Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti is tapasztaljátok, hogy az...

Ti is tapasztaljátok, hogy az ovis korosztálynál már "ciki" a nekik való zene?

Figyelt kérdés
Lányommal kb. 2 éves kora óta járunk gyerekkoncertekre. Apacuka, Halász Judit, Tompeti, Kiskalász, Faskasházy Réka... stb. Mindig vettünk CD-t is, itthon is ezeket hallgatja. Most lett 5 éves. Azt tapasztalom, a korosztályában ez már "ciki", pedig elvileg ezek nekik, óvodásoknak szólnának. Szoktunk menni gyerekeknek szervezett bulikra, szülinapokra, de nem ilyeneket hallgatnak, pedig ovisok vannak többségben. Mindig divatzenék szólnak, amik most a rádióban mennek. Despacito (tudom, már lejárt, de a többinek a nevét se tudom, csak már hallottam egy csomószor) és társai. Ha egy ilyen bulin lehet számot kérni, lányom még szokott kérni olyan dalokat, amit ő is ismer, de láthatóan a többieknek nem tetszik és a következő szám már megint egy ugyanolyan divatzene lesz. Ti hogy tapasztaljátok? Ti gyereketek milyen zenéket szeret? Iskolás korában majd úgyis ilyen zenék felé fognak fordulni, miért kell egy ovisnak is pl. Majkára buliznia? Amúgy 27 éves vagyok, nem hiszem, hogy túl begyöpösödött lennék, de szerintem az ő lelkiviláguknak még a gyerekzenék valóak. Még gyerekkoromban én is Paff a bűvös sárkányt hallgattam, de akkor ezek is szóltak az ovis bulikban.
2020. jan. 21. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát... 6-8 évesek a gyerekeim. Idehaza totál felnőtt zenéket hallgatnak.

Tompeti koncertre hűségesen eljárunk, de utána a fozózkodás, trécselés érdekesebb, mint a koncert, és a CD-t vagy 2 éve nem vettük elő. :)

Ennek ellenére a 8 éves még simán elmegy a dedikált pólójában iskolába, az nem ciki, csak nem érdekli már a zene annyira.

2020. jan. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Nem szoktak zenét hallgatni a bulikban a gyerekek, se nálunk, se vendégségben, pedig sok helyre járunk. Bár elég hangzavar van anélkül is. Bölcsiben régi mesezenék, népdalok mentek, oviban múltkor klasszikus zenét hallgattak nagy meglepetésemre, és mivel egyházi vonalon mozgunk, még zsoltárokat is szoktunk énekelni. Régen hallgattunk Kalákát, azt szerintem most is szeretik, sok verset is megzenésítve tanultak meg. Amiket én hallgatnék, azt nem szeretik, amiket apa hallgatna, azt én sem :) rádió valahogy mindig zavart a sok reklám miatt, a kicsi meg persze azt akarja hallgatni, amit a nagyobbak (pl. Pamkutya meg Alan Walker megy most alsóban, ennek sem örülök annyira, bár azért nem annyira rossz), na meg hangszert is tanulnak. Szóval totál vegyesfelvágott :D Az a rossz, hogy valahogy a zenehallgatás már csak a youtube, és akkor tapadnak a képernyőre persze és már közben kapcsolgatnának, úgyhogy sokszor visszasírom a magnót :)
2020. jan. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Na, a kapcsolgatás miatt nálunk bevezetődött az a szabály, hogy amit elkezdtél hallgatni, azt végig is hallgatod, különben mordizomadta... :D Iszonyat idegesítő, amikor 10mp után másra váltanak.
2020. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Nekem 4,5 éves a lányom, ő a mesékből szereti hallgatni a zenéket, pl a Jégvarázs, vagy a Trollok dalait szokta érni, hogy rakjam be, emellett kb. másfél éves kora óta szereti a Kicsi gesztenye klubot. De, apjával rockot, metált hallgatunk, és pl ha kocsival megyünk valahová, ő maga kéri, hogy az szóljon, nagyon szereti az AC/DC-t, Limp Bizkitet, Ozzy Osbourne-t. Gondolom, mert ezt szokta meg az autóban, kérhetne amúgy ott is mást, de nem, kocsikázáshoz a rock való :D Szerintem ez nem gond, sokféle az ízlése.
2020. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk is 2 éves korig mentek a gyerekzenék, amit azóta meg se hallgat csak oviban.

Wellhello, Essem, ByeAlex, Hallott Pénz, ezek a kedvencei, nem fogom rákényszeríteni a gyerek dalokat ha nem szereti.

Lelki világába semmi kár nem esik, amiben van káromkodás nyílván nem engedem hallgatni,vagy erőszakos a klippje, de ezekben hálisten nincs ilyen.

De ő pl mesét szinte nem is néz, csak youtebon zenét hallgat ha elektronikáról van szó, szóval nem is bánom egyrészt.

Plusz rettentő musicalis lett tőle, olyan tánckoreográfiákat lenyom, hogy így téli estéken tök jó Byealex koncerteket szoktunk lenyomni, nekem is jó testmozgás.

2020. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!