Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sorrendbe raknátok az alábbi...

Sorrendbe raknátok az alábbi fajtákat mozgásigény szerint?

Figyelt kérdés

Én kb. így képzelem el a sorrendet:

1. border collie

2. ausztrál juhászkutya

3. ír szetter

4. németjuhász

5. kanadai fehér juhász


Szeretnék egy aktív, pörgős kutyát, olyat, akivel lehetne valami komolyabb kutyás sportot is űzni, inkább engedelmesre vagy agilityre gondoltam (az őrző-védő vagy a vadászat nagyon-nagyon távol áll tőlem), akár versenyszerűen is, de ebben kezdő vagyok, az első kutyusom csak hobbikutya volt, jártunk suliba, kirándulni, futni, az alap vezényszavakat, néhány trükköt ismert, lemozgatni vittem heti 2x agilityzni, meg heti 1x suliba gyakorolni, szóval aktív élete volt, de semmi komoly.

Szóval olyan fajtát szeretnék, amelyik aktív, könnyen lehet motiválni, szeret feladatokat csinálni, való második kutyának is, tehát nincs nagyon makacs, nehéz természete, de nem kielégíthetetlen a mozgásigénye vagy ezeket az energiákat át tudja fordítani a munkára, ha van egyáltalán ilyen, tehát hogy mondjuk egy border collie-nak napi 4 óra a mozgásigénye, de ha 1 órát dolgozik, akkor utána elég csak 3-at futtatni.

Ez tudom kicsit bután hangzik, de nekem az előző kutyámmal sokszor volt olyan, hogy nem volt kedve engedelmesezni vagy akadályokon ugrálni, hiába próbáltam a legfinomabb falatokkal rávenni, pedig igazából nem volt fáradt, mert utána még órákat tudott kergetőzni, csak valamiért ezekhez nem volt annyira kedve. Vagy volt olyan, hogy fél óra komolyabb tanulás után már semmire nem tudott figyelni, teljesen szétesett, látszott rajta, hogy mentálisan hulla fáradt, de ahogy hazaértünk már hozta a játékát, pörgött, de gyakorolni akkor sem volt kedve. Ha esetleg ezzel kapcsolatban van valakinek ötlete azt is megköszönöm, az oktatók azt tanácsolták, hogy sokszor kicsit gyakoroljunk inkább, de hosszútávon az sem működött nála, pár nap után ugyanúgy semmi kedve nem volt hozzá.


2019. nov. 9. 00:44
 1/4 anonim válasza:
21%

Szerintemna sorrend teljesen máshogy áll:

1:border collie Velük rengeteget kell foglalkozni. Ők remek agilitys kutyusok és családbarát kutyák.

2:német juhász Velük még többet kell foglalkozni nagyon gyorsan tanulnak ők is kivállóak agilityben csak a németjuhásznál oda kell figyelni mert ha unatkozik mindig feltalálja magát.

3:ausztrál juhász kutya róla annyira nem tudok mit mondani

4:kanadai fehérjuhász ő neki nagyon hasonló a személyisége a németjuhászéhoz annyi a külömbség hogy ő nehezebben tanul.

5:ír szetter barátnőmnek is ilyen kutyája van na hát ez fajta egyáltalán nem agilitys fajta az ír szetterek inkább vadász kutyák.

Remélem valamiben sikerült segítséget adnom:D

2019. nov. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nem feltétlen agility szempontjából kérdeztem a mozgásigényt, úgy tudtam, hogy a vadászkutyáknak majdnem olyan iszonyatos a mozgásigénye, majdnem ugyanúgy kell futtatni őket, mint mondjuk egy bordert, én azért gondoltam, hogy a nagyobb, zömökebb juhászkutyáknak habár nagyon szeretnek dolgozni talán kevesebb futtatással, mozgatással is beérik.
2019. nov. 9. 16:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ír szetter vadászkutya. Egész nap csak menne az orra után!


Szerintem:


. border collie


2. ausztrál juhászkutya


3. ír szetter


4. németjuhász


5. kanadai fehér juhász


Így jó, ahogy leírtad.

2019. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A németjuhász és a kanadai fehér juhász csípője elég érzékeny. Inkább agyi fárasztás, munka kell nekik, mint futtatás.
2019. nov. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!