Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mennyire használjátok ezt...

Ti mennyire használjátok ezt a "házalóügynökös" otthoni patikát a gyerekeknél?

Figyelt kérdés

Kiírtam ki egy babás csoportba, hogy homeós köhögéscsillapítót keresek a gyereknek, erre rámírt vagy 15 anyuka akik tudjátok ilyen avon, meg oriflame szerűséggel dolgoznak, csak vitaminokat, meg természetes gyógyszereket árulnak.


Megmondtam nekik, hogy én nem hiszek az ilyen házalós gyógyszerekben, jobban szeretem patikában megvenni őket, és főleg nem a gyereknél kísérleteznék ilyenekkel.


Erre elhordtak mindenféle hülye bigottnak, akit beszippantott a gyógyszeripar, akiknek nem is az a céljuk, hogy meggyógyítsanak, csak a pénz érdekli őket.


Oké, ebben van valami, de most ezeknek a házalós ügynököknek nem a pénz a lényeg? Hát dehogynem.


Nem a gyereken fogok kísérletezni ilyenekkel, inkább megbízhatóbb helyről szeretném be a gyógyszert ha már gyógyszer kell.


2020. febr. 3. 06:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

A gyógynövényes meg a homeos az valóban két külön dolog. A homeos gyakorlatilag cukorka. A gyógynövényesben meg a gyógynövény a hatóanyag, amivel adott esetben több száz éve csillapítják a köhögést.


Nekünk a Sinupret vált be.

2020. febr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%

Na ez az, hogy nincs benne hatóanyag... A homeopátia nem a gyógynövényekkel kezelést jelenti! Az alapelve, hogy hasonló a hasonlót gyógyítja, megfelelő hígításban. Ez a hígítás olyan mértékű, hogy egy adag gyógyszerben összesen nincs molekula hatóanyag. Magyarul csak placebo.

A gyógynövényekben van hatóanyag!


Lényeg: köhögésre dr. Theiss Lándzsás útifű szirup. Csak ez a márka! Hurutoldó, köptető, de a száraz köhögést is enyhíti.

Torokfájásra: kakukkfű tea, mézzel. Vírusölő, fertőtlenítő hatású.


Kisebb betegség esetén gyógynövényt használunk, gyógyszert ha kell, akkor receptre, patikából, és ami a legfontosabb: diagnózist a gyerekorvos állít fel, nem anyuka!

2020. febr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%

Kevered a dolgokat. A homeopátiás szerek hatóanyag nélküli készítmények, parasztvakitas és az az igazi lobbi, gennyesre keresik magukat belőle.


A gyógynövények pedig gyógynövények, teljesen más a kettő.

Gyógynövényeket a gyogyszeripar is használ.

Teljesen megertem, hogy természetes gyógymódot keresel, nem akarod egy köhögés miatt gyógyszerrel tömni. De akkor ne homeopátiás szarokat vegyél, hanem celzottan gyógynövényt és abból készült termékeket. Dmben is van pl vagy mondjuk a pingvin patika webshopja is tele van ilyenekkel.

Mlm-es rendszeren keresztül én sem vásárolok. Sokkal drágábbak és nehéz róluk őszinte véleményt találni.

Nem tudod, hogy azért dicsérik agyon, mert ebből élnek, vagy mert tényleg jó.

2020. febr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Csak gyógynövényes, vagy hatóanyagos gyógyszert használok. Azért használtam a homeós szót, mert a gyógyszetáros is ezt használja az összes gyógynövényes természetes gyógyszerre.


Voltunk dokinál, adott antibiotikumot meg gyulladás csökkentő, de köhögéscsillapítót nem, mert akkor még nem köhögött este, csak nappal. Gondoltam elég lenne, ha vennék valami gyógynövényes köhögéscsillapítót estére, amíg használ a gyógyszer amit felírt a doki, de a gyógyszertárban ne tudták megmondani melyik a legjobb, csak azt, hogy ezek és ezek vannak válasszak. Ezért gondoltam, hogy utána kérdezek valami babás csoportban, és azt veszem meg amit a legtöbben írnak, de hát hiba volt, mert csak ezek az mlmesek találtak meg a hülyeségükkel.

2020. febr. 3. 09:55
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem félreértettek téged mind a gyógyszertárban, mind a csiportban is, hogy homeós gyógyszert kerestél. Mostmár tudod mi a különbség, esetleg egy másik patikában érdeklődj, ahol célzottan gyóygynövényt keresel. A lándzsás utifüvet szokták erre használni amúgy. Márha megissta a gyerek, mert elég hubertusos íze van emlákeim szerint.
2020. febr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
A stodal legutóbb használt.
2020. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem a legjobb köhögéscsillapító estére a Sinecood.
2020. febr. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
29%

17!


Kár hogy nem megy az ertkk olvasás. A kerdezo nem gyógyszert keres, pláne nem vényköteles szert, hanem gyógynövényes vagy homeopátiás szert. A sinecod sódéin tartalmú vényköteles gyógyszer.

2020. febr. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Végül visszavittem a dokihoz a kislányt, mert este már olyan szinten köhögött szegény, hogy tudtam itt a gyógynövény nem fog segíteni. 5 percenként 20 perces, sípolós köhögőrohama volt. Sinecodot kaptunk mi is.
2020. febr. 4. 07:16
 20/23 anonim ***** válasza:
Jobbulást!
2020. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!