Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnam megszeretetni az...

Hogy tudnam megszeretetni az olvasast, tanulast es az iskolat a 9 eves fiammal? 3kerulethez kozel jo gyermek pszichologust ismertek?

Figyelt kérdés

Olyan helyzetbe kerultunk, hogy kezelhetetlen es lusta ha az iskola szoba kerul. Ott arra sem hajlando, hogy a fuzetet kinyissa. Nem tudunk semmirol ami ott tortent volna vele. Itthon rendezett korulmenyek vannak, mindent megkap amit szeretne. A ferjemmel nem veszekszunk, hetente egy csaladi napot tartunk. Hetkozben is vannak kozos minosegi idonk egyutt.

Szepen rendezve van a taskaja, mindenbol olyan van amit o valasztott. Mindig gyakorlunk, egyutt irjuk a leckejet is. De az is egy kinszenvedes mert nem akarja irni, nincs kedve, nyuglodik. Ugyan ez van az iskolaban is. Mikor beszelgetnenk errol az a valasza minek tanuljon mikor az unokateso sem tanul.

Nem tudom motivalni sem, mert semmi sem erdekli. Ha egy hetig nem nezhet tevet vagy nincs tablet vagy konzol sem erdekli.

Az apja nem partner ebben mert meg gyerek minek tanuljon ennyit. Belefaradtam en is, hogy amikor megyek erte csak panasz van. Soha egy jo szot nem mond rola a tanarno. Ma meg azzal fogadott a gyereket nem engedi at magyarbol es kornyezetbol mert szerinte nincs azon a szinten mint a tobbi gyerek. Mikozben minden dolgozata 65% feletti.

Tanacstalan vagyok.


2019. dec. 19. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy akkor a tanara latja jol, es epp itt az ideje, hogy valamibol megbuktassak. Minek is tanulna, ha igy is megkapja a kegyelem-kettest? A tudasaban meg a fekete foltok egyre nonek, mig a vegen eselye sem lesz szinten maradni. Egy bukas talan tudatositana benne, (es az apjaban) hogy a nem tanulasnak kovetkeznenyei vannak. Bar a buktatast mindenki oriasi szegyennek, stigmanak eli meg, valojaban egy esely, hogy ujracsinalja az evet, jobb eredmennyel. Hosszu tavon nem jar jobban egy szin kettes bizonyitvannyal, inkabb bukjon egyszer, ha utana esetleg osszeszedi magat, es megcsinalja harmasra vagy negyesre.
2019. dec. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én gyerekemet jellemezted volna.

Fáradtságos,de megéri!

Mindig megnéztem mit fognak tanulni és megtanultam előre.Minden áldott nap amikor hazafelé mentem a gyerekeimmel,a játszótéren,séta közben elmeséltem a következő tanulandó anyagát.Körülbelül a tiéddel volt azonos korú amikor általam megszerette a mitológiát, Spartakust,a festményeken keresztül a történelmünket és egy órán belül megtanulta a hosszabb verseket.

Nem tudott még 10 percet sem megülni egy helyben!

A kötetlen tanulás olyan jól sikerült,hogy egymás után hozta a jobb jegyeket,a sikerélménye hajtotta,hogy ami a témához hozzátartozna az is érdekelje.

Nekem is nagyon nehéz volt,amikor hazaértem a gyerekeimmel munka után,sokszor nem tudtam eldönteni melyik házimunkával kezdjem.

2019. dec. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg lusta ,és ha tanulna jobb jegyeket is tudna szerezni ,vagy tényleg csak tanulással is csak 2-3 jegyek vannak benne ? Az egyik esetben el kéne járnia korrepetálás rá hátha ott a tanár vagy akihez jár meg tudná szeretettni tananyagot.

De azt közölném gyerekel hogy nem érdekel hogy az unnokatesoja nem tanul soha sem de te neked tanulni kell ha nem akarsz buta maradni.

2019. dec. 20. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Én a saját tapasztalatomat szeretném leírni. Igaz, kicsit késve is, de remélem "eljut" hozzád.

Mivel tinédzser vagyok, így úgy gondolom kicsit közelebb állok korban a fiadhoz. :)

Amikor én általános iskolás voltam, szintén nem szerettem tanulni.

Azért is, mert nem kötött le annyira az összes tantárgy és persze azért, mert a többieket követtem.

Ha ők sem tanultak, akkor én miéet tanuljak? :D

Tehát alsósként így gondolkoztam.

Szívesebben dolgoztam volna akkor tanulás helyett.

Olvasni sem szerettem. Természetesen azért, mert kötelező volt és azért, mert egyáltalán nem tetszett egyik kötelező olvasmány sem.

Bevallom, alsósként egy kötelezőt sem olvastam el! :D

Az egyik úgy sikerült elolvasnom (a Toldit), hogy 10 oldlt lapoztam, pár oldalt olvastam és így tovább.

Én úgy szerettem meg az olvasást, hogy az osztálytársam ajánlott egy könyvet (Harry Potter). Imádtam, így kétszer is végigolvastam.

Még ezek után sem szerettem kötelezőket olvasni, viszont azokat, amiket én választottam ki, nagyon hamar elolvastam, néha még olykor tanulás helyett is olvastam.

Kísérd el a fiadat a könyvtárba, és hagyd, hogy válasszon egy könyvet. Tuti, hogy talál olyat, ami tetszeni fog neki.


Nekem alsóban 3,60 körül volt mindig az átlagom. A természetet nagyon szerettem, mindig apummal mentem sétálni, hogy tanuljak valamit a növényekről, állatokról. Ezzel a fiadat is kimozdíthatod a gép elől.

Mesélhetsz neki érdekességeket is.


A tanulást pedig úgy szerettem meg, hogy jobb akartam lenni másnál.

A szüleim mindig figyelmeztettek, hogy legyek okos és döntsek helyesen.

Tehát összekapartam magamat.

A fiadat még azzal is ösztönözheted, hogy pénzt adsz neki, ha jó jegyet kap, ha megteheted.

Én bármit megadtam volna ezért. :D

Nálunk még gimiben is van olyan tanuló, aki így ért el 4,57-es átlagot.

Ha 5-ös,akkor pl. 200 forint. Ha 4-es 100.

Ha hármas, semmi.

Ha kettes, -100 ft.

Ha egyes, - 200 ft.

Visszatérve a tanulmányi eredményemre, végül a gimit tiszta lappal kezdtem. Engem nagyon zavart, hogy általános iskolában 3,6-os átlagom volt.

Most 10-esként 4,64-es átlagom lett és állatorvosi a cél.


Összefoglalva:

Próbáld meg megértetni vele, hogy a tanulás igenis menő. Nálunk az osztályban jelenleg az a menő, aki tanul. :D (Igen, ez is segített ösztönözni!)


Tervezz vele kirándulásokat, még ha az csak a közeli park is.


Mondj neki érdekességeket, így felkeltheted az érdeklődését. (Én nagyon szerettem, ha valaki, -akár a tanár- mondott valamilyen érdekességet, amire felkaptam a fejemet.)


Ha a zsebed engedi, akkor pénzzel is bíztathatod. Mint ahogyan fent leírtam, hatásos.


Valamint ne szidd le úgy, hogy az sértő számára.

Én nem kedveltem az olyan mondatokat hogy: Te soha nem fogod semmire sem vinni az életben.

Azt sem szerettem, ha máshoz hasonlítottak és őt hozták fel mindig.

: Nézd, ő milyen ügyes, te miért nem vagy képes erre?


Ez nagyon bántó tud lenni. Engem a legjobban teljesítő diákhoz hasonlítgatott anyum akkoriban.

Ilyenkor azt éred el, hogy tudatosul benne, hogy nem elég jó, tehát minek is törekedjen jobbra, ha ""hülye""?


Nekem akkoriban a könyvek nagy szerepet játszottak abban, hogy megváltozzon a gondolkodásmódom.

Olvasás közben ítélkezhettem, gondolkozhattam, levonhattam a tanulságot.


Remélem tudtam segíteni késve is!


(Azt hozzátenném, hogy nekem is volt két tantárgy általánosban, amikből majdnem megbuktam, habár én angolul tanultam. Az országismeret volt a mumus, valamint a földrajz.)


Most jelenleg állatorvosira készülök, szóval ne add fel! A fiad igenis egy értelmes gyerek, csak még nem jött rá arra, hogy a tanulás is lehet élvezetes és másokat követ.


A 2-es pedig nagy igazságokat mond. :)

A sikerélmény nagyon nagyon fontos.

A mateknál pedig ha tudsz, ülj le vele, mert ez is mumus a gyerekeknél, ahogyan nálam is az volt. Ha kaptam egy rossz jegyet, szomorú lettem és máris nem akartam tanulni matekra, mert nem úgy sikerült, ahogyan akartam.

Sok gyakorlást és időt igényel.


Sok szerencsét! 9 éves, nagyon nagy eséllyel lehet belőle egy talpraesett diák, csak a kitartása legyen meg.

17/L

2020. júl. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!