Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy mozgásigény- de csak a...

Nagy mozgásigény- de csak a lakásban?

Figyelt kérdés

Fiam lassan 4 éves. Régóta érlelődik bennem a kérdés: hogy lehet az, hogy otthon rohangál, ugrál, mászik, de ha leviszem a játszótérre, akkor ez hirtelen megszűnik. Mondjuk keres egy botot és a földet túrja vele :) amivel semmi gond nincs, de ahogy hazaérünk, megint ugrál.

Mindent bevetek, hogy motiváljam, labda, buborékfújó, bicikli stb, illetve hagyom is létezni, de valahol nagyon szembetűnő ez. Másnál is volt ilyen?


2020. jan. 3. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk nem így van. Játszoházban mit csinál? Ott nagyobb a nyomás, hogy ugráljon.
2020. jan. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a képlet, otthon unatkozik, nem köti le a figyelmét semmi hosszabb ideig, kint viszont mindig van valami újdonság amit jól meg lehet figyelni. Ha ezt ott is elunná, akkor rohangálna. Talán nem vagytok kint eleget, ezt te tudod megítélni.
2020. jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányaim is ilyenek. Kertes házban lakunk, sok játéklehetőség van kinn is, de az őrjöngve rohangálás csak benn jut eszükbe. 🙂 Még nem jöttem rá én sem, hogy miért alakult ez így.
2020. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Játszóházban is ambivalens. Ha van ott valaki, akivel eljátszhat (gyerek v felnőtt), akkor kitombolja magát általában, de ha csak szabadon engedem, akkor tuti a babasarokban köt ki a babakonyhában :) Egyébként nem ügyetlen egyáltalán, szóval totál rejtély. Pedig jó lenne, ha kitombolná magát házon kívül.
2020. jan. 3. 17:04
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem kint szorong, bent biztonságban érzi magát, azért ott viselkedik szabadabban.
2020. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a társaság hiányzik neki. Otthon óhatatlanul beszállsz a rohangálásába, legalábbis figyeled, követed, hogy ne legyen baja. A játszón, ha nincs gyerektársasága, lehet, hogy unatkozik. Vannak kis barátai? Esetleg járhatnátok együtt játszóra. De az is lehet, hogy egyszerűen magától fog mindez megváltozni majd pl. tavasszal, ha jön a jó idő. Az én kislányom is inkább csak gyerektársaságban szaladgált a játszótéren, egyedül nem nagyon.
2020. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajnos nincs fix játszóteres banda, és idegen gyerekekkel nem ismerkedik könnyen. Ha nagyobb gyerek hívja játszani, akkor megy. Igyekszem majd akkor az ovis barátokkal közös játszóterezést szervezni, hátha...


Arra én is gondoltam, hogy esetleg szorong, de nem tudom, hogyan lehetne ezt feloldani.

2020. jan. 3. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!