Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális az ha anyuka már 1...

Normális az ha anyuka már 1 éve nem mosta meg a 2 éves kislánya haját arra hivatkozva hogy a haj bizonyos idő utan öntisztul? Ez csak nekem furi? (Jól szituált, értelmiségi család)

Figyelt kérdés
2013. dec. 1. 22:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

Én próbáltam erre (illetve nem erre, hanem a két naponta helyett ritkábban hajat mosnira) ráállni, de nekem egyelőre sajnos nem sikerült ezt így kihúzni 3-4 napnál hosszabbra.

De ismerek olyat, aki tényleg havonta mos csak hajat, és szép a haja, nem zsíros, nem piszkos.

Tehát ha a kislány haja szép és tiszta, akkor normális is lehet a dolog.

Viszont ha sokat vannak belvárosban ahol sok a por meg a kipufugófüst, akkor azért szerintem időnként nem árt hajat mosni.

2013. dec. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Hát ha arra gondolok, hogy hogy néz ki a fiaim haja nyáron medencézés, homokozás után, akkor elképzelhetetlennek tartom, hogy ne mossuk. Mióta hidegebb van, és nem vagyunk kint a "porban", meg sapi van a fejükön azóta ritkábban mosom a hajukat, kb hetente.
2013. dec. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Pedig igaz. Öntisztuló a haj.
2013. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%

Ha amúgy nem büdös, és ápolatlan a gyerek, akkor talán...

Én is istentudja mikor mostam már a 2 évesem haját. Mindig megszagolom fürdésnél, ha büdös lenne, vagy láthatóan koszos, megmosnám. Nyáron természetesen napi szintű nálunk is a hajmosás.

2013. dec. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
12%

nekem is és az 5 éves lányomnak is derékig érő a hajunk. az enyémet 3 naponta kell mosni, mert hamar zsírosodik. az övét 1-2 havonta szoktam, és még akkor sem zsíros vagy rossz szagú a haja. amikor kisebb volt és rövidebb a haja, még ritkábban kellett mosni. sűrű fésűvel kijön a napi por belőle.

amúgy naponta mosdunk, fésülködünk. szóval szerintem normális a kérdésben említett anyuka.

2013. dec. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

Az én lányomnak is hosszú haja van. Kb 2 hetente mossuk, de egyáltalán nem zsíros akkor sem, pont azért mosom meg neki 2 hét után, mert nem akarom hogy igénytelennek tartsanak hogy a sajátomat 3-4 naponta mosom, az övét meg nagyon ritkán. Nyáron azért sűrűbben mosom neki, amikor többet megy homokozóba, jobban izzad, stb.

Szóval lehet hogy fura, de tényleg előfordul hogy nem lesz koszos a haja ennyi idő után.

Egyébként meg lehet hogy ők teszik jól, a sok sampon és balzsam mint vegyszer, lehet hogy így kevésbé fog károsodni a hajuk később.

2013. dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha nem zsíros és nem büdös akkor teljesen jól teszi anyuka hogy nem mossa sűrűn,egyrészt pont a sürű hajmosással szoktassuk a hajat a zsírosodásra másrészt eggyel kevesebb kemikália a bőrnek,szervezetenek!
2013. dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén fogalmam sincs mikor mostam utoljára direkt samponnal meg a fiam haját.

Abszolút nem koszos, nem zsíros neki.Mondjuk az is igaz hogy ő kád vízben pancsol, van hogy elmerül, búvárkodik, vagy a szimpla pancsolással csurom víz a haja, de samponnal nem mosom neki.

2013. dec. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

én hetente mosom lányom haját,mert büdös lesz ,nekem is fura

ez ,szerintem nem normális .

2013. dec. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én sem mosom sürven a kisfiam haját de nem évente!
2013. dec. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!