakolnak, nappali és esti alváskor rakok rendet, addig hagyom őket érvényesülni. A sajáts szobáikban segítenek pakolni.

2019. dec. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%
Én nem, mert én is rendetlen vagyok... :D
2019. dec. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

10 hónapos baba vs. rendmániás anya.

Ezek vagyunk mi.

Egész nap pakolok reggel 8tól este 8ig, és a hajam tudnám szálanként kitépni.

Tudom hogy neki most még ez a játék meg ezt kell csinálnia, de sírni tudnék attól, ahogy néha kinéz a ház.

Mire rendet rakok a nappaliba, káosz a szobája.

Mire szoba rendben káosz a folyosón..

2019. dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

A 3.5 évesemmel is együtt pakolok el. Óvodában is így pakolnak a kiscsoportosok. Amúgy én rendszerető vagyok, erre tanítom a kislányom is. Újabb játék elővételekor az előzőt elpakoljuk. (fa építőkocka-dupló-orvosos-ékszerei) Ezeket nem szeretem egyszerre szétszedve. Rakja/rakjuk össze, utána jöhet a következő.


El kell keserítselek, ez egy folyamat. És a vége még nekem is messze van--hogy egyedül tartsa rendben a szobáját--nemhogy neked!

Kitartás! :)

2019. dec. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!