Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekeiteknek van sajat...

Gyerekeiteknek van sajat szobaja? Mennyi sajat teruk van?

Figyelt kérdés
Jelenleg 1 egy es fel szobas alberletben lakunk 4en, 5-2 eves kisfiukkal es uton a harmadik baba aki 14 hetes meg a pocakban. A ket gyerek van a nagyobb szobaban. De most mar tervezgetjuk hol lesz a kisbaba. A mi szobankban nem fer el a babaagy, annyira keves a hely. Max az agyunkban lehetne. Ha a masik szobaban lesz akkor meg a tesokat kelti fel. Koltozni nem tudok sajnos.
2020. jan. 1. 13:28
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Nektek pont jól jön a CSOK, hát vegyétek fel és költözzetek egy rendes, családi házba.

Én egy egy és fél szobás lakásba max. 1 gyereket vállaltam volna, de azt is úgy, hogy záros határidőn belül meglett volna a pénz egy nagyobb házra.

Egy gyerekünk van egyébként, 100 m2-es családi házban élünk, 3 szoba van, abból egy közel 20 m2-es szoba a kisfiunké. Szerintem ez így van rendjén.

Ha költözni nem tudsz, akkor kövezzenek meg, de nem kellett volna még második gyereket se vállalni, nemhogy 3.-at. Egy ideig még elmegy, hogy egy rakáson van az összes gyerek, függetlenül attól, hogy marhára nem egészséges, de egy idő után mit fogtok egy rakáson csinálni?...

2020. jan. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
72%

Albérletben vagyunk 3 gyerekkel. 3 szoba van. Mi vagyunk az egyikben, a 10 éves lány a másikban, és a 2 kicsi (1,5 és 3,5 éves lányok) a másik szobában, amik azért tágasak. Ezelőtt is így volt az elhelyezés, csak az előző lakásban nagyon kicsi volt az a szoba, ahol a picik voltak.

Ja, a 120 cm ágyas idiótának üzenem, 60-65 kg körül mozgok, de a 140es ágy rohadt kényelmetlen, főleg, hogy a középső gyerekünk rendszeresen bemászik közénk, de nem ritka, hogy a pici is jön...

Kettesben épphogy tudunk normálisan feküdni a párommal....

2020. jan. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég :O nekünk is másfél szobás lakásunk van jelenleg, kb 50 nm, 2 gyerekkel lakunk benne, és annyira, de annyira kényelmetlen, hogy el sem tudom mondani. Már a kicsi cuccainak is alig találtam helyet, nemhogy egy harmadikat is ideszülni. A másodikat csak úgy vállaltuk ide, hogy már házkeresésben voltunk, tudtuk, hogy költözünk majd innen. Most 1 éves a kicsi, tavaszra már az új helyen leszünk, ami 3 háló+nappalis, a legkisebb háló is 13 nm. Mindenkinek külön szoba (több gyereket n3m tervezünk), habár a pici még babaöbölben mellettem van a szoptatás miatt.

Nekem fontos volt, hogy legyen a gyerekeimnek külön szobája, mert nekem nem volt, a 3 évvel fiatalabb húgommal voltam együtt, amíg el nem költöztem otthonról. Utáltam, egy perc nyugtom nem volt, külön szoba volt a legnagyobb álmom, de sosem kaptam meg. A gyerekeimnek meglesz. Ha nem láttunk volna lehetőséget a házvásárlásra, második gyerek se lett volna, nemhogy harmadik.

Elég meggondolatlanok voltatok. A két naggyal mindenesetre ne csessz ki, elég nekik ketten osztozni...

2020. jan. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk még nincs gyermekünk,de kapásból úgy terveztük az otthonunkat, hogy majd lesz, addig meg elhasználjuk gardróbnak meg vendégszobának a plusz két szobát. Amik egyébként nem nagyok,kb.3x3-as mind a három szoba, viszont az amerikai nappali 56m2, az egész családi ház 110m2. Picit még így is tartok attól -már eleve olyan berendezésen gondolkodom- hogy nehogy kicsik legyenek a szobák,de ezt a kérdést látva, inkább örülnöm kéne, hogy egyáltalán megoldott az intim szféra. Egyébként attól függetlenül, hogy sokan alaptalanul felháborodtak itt azon, hogy két normál testalkat elfér 120-on, még a többi berendezési tanácsa is nagyon jó volt a (ha jól emlékszem) 7-esnek. Tehát azon is sok múlik,pl.galéria ágy alatti részt is ki lehet használni játszó területnek, később íróasztal is elfér alatta stb. Vannak jó mini lakberendezési és tárolási ötletek még. Ezen kívül siralmas ez a hozzáállás is, hogy "költözni nem tudok". Ezeken kéne változtatni.
2020. jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
64%

2 szobás, 54nm lakásban élünk most. Egy lányunk van, övé az egyik szoba,milyénk a másik. Úton a tesó,terveztük már,így nézegetjük a nagyobb lakásokat,számunkra egyértelmü,hogy mindenkinek lesz saját szobája, saját élettere.Tavasszal szeretnénk nagyobba költözni.

Nem igazán értem,hogy miért vállaltatok még egy gyereket,ha így is szűkösen vagytok?

2020. jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

1,5 éves

10 nm szobája van

Pocakban 33 hetes

Külön 10 nm


Nekünk a 20 nm-ből van a gardrób leválasztva, eleinte a pici nálunk alszik.


Van egy dolgozószobánk, ez lesz, ha lesz 3. Gyerek az övé, ez 13 nm


Amerikai konyhás étkező nappalis a ház.


35 nm 1,5 szobából váltottunk mire jött az első baba.

2020. jan. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

15 hónaposom van és egy 8 éves nevelt lányom. A nagyobbnak egy 10nm-es a kicsinek pedig egy 6nm-es egyenlőre de ott csak alszik és a játékokat tároljuk, játszani már a nappaliban szokott 😄

Nagyon nagy az udvarunk így jövőre építünk még egy szobát a nagylánynak a kicsi pedig megy a 10nm-es be :)

2020. jan. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
91%

Azért vicces, hogy a másik kérdésnél meg a válaszolók fele minden gyerekének lakást vesz. Semmire nem jó ez a családtámogatási rendszer, csak ezt a szakadékot mélyíti.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

2020. jan. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg még a két kislányunk (2 és 4 évesek) egy szobában vannak, ami 12 nm. Ezen kívül háló szoba és nappali van. De mivel hosszú távon biztos kell nekik a saját szoba, privát szféra, ezért jövőre koltozunk családi házban. Nappali+ 4 hálószobasba (2 gyerekszoba, 1 háló és 1 dolgozó szoba mert férjem sokat dolgozik otthonról és kell hozzá a nyugalom). Másfél szobás lakás 3 gyerekkel az èlhetetlen kategoria... Szegény gyerekeket sajnálom mert ha később sem tudjátok megoldani a költözést nagyobb lakásba, akkor rohadtul utálnak majd otthon lenni...

Én egész életemben anyámmal laktam egy szobában. Kis kamasz koromtól gyűlöltem.. 18 évesen dobbantottam is mert ez számomra nagyon kényelmetlen volt. Szeretem anyukám, de ez nem egészséges..

2020. jan. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
87%
2 nagy szobás lakásban élünk 4-en, de mi alig férünk. Az egyik szobában a párom alszik a másikban én a gyerekekkel, a kicsi 9 hónapos szopizik. A nagyobbik 3,5 éves sosem ébred fel rá, akkor sem, ha orrsziporszizni kell a kicsit. Már megvettük az házat, de fel kell újítani előbb. Kb 3 év múlva lesz külön szobájuk.
2020. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!