Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért történik ez a rengeteg...

Miért történik ez a rengeteg betegség? Mikor lesz már ennek vége? Nagyon nehezen viselem.

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Van egy 5 éves kislányom, aki a tesó születése miatt, később kezdte az óvodát. Viszont amióta elkezdte, folyamatosan beteg. És ezt szó szerint értsétek. Elmegy hétfőn, csütörtökre, de legkésőbb péntekre köhögni kezd, lázas lesz, ismét itthon marad 1-2 hetet, majd újra neki futunk és ugyan ez a helyzet. Mivel aggódtam emiatt, a házi orvosunkat megkértem hogy vegyünk tőle vért, de az eredmény semmilyen eltérést nem mutatott. Nézett vizeletet is, de azt is rendben találta. Mivel általában ezeket a légúti vírusokat kapja el, így kaptunk egy Broncho vaxom nevezetű vitamint vagy gyógyszert nem is tudom, amit 30 napig szednie kell, aztán majd szaggatottan. Az a baj, hogy ezeket a betegségeket, a kisebbik is rendre elkapja, de nála megállapították hogy van egy kis gyerek asztmája, tehát konkrétan minden köhögés, légúti megbetegedés átmegy fulladásba. Nagyon nehezen viselem. Ha valamelyik egyet köhint, már görcsbe rándul a gyomrom, rosszul leszek. Ez az elmúlt időszak nagyon nehéz volt, nem tudtam az idegtől enni, aludni. És érzem hogy még nagyon nincs vége. Most ismét itthon volt a kislányom mert ő is, és a tesója is betegek voltak, amit most még mi is sikeresen elkaptunk, de már előre félek attól, hogy mi lesz ha újra elölről kezdődik. Van még valaki így? Egyedül érzem magam és félek folyamatosan.


2020. febr. 1. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen sajnos az elején. Majd megerősödik. Nem kell drámát csinálni felső légúti megbetegedésekből. A kistesó valószínűleg kevesebbet lesz már beteg, amikor közösségbe kerül.

Nálunk másfél évig tartott a nagytesonal. Volt minden a sima náthától a hörghurutig, hányás hasmenések, bárányhimlő, kéz-láb-száj betegség. Kistesók az első évükben voltak betegek, mert mindent hazahozott már

tünetmentesen a nagytesó.

2020. febr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbnak ez a 4. éve az oviban, csak 1 olyan év volt amikor nem volt folyton beteg. A kicsi most 4, szept.ben kezdte az ovit, havonta 2-3 hetet járnak, de ők felváltva betegek, így még új munkára sem jelentkeztem, úgysem tudnék járni..
2020. febr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, adsz a nagyobbnak valamilyen immunerositot, vitamint? A kicsi hány éves?
2020. febr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!!


Kedves utolsó hozzászóló, Igen, D vitamint és C vitamint kapnak mind a ketten. A kisebbik júliusban tölti a kettőt.

2020. febr. 1. 15:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első 2 év nálunk is borzasztó volt az oviban. Állandóan beteg volt. Minden próbáltam, C és d - vitamin, gumivitaminok, drága immunerősítők, sok gyümölcsöt evett. Mégis mindig beteg lett! Általában felső légúti megbetegedés volt, nátha, köhögés amik volt hogy ráhúzódak a fülére. Elfogyasztott rengeteg gyógyszert:köhögés csillapító, köptető, lázcsillapítót, és társait. Idén nagycsoportos szeptember óta 5 napot volt csak beteg, hányós vírust hozott haza. Én ezt nagy haladásnak tartom, remélem így is marad. Kitartás, engem is nagyon megviselt, ha beteg, rossz hogy nem lehet segíteni. Nálunk is van kistesó, ő jövőre kezdi az ő it, szóval valószínűleg kezdjük előről:(
2020. febr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát van ilyen. A nagyom is mindent hazahoz,és bár ő csak náthás, a kicsinél ez virusos lett. Én kértem immunerősítőt a dokitól, mert már untam. Jelenleg lassan egy hónapja egeszseges a pici is, jól döntöttem. Remélem már így is marad, mert túlvan pár kötőhártya gyuszin, torokgyuszik tömkelege, és már elegem van amúgy belőle. De remélem, mire kezdi a bölcsit, már beton immunrendszere lesz. A nagy amugy nem beteges, jól bírja, max náthás szokott lenni.
2020. febr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi is ebben a cipőben járunk. 4 évet jártak mind a ketten oviba. 1 évet közösen. Folyton betegek voltak. A kicsi az utolsó évét húzza az oviban. Ettől már csak az szebb, amikor a kicsi hozza haza a vírust és a nagy is kimarad a suliból, mert mindent elkap tőle. Megváltást az iskolától várom. Észre vettem, hogy a nagy nagyon ritkán lenne beteg, ha a kicsi nem hozná haza.
2020. febr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!