Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor hagytátok el az...

Ti mikor hagytátok el az éjszakai szopizást? Hogy sikerült?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos elmúlt, de még most is szopizik éjjel ha felkel. Szeretném már elhagyni, de eddig nem sikerült. Meg napközben is próbálom, hogy többször egyen már inkább szilárd ételt és kevesebbet szopizzon, hát... több-kevesebb sikerrel sikerül is... Másnak is ilyen nehézkesen megy? Vagy én csinálok valamit rosszul?
2012. okt. 24. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
én már nem szopok vagy 25 éve....
2012. okt. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Én nemrég szoktattam le a 8 hónapos lányomat. Úgy csináltam, hogy ha éjjel felébredt, bementem hozzá, de még a villanyt sem kapcsoltam fel csak odamentem az ágyához, visszafektettem (ha felállt vagy felült) a hátára és a hasát simogatva visszaaltattam. KÖzben halkan suttogtam hozzá hogy mindenki alszik mert éjszaka van...stb stb. 2-3 hete csinálom, mostanra kezd teljesen leszokni a felébredésekről is. Persze gondolom ha majd megint jönnek a fogak fel fog ébredni sokszor, de inkább simogatással visszaaltatom minthogy hozzászokjon az állandó éjjeli evésekhez. Próbáld ki ezt a módszert. Ez nem jár sírni hagyással. Persze ez a babádtól is függ. Sok sikert hozzá! Ja és azóta napközben is rendesen megeszi a többi kaját, ugyanis ez nálunk is probléma volt. 2X eszik főzeléket és 1X gyümölcsöt.
2012. okt. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem általában mindig feláll az ágyikójában ha felébred. És onnan kiabál nekünk. (Nagyon ritka ha úgy ébred, hogy nem ezt teszi.) Próbálom visszafektetni, de nem hagyja magát, egyszerűen fel akar állni vagy ülni....
2012. okt. 24. 09:21
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
2. válaszoló vagyok. Az enyém is ezt csinálja, de addig rakosgatom amíg el nem alszik. Amúgy ő cumizza az ujját és az segít neki a visszaalvásban. Nektek van cumitok vagy szopja az ujját? Ha egyik sem, akkor lehet hogy nálatok nehezebb lesz...
2012. okt. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

14 hónapos volt a fiam, akkor lettem terhes a hugival, és rettentően fájtak a cicijeim. Úgyhogy az éjszakai 4-5-10 felkelést, cicin visszaaltatást nem bírtam. Megbeszéltük este, hogy éjjel nem lesz több cici, mert fáj, alszik, stb, de majd reggel kap. Első éjjel rettentő sírás volt, kb negyed órán át, második éjjel csak párszor felébredt, de odabújt hozzám és aludt tovább. Utána már nem volt gond.


De ő 14 hós volt, egy 8 hónapos még pici ahhoz, hogy meg lehessen vele beszélni.

Az is igaz, hogy én nem sürgettem, nem akartam elválasztani sem, egyedül az éjszakákat szüntettem be. Amúgy még mindig szopik, 2,5 éves lesz nemsokára, a húga meg 7 hós.

2012. okt. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!