Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves korban normális,...

2,5 éves korban normális, hogy függő a gyerekem bizonyos dolgoktól?

Figyelt kérdés
Első gyermek, nincs tapasztalatom, de aggódok, hogy valami nincs rendben. Kb. fél éve kezdődött nála, hogy rákattant a mesékre a tvben. Addig nem érdekelte. Majd észrevettem, hogy néhány dologhoz is elkezdett ragaszkodni. De én úgy látom, hogy túlzottan. Pl hajnalban már ordítva kel, hogy azonnal kapcsoljam be a kedvenc meséjét. Ha ezt nem teszem meg, addig ordít míg végül bekapcsolom. (tudom, gyenge vagyok, de nem bírom szenvedni látni). Miközben nézni a mesét mint egy zombi, rágja a kezét. Akkor hiába szólok hozzá, a gyerek elveszett. Tárgyakhoz is görcsösen ragaszkodik. Van ilyen időszak vagy baj van? Egyébként azért zavar, mert szeretnék mást is csinálni vele, de képtelenség. Olyankor rúgkapál, ordít, ha nem azt csináljuk, amit szeretne. Pedig ragaszkodnék ahhoz, hogy naponta legyen pl friss levegőn, de akkor csak ordít míg be nem jövünk.
2019. dec. 12. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Az enyém is nagyon kattan a mesékre, igyekszem elterelni a figyelmét, van amikor nem lehet, de sokszor igen, most pl. youtube-on maszat, meg ilyesmi meséket nézhet, abban felolvassák a mesét, nincs mozgókép, jobb, mint egy rajzfilm, de könnyen lehet, hogy hamar ráun, azt hiszem pagony mese néven találsz ilyet.
2019. dec. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Oké pordít, de ha a nagykésért ordít akkor azt is oda adod neki????


Nálunk még most kisikolás korban is kevés Tv van. Nincs is minden nap, de max egy óra. Hétvégén orssz idöben akkor lehet reggel meg délután is vagy közös film nézés...


Ha korlátlan lenne a mese nézés akkor korlátlanul néznék az tuti. Ha csak édességet adnék nekik enni, akkor csak édességet ennének egész nap. Ha engedném a nagykéssel rohangálni akkor azzal rohangálna.

Ha nem fogom meg a kez´et az utcán akkor tuti kiszalad az útra. De még is megfogom a kezét, még akkor is ha üvölt...


Azért nem alszik hajnalban, mert tudja, hogy lesz TV. ha nem kapcsolsz neki TV-t kb 3 napig fog üvölteni, és 4-ik napon játszani fog üvöltés helyett.

2019. dec. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen monomániás korszak, de sajnos a média erre is alapoz.

Próbáld kordábab tartani. Tárgyak, szokások esetén nem gáz!

2019. dec. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan egyetértek a második hozzászólóval!


3 napig fog ordítani, negyediken már játszik veled. Légy következetes!

2019. dec. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Hallgasd meg, anyám; hulló könnyeit dícsőség látnod; de legyen szíved szikla, melyet eső el nem puhít.
2019. dec. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is 2 és fél éves. Javában a dac, hisztikorszaknak. Ha engedném, ő is folyton mesét nézne meg csokit enne, meg felmászna a bútorokra. Szerencsére viszonylag könnyen feladja, mert arra neveljük, hogy a hisztivel, illetve az ehhez társuló előadássorral nem ér el eredményt. Ha valamit nem szabad (pl. játékot rongál - elveszem, meri a fürdővizet a kádból - kihúzom a dugót) akkor azt nem szabad és kész. Őszintén szólva én ilyenkor úgy nem sajnálom (hiszen nem fájdalma van vagy ilyesmi), csak ott vagyok vele míg abbahagyja és folyamatosan beszélek hozzá nyugodt hangon.

Ne a pici gyerek irányítsa már a szüleit azért mert megsajnálják a dührohama közben...

Sokkal kiegyensúlyozottabb az a gyerek, aki tudja hogy a szülei biztonságos határt szabnak.

Pár napig nagyon rossz lesz neked, de vedd át az irányítást mert ez később csak fokozódni fog, hiszen jelenleg arra neveled a gyermeked hogy akármit megtehet.

2019. dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek rèszèről normális h rákattant,sok gyereket beszippant a mesenèzès. Az èn lányaim is ilyenek, ha tehetnèk egèsz nap nèznèk. DE! Nem tehetik mert nem engedem. Naponta egy pici mesèzès okè,de hogy hajnalban ordìtson ès mèg be is kapcsoljam neki...na azr már nem. Állj a sarkadra ès legyèl következetes. Meg kell tanulnia h a hisztivel nem èr el semmit,sőt mèg más számára fontos dolgokat is megvonsz havnyávog.
2019. dec. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!