Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már kisgyermekednek...

Volt már kisgyermekednek koponya röntgenje? Vagy mellkasi? Kérdéseim lent.

Figyelt kérdés
Hány éves volt? Te nem aggódsz, hogy emiatt később daganata lesz? Vagy ne izguljak ezen? 4 éves, 2 felvetel készült a fejéről, negatívok. Tehát nem is kellett volna rtg. És most nem tudok ezen túljutni, hogy feleslegesen sugárterhelést kapott...persze nem ok nélkül, de negatív lett. Azt is olvastam, hogy lehet, hogy a génjei mutálódnak és akkor majd az ő gyerekeinek lesz vmi baja...
2020. jan. 7. 13:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

2 hetesen komplett ct-je volt. Egy halom röntgenfelvétel készült közben .Majd fél órás. 3,5 évesen úgyszint.

2 röntgen miatt nem aggódnék.

Nagyfiam 4 éves korától rendre törte magát, volt vagy 6 röntgene.

2020. jan. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Ahhoz, hogy kiderüljön hogy nincs baj, ahhoz meg kellett csinálni a röntgent. Miért nem tudsz megnyugodni?


A tv, a mobil, sőt a környezet is sugároz valamennyire.

2020. jan. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hipohonder, csak túlaggódós, és mindig is féltem a rtg-től, hogy csak nehogy kelljen nekik rtg. És még csak 4 éves. És ugye összeírnak mindent a neten....hogy mi baja lehet tőle. Egy kéz vagy láb rtg miatt nem aggódnék, de ott az agya a fejében.... Persze 3 orvost megkérdeztem, hogy nem lesz-e baja, mind a háttérsugárzást hozta fel...
2020. jan. 7. 13:09
 4/19 anonim ***** válasza:
18%
Ez már elmúlt. Megtörtént. Ha lesz is következménye, annak már nem tudsz mit tenni. Csak remélni lehet.
2020. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%

4 hetes volt a fiam amikor mellkas röntgent csináltak neki.

Másfél éves volt amikor agyrazkodas gyanúval vittem a sürgősségire, ott a doki azt mondta nem Ct-zik meg mivel egy ekkora gyereknek Csernobil lenne.

2020. jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen, azt olvastam, hogy a CT az 150-szer erősebb a rtg-nél. Én is megkérdeztem a dokit ma, hogy miért kell és elkerülhetetlen-e? Azt mondta, hogy minden orvos kér rtg-t fejfájás esetén, hogy valami mirigynek megfelelő-e a mérete, ami a koponyában van, ill. nincs-e arcüreg gyulladása, homloküreg gyulladása. És mivel holnap megyünk neurológushoz, oda már vinni kell a rtg leletet. Pedig előbb beszéltem volna a neurológussal, esetleg szemészet és csak utána vittem volna rtg-re. Dehát vinni kell az eredményt... Régen a nagyobbiknak is volt fejfájása, de ott a vérkép és a szemészet volt az első, utána a neurológia, és csak utána a drasztikusabb vizsgálatok, addig vele szerencsére nem jutottunk el. Akkor azt mondták, ez a protokoll, azóta már nem ezek szerint...Olvastam, hogy arcüreggyulladásnal mar mindenkit rtg-re küldenek, meg utána is, hogy meggyógyult-e...
2020. jan. 7. 13:24
 7/19 anonim ***** válasza:
52%
Első vagyok . Nálunk konkrétan kontrasztanyagos passage vizsgálat volt 2 hetesen! Fél éve 3,5 évesen pedig irrigoszkópia, ami szintén kontraszanyagos ct.
2020. jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Májbeteg volt 3 éves koráig. Rengeteg röntgenje volt miatta. Koponya, nyak, gerinc, a szűrés miatt csípő, ismételt gerinc röntgenek.. Volt kb 5. Eddig.


(a májbetegsége kihatott a csontokra)

2020. jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: ezek miatt nem aggódok. Bár 2 hét múlva is lesz egy gerinc röntgenje a lányomnak. De nem ez a legnagyobb problémám/problémája jelenleg.
2020. jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez egy jó nagy hülyeség, amiket gondolsz, a lányomnak másfélévesen volt koponya röntgen, mert leesett az ágyról. Ha ez ilyen veszélyes lenne akkor nem csinálnák meg! Amikor terhes voltam 9 hónapon keresztül fájt a fejem egy előtte is ismert betegség miatt, mindenki csak aggódott miattam, hogy, mi lesz velem, de senki nem vállalta be, hogy terhesen csináljanak nekem egy kontrasztanyagos mr-t. Egyébként lehet csinálni, csak borzasztóan indokolt esetben, mert káros a magzatra. Ezeket az orvosok nagyon jól tudják és nem csinálnak röntgent, ha ártalmas.
2020. jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!