Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjszakai pelust hogy hagytátok...

Éjszakai pelust hogy hagytátok el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan 5 éves a nagylányunk és még mindig pelusos éjszakára. Sajnos nálunk a szobatisztaság nehezen ment eddig is.

Tavaly az egész nyarunk ráment, hogy nappalra legalább pisire szobatiszta legyen az ovi miatt. Idén szeptembertől új ovi hatására sikerült a kakit is le tennünk a pelusból.

Az éjszakai pelusnak is nekifutottunk már nem egyszer 0 sikerrel. Erőltetni nem akarom mert annak nem látom értelmét viszont örülnék ha letudná tenni lassan..

Ha ébresztettem az volt a baj, ha elaludtam nem ébredt szét pisilte az ágyat ki is dobhattuk.

Nektek mi vált be?



2019. dec. 30. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az éjszakai hormonális, úgyhogy nem tudod sürgetni. Esetleg lassan elvihetnéd nephrológushoz, hogy kizárja a szervi problémát.

Nálunk is később sikerült a nappali szobatisztaság, elmúlt 3,5 mire összejött, de akkor rögtön éjjelre is. Mindig szárazon vettük le, csak ő ragaszkodott hozzá. 2 hónap alatt sikerült ledumálni róla, de egy baleset sem volt utána.

2019. dec. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyobbikom sorvadt babaként született. 1 éves korig jártunk fejlődésneurológiára. Mindig mindenhol rendben volt. A mostani óvódai gyógypedes szerint is. Tény hogy rengeteget fejlődőtt tavaly óta nagymozgásban finommotorikában is. Szerintem meg van egy minimális idegrendszeri elmaradás még mindig.

De nagyon szépen köszönöm a tippet.

2019. dec. 30. 17:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a lányod nem volt egészséges. Ilyen esetben nem szabad összehasonlítanod egy átlagos, teljesen egészségesen született gyermekkel a tiédet. Nálunk úgy lett ágytiszta a fiunk, hogy napok óta száraz pelenkával ébredt, így nem tettünk rá este pelust. Aztán pedig ha netán kellett neki éjjel pisilni, akkor felébredt.

Nyilván ezt nem lehet erőltetni, sem fejleszteni. Ha megérik rá a gyerek, el lehet hagyni a pelust. Nálatok nyilván azért, mert voltak egészségügyi problémák, fejlődési probléma, így valószínűleg emiatt nem tudjátok elhagyni.

2019. dec. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen teljesen más a 2 gyermekem. A kicsi 23 hós jó ideje jelez pisi kakinál és megyünk a wc-re. Akaratlanul is látszik a különbség kettejük között mindenben függetlenül, hogy 2 különböző személyiség 2 teljesen más gyerek.
2019. dec. 30. 18:05
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az éjszakai pelust úgy kell elhagyni, hogy ha pár hétig száraz minden reggelre, akkor egyszerűen nem adsz rá. Ennyi. ERre nem tudod tanítani, erre szerintem nem kell sok szót vesztegetni a gyerekkel, az éjjeli felébresztés hülyeség.

Ha még nem érett rá, hagyd.

2019. dec. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Nem szégyen és nem is olyan rossz bevezetni egy naptárat: ahol mosolygós arcot kell reggelre rá írni ha száraz maradt az éjszakai pelenka. Ha nem lett száraz akkor esőfelhőt kell rá tenni.


És a hónap végén pedig össze számolni a mosolygós arcot és az eső felhős arcot. És ha több lesz a száraz pelenkát ábrázoló mosolygós arc akkor a következő hónapra ne is legyen rajta pelenka éjszakára.

2020. jan. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat.


Ami miatt feltettem a kérdést az maga a nagy lányom miatt. Ugyan is ő már párszor előhozakodott ezzel, hogy hagyjuk el az éjjeli pelust is. De még 1 éjszaka se telt el úgy, hogy reggel száraz maradt volna a pelus. Azt tudni kell, hogy éjjel is iszik mert allergiás nyitott szájjal alszik mert nehezen kap levegőt,rengeteget köhög. Próbáltuk hogy nincs esti tej nincs este inni oda készítve de ugyan úgy voltunk, teli pelussal. Én így nem merem levenni róla mert már egy ágyat ki kellett dobnunk mikor próbálkoztunk. Még arra sem ébredt fel olyankor, hogy tiszta pisi az ágy az ágynemű a pizsije.

2020. jan. 1. 12:13
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha éjjel is iszik, akkor nincs is min csodálkozni szerintem.

Orrmandula műtét esetleg?

2020. jan. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Télen jobb is ha rajta marad a pelenka. Nincs értelme annak, hogy felfázzon nyáron érdemes próbálkozni pelenka nélkül aludnia.
2020. jan. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mivel allergia eredetű a dolog így nem sokat javulna ha kivetetnénk az orrmandulát. Én ugyan így voltam kiskoromban. Nekem kivették vissza is nőtt. Asztma is kialakult. A pulmonológus sem javasolja mert a gond nem fog megszűnni ettől sem.
2020. jan. 1. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!