Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A te gyereked naponta hányszor...

A te gyereked naponta hányszor mondja, hogy nem tudom?

Figyelt kérdés

Teljesen megőrjít vele, hiába tudom, hogy csak a kudarcot akarja elkerülni vagy inkább mást csinál, mint koncentráljon vagy nem akar valamit csinálni,, néha azt hiszem, hogy rettenetesen buta.


5 éves. Ha olyanja van, a nevére is azt mondja, hogy nem tudom, mi van a képen(kutya) azt mondja nem tudom, felkapcsolni a villanyt nem tudja, ezt nem tudja, azt nem tudja, zoknit felhúzni, felvenni egy érmét a földről, behozni egy mandarint(magának), elrakni a játékot, hogy hol a kuka(5 évr ugyanott), hol a hűtő, mi az előbbi mondat, amit mondtam, ki vagyok én, süt e most a nap..


Már olyan szinten kikészít, hogy elmondani lehetetlen. Amúgy mindenki dicséri az intelligenciáját, rajzokon, most iskolaérettségen, oviban is jól szerepel, de 5ből négyszer megmakacsolja magát és “nem tud” semmit.


Oviban, felmérésen, itthon, képes utána úgy sírni, hogy szinte el is hiszem, hogy nem tudja, hogy fiú e vagy lány, én meg egyre frusztráltabb leszek. Minden 5. alkalommal meg ott a csoda, hogy milyen fene okos ez a gyerek, de a többi alkalommal fél óra rimánkodás, győzködés, dicsérés, játék és sokszor akkor sem képes kinyögni olyan dolgokat, amiket tud.


Keservesen nehéz, ma minden második mondata a nem tudom volt, de már képes beépíteni akkor is, ha magától beszél, tehát nem válaszra. Egyébként babakora óta a próbálkozásokat díjjazom, minden nap százszor kiemelem, hogy nem baj ha nem sikerült, legalább megpróbálta, csak akkor sikerülhet, ha próbálkozik, blablablaa úgy érzem minden igyekezetem ablakon kidobott szócséplés. Én mindent googlezok és próbálkozom egyedül, max káromkodok egy gyerekbarátat mielőtt megpróbálom, fene se tudja, hogy mitől alakult ez ki. Úgy érzem semmi olyat nem kérek/kérdezek, ami nehéz lenne neki, direkt sosem szidom sehogy, és mégis egyre rosszabb ez a nem tudomozás..


Nálatok van ilyen?


2019. dec. 20. 16:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az jutott még eszembe, amit nem próbáltam, hogy büntetéssel teszek ellene. Minden nem tudomra elrakok egy ceruzát a szekrénybe, és ha magától ötletel egyet, akkor visszaadok egyet.
2019. dec. 20. 16:32
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Ha ilyen idegbeteg anyám lenne, én se tudnék semmit. Minek az ilyennek gyerek?
2019. dec. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Nem mondja. Szerintem szakemberhez vidd, mondjuk pszichológushoz.
2019. dec. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Inkább a kérdezőnek kéne pszichológus...

Erről a kérdésről az jutott eszembe, amikor egyszer az utcán idegbetegen ordított a kedves szülő a kisfiúval, mert összekeverte a jobb és a bal oldalt. Olyan idegbetegen kérte számon rajta az anyja, mintha ezen múlna a világ sorsa. Komolyan mondom, az ilyet be kéne záratni.

2019. dec. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom.
2019. dec. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Flagstaff ***** válasza:
69%
Én ismerek olyat, aki hasonló lelkesedéssel "nem tudott" semmit, ugyanez: zoknit felhúzni - nem tudom, hol laksz - nem tudom, mi ez - nem tudom... stb, plusz mellé még hisztéria is. Nála az használt valamennyire, hogy kőkeményen megbüntették érte. Kicsit kegyetlennek tűnt a módszer, viszont a két tesója (kezdték utánozni) meg a szülei (kezdtek megőrülni) miatt muszáj volt leszoktatni. Azóta: "nem tu... megpróbálom!"
2019. dec. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
2 évesem van. Mondja, hogy nem tudom. Az esetek 80%-ban olyankor mikor nem akar válaszolni vmire. Meg van mikor tényleg nem tudja, olyankor hozzá teszi, hogy anya mond meg!
2019. dec. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó, ez jó volt :))) Előttem van, ahogy mondhatja :)
2019. dec. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Bocs, utolsó előttinek írtam.
2019. dec. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Talán, mert 5-bol 4x fölöslegesen kerdezgeted.Baromira idegesitheti. Tényleg azt hiszed, hogy 5evesen nem ismer fel egy kutyát? Nem tetszik neki, hogy értelmi sérültnek nézed, és nem merne azt mondani, hogy nem tudom, arra, ha tényleg nem tud valamit, mert azt érzi, hogy nem fogadnak el, ezért biztos, ami biztos, mindenre azt mondja. Maximalista szülők gyerekei szokták ezt csinálni.

A büntetést ne próbáld ki, nagyon rossz ötlet! A hiba nem az ő készülékeben van.

Egyébként miért olyan fontos neked, hogy válaszoljon a kérdésedre, hogy képes vagy fél óráig rimankodni, meg győzködni? Ezen gondolkodtal már? Mi vagy te, valami vallato tiszt?

2019. dec. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!