Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS,5 éves belenézett a...

SOS,5 éves belenézett a horroromba, amíg főztem?!

Figyelt kérdés

Nem horror, csak van benne pár durvább rész, nem egy trónokharca.. szóval sikerült pont az a 3 másodpercet látnia, mikor letèpik egy nyuszi fejét.


Hogy segítsek neki feldolgozni? Mutattam neki cgi készítést, meg élethű maszkot, meg szerepet jàtszó színészeket..


Olyan mérges vagyok, ott ült az egyik percben az asztalnál, közben nálam ment a film(40 perc semmi és 1 perc durvább dolog), erre nem pont akkor ment be? fél pillanat volt az egész.


Most mutatom neki a film többi felét(csak beszélgetés), hátha rájön, hogy nem kell tartani filmektől, magyarázom benne a repülő embert, leállítom és megmutatom youtube videón a repülés trükkét..


Kimondattam vele párszor mi történt, hogy ne legyen elfojtva... Mit tudok tenni még?


2020. febr. 5. 12:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó! Egy öt éves honnan tudná, ha még sose látott olyat? Van aki 20 évesen is elhiszi
2020. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Én is tudom, hogy csak mű, mégis élvezem, ahogy félek, ezért is nézem, meg jó a sztori.


Elmondtam minden ilyesmit, meg is mutattam a hàtteret, azóta nevetett, játszott egyedül, majd eszébe jutott és ideszaladt sírva, majd megnyugtattam és visszament..ez 3x volt eddig.


Hadd nézzek már a sajàt szobámban azt, amit akarok.. Szinte mindig a gyerekemmel vagyok, csak délelőttökre ovis, azt sem mindig... istenem, szükségem van nekem is kikapcsolódásra, 5 éve ez van, sosem látott vagy hallott semmit, akkor nézem ha épp mást csinál.


Amúgy okostv, nem nappali sorozat, nem tvműsor.


Azt hiszem néha rá fog törni a rossz érzés és talán/remélem, egyre kevesebbszer lesz ilyen..

2020. febr. 5. 15:12
 13/16 anonim ***** válasza:
21%
A saját szobádban főzöl? Vagy ezt hogy kell érteni? Azt írod főzés közben nézett bele. A konyha a szobádban van, te nézed, amíg főzöl és ő is látta?
2020. febr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A szobám és a tűzhely( konyha) között másfél méter(folyosó) van. Igen, a szobában pucolom a zöldséget és amíg rotyog a rizs, sül a hús, párolódik a gomba, ott nézem a tvt. (Kivéve mikor gyerekkel főzök, de ez most nem olyan volt, csak az elején segített aztán ment játszani.
2020. febr. 6. 07:30
 15/16 anonim ***** válasza:
32%
Azért nem kell ezt ennyire túldramatizálni. Szerintem csak tetszik neki a "műsor" hogy akárhányszor eszébe jut te babusgatod és vele foglalkozol. Másrészt én nem néznék horror filmet míg ébren van a gyerek. De te dolgod.
2020. febr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ebben a korban hajlamosak félni a Tv-ben látott dolgoktól akkor is, ha nem ijesztő. Ezért nem tanácsos egyedül hagyni a képernyő előtt. Még a mesében is láthat olyan jelenetet, amitől megijed.

Kérdező, én a gyerek megnyugtatását máshogy oldottam volna meg. Nem erőltettem volna, hogy a film további részét megnézze, meg hogy elismételgesse, mit látott. Ezzel csak még jobban beleégtek a tudatába a történtek. Én egy alapos beszélgetés után a figyelemelterelés módszerét választottam volna.

2020. febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!