Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más anyuka is van rajtam...

Más anyuka is van rajtam kívül? Borzasztó akaratos és nehezen terelgetheto a lányom.4 lesz áprilisban.

Figyelt kérdés
Férjem itthonról dolgozik tehát mindketten itthon vagyunk. Egy követ fujunk, a lehető legkovetkezetesebben próbáljuk nevelni. Bármit mondunk nincs foganatja, mintha a falnak beszélnénk minden áldott nap. Ha valamit mondunk, tanítunk, másnap vagy még pár óra múlva ugyan úgy rosszul csinálja. Nem tudom ezt hogy tudnánk orvosolni, borzasztó idegorlo. Szólunk hogy így vagy úgy. Szándékosan az ellenkezőjét csinálja és ugye megvan a baj belőle, de nem tanul belőle, így megovni se tudjuk. Borzasztó. Van valaki meg akinek ilyen nehezen terhelhető a gyereke?
2020. febr. 8. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ok, duma megvan. Mi a konkrét következménye a rossz viselkedésnek? Még több duma? Mert 4 évesen nem ez nevel, hanem az események. Amíg beszéltem, nem volt foganatja. A büntisaroknak, kedvezmények megvonásának van. Nem nagy büntetésekre gondolok, de lennie kell következményének annak, ha nem figyel rám, amikor egyenesen kérek tőle valamit. Olyan következménye kell legyen, ami az ő számára fontos, kellemetlen vagy rosszul jön ki, és el akarja később kerülni. A dumára nem figyelnek, nem követik le.
2020. febr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem csak mondani kell, hanem példát mutatni is. Ne rizsázzatok, mint valami élő tankönyv, hanem legyetek játékosnak, dicserjetek sokat. Pl pakolas:

Ne csak rászólj, hogy tegyen rendet, mert nem fog.

Egyrészt lassa, hogy te is elpakolsz magad után. Aztán nem "pakolj", hanem "gyere, te az autókat teszed a helyére, vagy a kirakót szeded össze?". Közben enekelhetitek a takarítós dalt, és közösen osszeszedtek mindent. Amiért ügyesen pakolt, megdicsered, és pl jutalombol este két mesét is mondasz neki.

És ez nem csak egy nap, hanem mindig. Az, hogy elmodtad neki tegnap, őt ma nem érdekli, ma ma van. Ha rendszeressé válik, majd akkor.

A gyerekekhez a játékokon, a meséken és a dalokon keresztül vezet az út.

2020. febr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi ezeken mind túl vagyunk. Volt már minden fele jutalom és bünti is. Ovoneni vagyok képben vagyok. De nem működik.
2020. febr. 8. 11:20
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem akkor nem egy dologról beszélünk. Mesélj egy konkrét szituációt, ami jól példázza, mire gondolsz. Lépésről lépésre.
2020. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Az én fiam is ilyen. Na mondhatnám neki, hogy este 2 mese lesz, mert ügyesen összepakolt :D Nem hat, megy másik szobaba rendetlenkedni. És mióta ovis még vissza is felesel. Én kisgyermeknevelő vagyok. Életemben nem gondoltam volna, hogy saját gyerekkel ilyen nehéz.
2020. febr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TheSoldier ***** válasza:
27%
4 éves lesz!!! A gyerekek már csak ilyenek..
2020. febr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!