Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Macskatartó szülőkhöz lehetne...

Macskatartó szülőkhöz lehetne két kérdésem?

Figyelt kérdés

Amikor baba lett a háznál, mikor fogadta el a cicátok? Barátok lettek végül a babával? 3 hónapos a babám de még mindig közömbös ill. kerüli.

Hogyan lehet kiküszöbölni, hogy ha majd "kóstolós" korba ér a gyerek, ne egyen bele a macska tápjába? Tudom nem ártalmas az egészségére, mégsem kéne azt ennie ha nem muszáj.

Nálatok hogy volt ? Voltak eleinte nehézségek a macska-gyerek dologban?



2020. febr. 7. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Elsô baba 2 hónapos volt, mire a macska messzirôl megnézte. Sokáig közömbös volt. Az, hogy cimbik legyenek 4 évbe telt. (Etesse meg a gyerek a cicát, rögtön lesz haverfelvétel) a második babáért nagyon mérges volt a cica. Olyan megvetôen nézett rám, ahogy csak egy mérges macska tud. Aztán el is tûnt egy hétre. Cicatáp... Majd a macska kipofozza a gyereket a tányérból. ;)
2020. febr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudok érdemi tanácsot írni, mert a családunkban pont én vagyok az a “baba”, aki egy cicás családba született. A szüleim elmondása szerint, mikor hazavittek a kórházból megszagoltatták a cicussal a fejem és elfogadott, mindig ott volt, ahol én. 11 éves koromig volt velünk, kevés nagyobb kincs van attól, mikor egy gyerek egy ilyen kedves állattal nőhet fel!
2020. febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Csak a másodikhoz tudok hozzászolni. Tesóm megevett egy adag macskakakonzervet picikent. Semmi baja nem lett,fel is nőtt azóta 😁
2020. febr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Adj enni a cicának, ha befejezte tedd el a tálját, felesleges egész nap kint lennie. A gyerekre meg addig figyelj, hogy ne zargassa.
2020. febr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

4,5 éves a nagyobb gyerekünk, 1 a kicsi, 5,5 a cicánk. Igazából még most is leszarja őket, jó macskához híven 😂 elfogadta amúgy a gyerekeket, de nem különösebben keresi a társaságukat, délutáni alvásnál a lábukhoz fekszik max, illetvs a nagy már tud úgy játszani vele, hogy felkeltse az érdeklődését.

A kaját én kiraktam az előszobába, ami a kicsi miatt ráccsal el van választva, így nem fér hozzá.

2020. febr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Ahány macska annyi személyiség, pont mint az embereknél. Hogyha végletekben akarunk gondolkozni akkor a macskák egy része imád mindenkit, a többit az se érdekli, hogy létezel pedig 5 éve eteted és foglalkozol vele. Ugyan így van amelyik imádja a gyerekeket, más cicák meg fejvesztve menekülnek tőlük. Inkább az a jellemző, hogy nincsenek odáig értük mert nyilván nem mindig szépen nyúlnak hozzájuk vagy nagyon nem jó helyen.
2020. febr. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

15 honapos a legkisebb es most van az, hogyha a macska olyan hangulatban van es a gyerek sem hangos, akkor odamegy hozza a cica es simogatast is enged. Vagy epp nem megy el, ha a gyerek kozelit.

Sokaig csak tavolrol figyelte, ha a baba ebren volt, amikor aludt az olemben, vagy rajtam, akkor jott kozelebb a macska es korbeszagolgatta.


A kajakerdes nalunk azert nem problema, mert nincs a macska elott egesz nap ennivalo, reggel-este kap enni megadott idoben es akkor el is tunteti, amit kap.


Nalunk problema nem volt a macska miatt egyaltalan. Max az okoz nehezseget, hogy a gyerek szivesen hasznalna homokozonak a macskaalmot es oancsolonak az itatot (szokokutas itato van). A foldszinten es az emeleten tartjuk a macskaalmot a furdoszobakban, ha nem zarjuk az ajtot, akkor a gyerek azt piszkalna, ha zarjuk, akkor a macska nem tud bemenni. De azt csinaljuk, hogy az egyik ajto legyen nyitva, ha a masik zarva is van, ha lent van a gyerek, akkor az emeleti van nyitva es forditva, a macsek meg megkeresi melyikbe tud bemenni.

2020. febr. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Bár a mi macskánk nem szobacica, de a fiammal első perctől imádják egymást. A kajájába most 2,5 évesen már nem kóstol bele, de imádja etetni, így óhatatlan hogy most is érint ketten vele.

Bár míg nagyon pici volt nem nagyon érintkeztek, de kb fél éves korától már igen és ugye az meg pont a markolós mindent megkóstolós időszak. Egyébként ő hamarabb csócsálta meg a macskát mint az eledelét.

2020. febr. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!