Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az normális hogy...

Szerintetek az normális hogy az óvónő rámszól az 1 hete ovis gyerekem miatt hogy nem alszik meg sokat futkoz? Azt mondja beszéljek vele mert nem hagyja nyugton őket mikor a többiek alszanak.

Figyelt kérdés
amúgy eddig sem aludt csal elvétve és az tny hogy energikus de egy gyereknek szerintem ez a dolga.a dadának meg az hogy vele legyen és vigyázza,nem az hogy sírjon hogy nem alszik a gyerek.egyébként egy nő mondta hogy őt már hivták fel telefonon hogy vigye haza a gyereket mert nem alszik.
2012. szept. 26. 07:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
81%

Mekkora a gyereked egyébként? Nálunk másért szólnak, pl: beszélgessünk el a 3 éves gyerekkel ha csúnyán beszél vagy csúnyán viselkedik, mert ők nem tűrik a csúnya beszédet (ez oké, de azonkívül hogy elmondom ezt az alig 3 évesemnek, lehet hogy másnap is megpróbálkozik majd a csúnya beszéddel pl. és ezut OTT HELYBEN kell kezelni szerintem nem a nap végén "hegyi beszédben".

Hozzátenném én se tartom helyesnek nyilván a csúnya beszédet de az én gyerekem most pont abban a korban van hogy csúnya szavakat mondogat és lesi a hatást, szerintem nem ő az egyetlen aki ilyen.

És nem tőlem tanulja a csúnyaságokat hanem a rokon kisfiúktól. Tehát nm arról van szó hogy nálunk ez bevett szokás és nekem kéne valamin változtatnom.

Na szóval nekem ez a nem alszik és szólunk a szülőnek ugyanez a kategória. Könyörgöm ő van ott, oldja meg! Nem igaz hogy nem lehet egy normális gyereket lekötni alvásidőben.

Érdekes mód a nagyobbik gyerekem ovis csoportjában még a hiperaktív meg gyógyped gondozásra szoruló 2-3 valóban nagyon rossz kisfiút is le tudták kötni az óvónénik alvásidőben, érdekes mód egyszer nem szóltak a szülőknek hogy netalán vigyék haza mert nem alszik,.,..

2012. szept. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
76%

Mégis hogy gondolod, hogy a dada 20-30 gyereket EGYSZERRE tudna dajkálni? Az óvodában a gyerekeket elkezdik nevelni (mivel sok szülö ezt nem teszi meg otthon), meg kell tanulniuk betartani bizonyos szabályokat.

Ha a te gyereket alvás helyett rohangál meg hangoskodik, akkor a több nem tud pihenni. A gyereknek NEM az a dolga, hogy másokat zavarjon, meg ne fogadjon szót. Ha emiatt hazakülödik a gyereket, az jogos, a többi gyerek érdekében.

Mellékesen a legtöbb óvodában AZ nem baj, ha nem alszik a gyerek, de csendben van, hanem ha rosszalkodik.

2012. szept. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
88%
a gyerekednek is meg kell tanulnia a rendet, egy óvodában fegyelem van és nem azt csinál, amit csak akar. Tévedés, hogy a dada azért van, hogy a gyerekedre vigyázzon 3 órán keresztül, hogy ne zajongjon, amíg a többiek alszanak. Ha nem alszik, akkor sem játszhat, feküdnie kell a helyén.
2012. szept. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
60%
Mennyi idős?
2012. szept. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Az óvodai szabályokat nem lehet otthon megtanulni, sajnos azt az óvodában kell, jelentkezzen már aki "jól elbeszélgetett" otthon a 3 évesével és az ettől rögtön tudta mit kell az óvodában csinálni? Nekem csak ezzel a hozzáállással van bajom hogy beszélgess el vele otthon, oké, persze megteszi a szülő de attól ott abban a helyzetben nem biztos hogy úgy is fog cselekedni...

1 voltam

2012. szept. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
3 éves.és men 30 gyerek van a csoportba 15 gyerek.és ha nem azért van ott a dada hogy vigyázzon a gyerekre,akkor mégis miért?azért mert kicsit elevenebb a többinél nem kell ráerőltetni olyat amit nem akar.ha mégis azt akarják inkább kiveszem és itthon lesz többet tanul tőlem mint az oviban.
2012. szept. 26. 08:27
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

az első vagyok, egyébként de a csendes pihenő pont ilyen. Hiába eleven ezt igenis rá kell erőltetni, mint ahogy a nyugodtan egy helyben ebédelést vagy a nem pacsálva kézmosást, az igényesen odafigyelve wc-zést stb. nem állhatsz így hozzá hogy mert elevenebb ne kényszerítsenek rá ezt azt mert az életben mindig rá lesz "kényszerülve" hogy másokhoz alkalmazkodjon.

A 3 évesen nagy része bizony elfárad pláne az oviban ahol annyi minden történik, és aki aludni szeretne azt nagyon fogja zavarni a fiad ha hangoskodik.

Eleven vagy nem eleven valahogy le kell kötni.

Az én nagyfiam is eleven volt mégis csendes foglalkozást kellett válasszon arra a másfél-2 órára.

Én az első és utána következő válaszomat nem erre írtam hogy KELL E MEGFELELNI az ovis kívánalmaknak (mert nyilván hogy KELL) hanem erre hogy "beszélgessen el vele a szülő" ez az amit én nem mindig tartok célravezetőnek.

2012. szept. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
3 éveseK akart lenni, elírtam.
2012. szept. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ráerőltetni semmiképp nem kell, hogy aludjon, azonban az a te feladatod megtanítani neki, hogy csendespihenő alatt ne zavarja a többieket, mert akkor az, aki szeretne pihenni, nem tud. Nem csendespihenő alatt is módjával lehet gondolom futkosni, de nem szertelenül. Nálunk is van olyan gyerek az óvodában, aki kezelhetetlen, az óvónők próbálják nevelni, de ez valahol mégiscsak a szülő feladata. Én elhiszem azt is, hogy vannak nagyobb mozgásigényű gyerekek is, de valahogy őket is kezelni kell.
2012. szept. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
77%
szerintem is jobb lesz neki otthon veled. Legalább semmilyen fegyelmet nem fog tanulni és 5 évesen meg már késő lesz elkezdeni nevelni. Nyilván te sosem fogod fegyelemre tanítani.
2012. szept. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!