Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi időt hagyjátok aludni...

Mennyi időt hagyjátok aludni délután a 2 év körüli gyereketeket?

Figyelt kérdés

Este 8kor nálunk alvás van, mert utána anya-apa idő jön.


Viszont mostanság, délután 2-3 órákat is képes aludni, így nyílván nem lesz álmos este 8kor.


Mikor keltsem fel, hogy azért ne teljen nyűglődéssel a délután, mert nem aludta ki magát? 1 óra, másfél?


Ebéd után fektetem le, 1- fél2 körül alszik el.


2020. febr. 13. 11:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 21 hós.

Változó hogy mikor alszik el!

Ritkán alszik 3 utánig,de ha mégis akkor elkezdek beszélni hozzá,simogatni.

Este 8kor van nálunk is fekvésidő mert a nagyoknak másnap iskola.

Van hogy még forgolódik,de max 9kor bealszik

2020. febr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Én mindig annyit hagytam aludni, amennyit akart. Szerintem inkább estére találj ki egy rutint, amiből tudni fogja, hogy 8-kor aludni kell, minden nap.
2020. febr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Persze van rutin, és működött is, amíg nem aludt délután 3 órákat, meg amíg nagyobb volt az alvásigénye, de ha délután 3 órát alszik, és valójában kevesebbre lenne szüksége, hogy el fáradjon este 8ra, akkor hiába a rutin, a fejem tetejére is állhatok, ha nem lesz álmos nem fárad el, nem fog aludni.
2020. febr. 13. 11:38
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Októberben volt két éves. Délben ebed, legkésőbb fel egykor lefekszik. 2-2,5 órát alszik, este 19.00-19.30 között megy aludni, reggel 7.15-ebresztem
2020. febr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Fektesd le fel 1-kor es max 3ig aludjon.
2020. febr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

4es, nem kefélni akarunk, hanem normális kettesben töltött időre van szükségünk, hogy a gyerek ne nőjjön fel apa nélkül, én meg ne legyek elvált anya. Nem csak anya, meg apa vagyunk, hanem férj és feleség is. De egyébként nem ez volt a kérdés, hogy jó-e, hogy 8kor lefektetem vagy nem.


Akkor megpróbálom lecsökkenteni 2 órára, és majd meglátjuk, jobb lesz-e vagy rosszabb.

2020. febr. 13. 11:44
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
4-es. Gondolom te vagy az a szuperanyu akinek a 24 orabol nincs szuksege sajat idore. Gratulalok neked. A gyerek napigendjet lehet es kell is alakitani. Ha te mindent rahagysz a tiedre, csinald ugy. Es ha kefelni akar? Akkor mi van? Mi kozod hozza. A szulo nem erdemel 1-2 szabad orat este?
2020. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Reggel 8kor kel magától. Reggel keltsem esetleg korábban, és délután hagyjam aludni amennyit igényel?
2020. febr. 13. 11:53
 9/18 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam este 8-tól reggel 7-ig alszik.

5 órát van fenn az alvások között.

Du. 12-15-ig alszik 3 órát.

Így este 8-ig elfárad 5 óra alatt.

2020. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Deltol fel 3-ig van a napkozbeni alvasido, ami annyit tesz, hogy altalaban 2 utan magatol ebren van, de ha nem lenne, akkor ebresztenem. Mondjuk el 3-kor mennunk is kell itthonrol el, szoval nem is alhatna tovabb. Igy este 8-kor ismet alszik. A nagyobb gyerekeknel is igy volt. Mi koran kelunk, a gyerekek is ezt szoktak meg, szoval delben mar boven szukseguk van az alvasra.
2020. febr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!