Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert alszik el a 2 eves...

Miert alszik el a 2 eves gyerekem 1,5 ora alatt?

Figyelt kérdés
Minden este kinlodunk. Annyira nehezen alszik el. Mindent kitalal, hogy ezt enekeljem szomjas stb...1,5 oran keresztul eneklek neki amit ker, de 1,5 utan mar nem birok turelmes lenni, es mar nagyon elegem vam. Olyankor mar kiabalok vele. Ilyenkor olyan duh van bennem mint meg soha. Utolag mindig utalom magam emiatt de minden este ez van annyira kihoz a sodrombol. Probaltunk mar mindent, nappal 12tol fel2ig alszik, mozgunk delutan... 9, fel 10 korul viszem fel aludni. Probaltam hamarabb probaltam kesobb semmi sem segit. Mi lehet a gond? Nem birom igy folytatni ezt idegroncs lettem.
2019. dec. 11. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%

Kellett neked ez,már most nincs meg a szeretett!

Olvasd el a "mérgező szülök" című könyvet! Sokat tanulhatsz belőle!

2019. dec. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Reni 28 ***** válasza:
100%
Szia! Neked legalább alszik, másfél éves az enyém, és az éjszaka nagyrészét végig kukorékolja 😄 én is próbáltam már mindent, gyerekorvos meg csak legyint. Kitartást
2019. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves Elso!

Ha nem szeretnem a gyerekemet, akkor nem enekelnek neki 2 ora hosszan keresztul, hanem betennem a kisagyba es hagynam sirni ott mig elalszik. De ilyet még sosem tettem....

Azert kerek segitseget, hatha mas is van hasonlo cipoben, mert az edesanyak tudnak egymasnak a legtobbet segiteni. De szerintem neked kellene elolvasni azt a konyvet! A hozzaszolasod alapjan nem mergezo anya vagy hanem egy mergezo ember.....

2019. dec. 11. 22:04
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Ne szórakoztasd- vagyis ne énekeld neki azt amit kér. Te el tudnál úgy aludni hogy a kedvenc bulizenédet hallgatod??? De most kokolyan.

Este mese,aztán 1 max 2 ének, és nincs több. Vagy csendben maradtok, vagy kapcsolsz egy halk altatózenét, vagy te énekelsz egy alatatódalt, de csak azt. Nekünk is van egy kedvenc altatónk, de alváskor csak az éneklem neki, van hogy egymás után 10x el kellett énekelni, de megtanulta hogy ha ezt éneklem, akkor alvás van.

2019. dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt gondolom és javasolnám, mint a 4.
2019. dec. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá, hogy suttogva énekelj, ahhoz csendben kell maradnia hogy hallja!
2019. dec. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Csak másfél óra? Mázlista... Mi 3-4 órás kínlódásoknak vetettünk véget azzal, hogy példát mutatunk. Mi is elmegyünk aludni. Megvan a fix esti koreográfia. Vacsi, fürdés, összebújunk a nagy ágyban, aztán alvás. Persze a kölykök próbálják szabotálni. Éhes vagyok, szomjas vagyok, pisilni kell, kakilni kell, a kisautó a nappaliban maradt, nemakarokaludni, stb. Ilyenkor kell határozottnak lenni. Nyilván kiengedjük wc-re a gyereket, de a többi kifogás nem érdekel. Villany lekapcs és alszunk.
2019. dec. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

4 ora mire elalszik a lanyunk. Most is az apja probalja altatni. A bolcsiben alszik delutan igy hiaba barmi program ejfel elott lefektetni sem birjuk. Van egy tesoja 9 eves nem hagyja aludni, ugy uvolt.

Pisi, kaka, ivas, hideg meleg van, nem jo a pizsi, ehes, mindent amit ellehet gondolni megcsinalja.

A szobajaban altatjuk, mar ujra kap tejitalt, cumit csak aludjon de semmi. Magunk koze vesszuk sem.alszik el.

Voltunk kivizsgalason, kinevettek minket, hogy csak a gyerek a hisztis es akaratos. Semmi baja.

Igy hat minden este hajnalokig megy az uvoltes, mintha vernenk.

Nagyteso meg azert sir mert almos.

Orulj a ket oranak

2019. dec. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Én mindig ugyanazt az altatót éneklem neki mese után , de szöveggel maximum kétszer utána már csak dúdolva és egyre lassabban. Két éves nemrég kezdtek hosszabbodni az altatások, ez bevált, de így is legalább fél óra mire el tud lazulni, iszik sokszor közben meg fészkelődik.
2019. dec. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mert másfél órán keresztül énekelsz neki. Nálunk 1 mese van, egy altató mondóka - ez ugyanaz minden este. És kijövünk a szobájából. Ha sir, tovább kér, akkor elmondjuk hogy nem, már meséltünk. Nagyon hamar megtanulta, hogy oké 5-10 perc az altatás.


Szerintem a 9-fél 10 is késő. A mi két évesünk 8-kor alszik. Ha fél 10-kor kezditek az altatást mikor alszik el? 11? Az nagyon késő ebben a korban. Még felnőtt létemre én is hamarabb alszok :)

2019. dec. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!