Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a testvért is meghívták a...

Ha a testvért is meghívták a szülinapi buliba, akkor dupla ajándékot illik vinni?

Figyelt kérdés
2020. febr. 3. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Miért kéne?
2020. febr. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem szokás szerintem. De logikusan az ajándék úgyis az ajándékozó adakozási kedvétől, pénztárcájától függ, na meg az ünnepelt ízlésétől, kívánságától. Gyerekzsúrokon a tízezres legókészlettől a kétszáz forintos buborékfújóig minden elő szokott fordulni. Így aztán nem is lehetne kiszámolni, miből illene duplát adnod. Gesztusként mindenképp elég, ha egyszerre nyújtják át ugyanazt az ajándékszatyrot vagy csomagot, de ha szeretnéd vagy a gyerekeid szeretnék, persze csomagolhatsz kettőbe.
2020. febr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem. Egy kisgyereknek van a szülinapja, nem? Miért kéne dupla ajándék?
2020. febr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Mert ketten vannak meghívva, minden meghívottnak illik megajándékoznia azt, aki meghívta, attól függetlenül, kik a szülei. Filmekben is így van, meg szerintem erkölcsileg, logikailag így helyes, nálunk is így szokás.


Esetleg, ha családként vagytok meghívva, egy nagyobb családi ajándékkal letudhatod, de ha Marcikát és a kis Annàt hívják meg, akkor az két ajándék. Meg aztán hadd válasszák ki a meghívottak(bizonyos kereteken belül), mit akarnak adni. Lehet Anna katonát adna Balázsnak, Marci meg labdát..


A gyerekek szeretnek villogni az ajándékötleteikkel.

2020. febr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Én kettőt vinnék. Nem kell horribilis összegekben gondolkodni, egy kisgyerek a menyiségnek örül, nem a minőségnek.
2020. febr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is kettőt vinnék!
2020. febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ajándékra szánt pénzt oszd ketté és vegyetek 2 kisebbet. Az a tuti szerintem.
2020. febr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kettőt vinnék, a gyerek azt nézi hányat kap, nem az értékét:)
2020. febr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez úgy működött, hogy a kispajtás (ovis csoporttárs, osztálytárs) vitte/adta az ajándékot, a tesó pedig adott mellé külön pl csokit.
2020. febr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam egyik haverjának mindig ott van az öccse is, ami nekünk teljesen természetes, mert egyéb alkalmakkor is együtt szoktak játszani, illetve az anyuka kvázi egyedül neveli őket, nem tudná addig hová tenni a kisebbet. Én nem várok ezért külön ajándékot.


Ha a testvér is külön meg lett hívva, akkor viszont osszátok szét az ajándékot kétfelé.

Van a haveri társaságban iker, nekik is két ajándékot viszünk, ők is kettőt hoznak, hiszen mindketten kaptak meghívást. Nem kell nagy dologra gondolni, szerencsére nálunk nem szokott ebből gond lenni.

2020. febr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!