Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen meséket szokott nézni...

Milyen meséket szokott nézni másfél év körüli gyereketek? Melyik való nekik?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem tesz jót. Nem tévézik sokat. Általában csak az étkezések alkalmával meg este fürdés után kicsit. Viszont a tévében a Jimjam csatorna megy ami a legkisebbeknek való. Van egy két jó mese mint a Bogyó és Babóca de vannak szerintem nem neki valók is. Ezért inkább nem tv-t szeretnék vele nézetni hanem rakok be neki valamilyen mesét. De melyikek ennek a korosztálynak valók?
2020. febr. 5. 12:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Tv ellenes vagyok ,de az egyetlen a családban. Mostanra untam meg.
2020. febr. 5. 13:44
 12/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha te tv ellenes vagy, es te vagy a gyerekkel otthon, siman megteheted, hogy nem nezetsz vele meset.Foleg, ha meg nincs rakattanva. A gyerekeknek nagyon nem tesz jot a tv, tablet, youtube, foleg ilyen kicsiknek, tokmindegy, hogy melyik aranyos meset kapcsolod be. Keszbe kapjak a kepeket, ezaltal gatolja oket a fantazia fejlodeseben, mikor hallgatjak az olvasott meset, akkor maguk képzelik el az elmondottakat. Ez nagyon fontos. 6 eves korukig nem is szabadna kerenyot nezniuk a gyerekeknek a pszihologusok szerint.


Az egy mas dolog , hogy a mai tarsadalom ezt teljesen figyelmen kivul hagyja. Es nem , nem is kell fanatikusnak lenni, persze hogy nem lehet kivedeni, hogy a gyerek iskolaskent szamitogepezzen, meg mobilja legyen, meg azon játszon. De en felnottkent magamon is eszlelem, hogy ha sokat gepezek, utana keptelen vagyok huzamosabb koncentraciora. Meggyozodesem, hogy foleg a 2-evesen mar tabletezo gyerekekbol nonek ki a hiperaktiv, figyelem- es viselkedeszavaros gyerekek. Sajnos nem forditunk kello figyelmet erre.

Megjegyzem, attol hogy a tarsadalom tobbsege valamit valamilyen modon csinal, abbol meg nem kovetkezik, hogy ez a helyes. Szóval ahogy pl. nem egeszseges a rengeteg cukros kaja es udito, ugy ez sem lesz az, hiaba csinalja mindenki.


Az etkezesek alatt nagyon káros a mesenezes, akkor az etelre kene figyelnie. Furdes utan meg inkabb olvass neki meset.

Plusz fontos a jo pelda mutatása, ha te sem nezel tv-t a gyerek is latja, mennyi minden massal tudtok anelkul is foglalkozni. Ha a csalad tobbi tagja tv-zik is, nem baj, ha latja a baba, hisz eltiltani a vilagtol nem lehet, de ha otthon vagy vele, szerintem nem kell eroltetni.

2020. febr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ilyen kicsi volt, mindig állóképes mesét nézett. Youtube-on beírod: boribon pagony, maszat, nagyi mese.
2020. febr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Ne is írjátok milyen rosszat tesz a kicsinek,csak görcsbe rándul a gyomrom. Sajnos párommal semmiben nem egyezünk gyereknevelés terén. Szerencsére szinte mindenben tudunk kompromisszumot kötni így ebben is megegyeztünk hogy nem sokat de valamennyit fog mesét nézni merthogy ő látja rajta mennyire élvezi. De most itthon volt 2 hónapig,műtötték párom és hogy legyen valamennyit a kicsivel az evéseknél volt vele-ugye ott nem kell emelnie- még este fürdés után. De persze a tv-nek mindig mennie kellett. Most meg állandóan kéri a kicsi-mutatja a tv-t és hümmög- hogy kapcsolójam be,a vége mindig sírás,alig eszik stb. Szóval most már bekapcsolom inkább. De akár hová megyünk-mama,papa,tesóm stb. a tv-t mindig bekapcsolják a kicsinek mintha muszáj lenne
2020. febr. 5. 14:50
 15/15 anonim ***** válasza:
UKI -a legjobb!
2020. febr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!