Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy szoktatok hozzá ahhoz...

Hogy szoktatok hozzá ahhoz hogy a gyereketek már nincs otthon veletek egész nap hanem bölcsődébe/oviba jár?

Figyelt kérdés

A lányom eljutott arra a szintre hogy már nem csak az én társaságomat keresi, hanem szívesebben játszik gyerekekkel. Ha egyedül vagyunk a játszón akkor velem fogócskázik, de ha már más gyerek is van akkor rögtön vele játszik. Így arra jutottunk hogy hiába akartam 3,5 éves koráig otthon tartani ha már én úgyis otthon vagyok a kicsivel, inkább decembertől beadjuk óvodába.

Viszont én egyik pillanatban úgy érzem hogy ez a jó döntés mert ott fogja jól érezni magát, másik pillanatban pedig sírhatnékom van mert nem akarom elengedni. Most még el sem tudom képzelni milyen lenne nélküle otthon lenni.

Ti ezt hogy éltetek meg, hogy dolgoztátok fel?


2018. okt. 18. 17:41
 1/8 babyboom567 ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!

először kérdezz utána az óvodai beiratásra,mert az mindig tavasszal van,és nem vesznek fel csak úgy az utcáról senkit(vagyis nálunk, itt nagyon nagy túljelentkezés,várólista van.Nekem 2019 tavasszal be kell iratnom,hogy esetleg 2020 januárban menni tudjon, de egyáltalán nem biztos ,hogy felveszik.megmondták,)

Az én gyerekem 22 hónapos, szeptemberben kezdte a bölcsit,imád menni,nagyon sokat fejlődött,nincs mit feldolgozni rajta.Attól mert jár ,még az én gyerekem.

2018. okt. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Pokoli érzés volt nekem,főleg hogy az első 3 hetet végig bömbölte,miután ott hagytam. Nem evett,nem ivott,nem szolt hogy pisilnie kell,inkább bepisilt. Egész napot végig idegeskedtem hogy nem e szárad ki. Nagyon hiányzott itthonrol nekem,hogy nem nyaggat és nyafog egész nap. Már eltelt lassan 2 hónap és már örömmel megy oviba,szereti az ovonőt és a dadus nénit is.
2018. okt. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Óvónő vagyok, de így is borzasztó nehéz lesz, szerencsére még van időnk. Amit tapasztalatból tudok mondani, hogy ezt a legtöbb esetben a szülők élik meg rosszabbul, a gyerekek sokkal könnyebben alkalmazkodnak. Ha sír is, amikor otthagyod, hamar feloldódik és onnantól semmi baja. 😊 Te lehet, hogy unalmasnak érzed majd, hogy csak egy gyerkőc van otthon, könnyebb megoldani a házimunkát, stb. De neki ott rengeteg programja lesz, egy csomó új játék, barátok, foglalkozások, udvar... nem fog unatkozni, nem is lesz ideje rá. Ez talán segíthet, nekem is segíteni fog.
2018. okt. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
féltem tőle de igazából mikor elkezdődött, annyit volt beteg, hogy kb fel sem tűnt hogy ovis...egy hét itt, egy hét ott....inkább olyan volt mintha játszó táborba vinném..
2018. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%
Amikor még picik voltak, és ez volt, nem találtam a helyem. Hirtelen annyi szabadidőm lett, hogy csak lestem. Idő volt mire hozzászoktam.
2018. okt. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Én visszamentem dolgozni, kevesebb időm lett, mint addig. De ne aggódj: egyrészt annyi újdonság lesz, mit rajzolt, mit játszott, mit tanult, ezek mind örömmel töltenek el. Másrészt az együtt töltött idő súlya, tartalmassága megnő. Legalábbis nálunk ez van.
2018. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

En visszamentem dolgozni ugyhogy nagyon nem volt idom azon agyalni milyen erzes...

Masreszt annyit volt beteg hogy szinte folyton otthon volt igy is, en meg ingaztam, ugyhogy nem volt jo emiatt.

Oviban ha jart, jol erezte magat, kellett a gyerek tarsasag, keves volt mar otthon, ingerszegeny.

2018. okt. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%

Fantasztikus volt!!!

3 év után végre 6-7 óra CSEND!!!!

Én már vártam az óvodakezdést, mint a messiást.

A lányom is élvezi az ovit az első perctől.

2018. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!