Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normàlis az, hogy az...

Mennyire normàlis az, hogy az 5 èves keresztlànyom retteg a bohócoktól?

Figyelt kérdés
Más gyerekeknek tetszik, nevetnek, ő meg nagyon fél, múltkor sírt a cirkuszban amikor meglátott egy bohócot. Más gyerekekből nevetést, ő meg retteg, sír. Fiatalabbik bátyàm kislànya.

#gyerek #bohóc #keresztlànyom
2019. dec. 15. 19:55
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Van ilyen. Elég ronda azért valljuk be.
2019. dec. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen normális. Inkább te vagy a nem normális, aki szerint ez nem normális.....
2019. dec. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Apàm szerint én is fèltem gyerekkoromban a bohócoktól, lehet tőlem örökölte a kislány😅
2019. dec. 15. 20:09
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Én is féltem, pedig nem làttam kiskoromban horrorfilmet bohócokkal.
2019. dec. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Valoszinuleg egy rossz elmeny es vagy kepzettarsitas.

Ez alap. Ennyire nem ismerni az embert mint lenyt, mokas lehet... avagy allando ertetlenkedes hogy az ember miert ilyen vagy olyan. Igaz?

2019. dec. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Èn sem láttam. Most néztem csak meg az Az 1, 2 filmet. Mègis fèltem anno. A gyerek is még csak mesét néz. Bàr nem tudom azoknak a gyerekeknek nem e volt trauma szerepelni az Azban. Igaz ők már jóval nagyobbak voltak,de még ők is csak gyerekek.
2019. dec. 15. 20:14
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy létező fóbia, bár én tök nem értem, hogy lehet félni valamitől, amit soha nem is lát az ember. Én legalábbis nem látok bohócokat.
2019. dec. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Én egy pár évig a mikulástól rettegtem, főleg a csokimikulásoktol, miután egyszer úgy vettem észre, hogy az egyik eltorzult arccal rámgrimaszolt. El kellett dugja őket anyám és az ismerősök nem adhattak olyat, mert rámjött a sírógörcs. Pedig már 6 év felett voltam. Fobiásan rettegtem a nyulaktól (nem derült ki miért), tehát a húsvéti nyúlfigurákkal is vigyázni kellett mert amiatt is cirkusz volt. Ezen kívül bizonyos hangoktol és zenéktől szinte sokkot kaptam. Ezek a dolgok nagyrészt elmúltak nálam. De például hangok, zenék máig vannak, amiktől fobiásan rettegek nem tudom elviselni.

A bohócoktól gyerekkoromban nem féltem. Számomra inkább unalmasak és közömbösek voltak. Most, felnőtt koromban viszont már bizarrnak tartom őket és átérzem, miért félnek tőlük egyesek. Érdekes, hogy akkor, félős gyerekként ez nem jött át nekem, ha bohócot láttam, csak igy vén fejjel...

Szóval normális. Amúgy mindenki fél valamitől.

2019. dec. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem feltetlenul BOHOCOT kell latnia. Eleg a kepzettarsitas.



Mar ha tudja valaki,mit jelent az...

2019. dec. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%

Igen, ahogy már valaki irta, ez egy létező fóbia, ami világszerte sok embert érint, felnőttet, gyereket egyaránt. Egyszer azt olvastam, hogy abban gyökeredzik, hogy a vastag, karakteres smink miatt nem tudsz olvasni a másik ember arckifejezéséből, ezért nem tudod, mire számithatsz tőle, igy elveszi a biztonságérzetedet. Arról nem is beszélve, hogy a bohócok nem egyszer random kiszólitanak nézőket a porondra egy-egy számhoz segitőnek, és ez is növeli a helyzet kiszámithatatlanságát, és egy introvertáltabb embert teljesen ki tud csinálni.


Én 30 éves felnőtt férfiként minden emberi félelmeim dacára viszonylag kevés lénnyel vagy élethelyzettel nem merek szembenézni, ha szükséges. Ha félek, csendben legyüröm, és arra gondolok, légy férfi!

Ennek ellenére, amikor múlt nyáron éppen a kertben voltam, és az utcába bekanyarodott a tök ártalmatlan, előadást népszerüsitő cirkuszos kocsi, fülem-farkam behúzva szaladtam be a házba, mert amióta az eszemet tudom, irracionálisan rettegek a bohócoktól.

Szerintem ha géppisztolyos rablóbanda jött volna a furgonon, nem húzodom olyan gyáván, ösztönből fedezékbe, mint akkor

2019. dec. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!