Rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a 6 éves fiam. Az apja le lépett mikor 3 éves volt. Azóta a gyerek hétvégenként (p-v) nála van.

Ilyenkor én el szoktam járni bulizni a barátnőimmel, nem is értem, otthon kéne ülnöm?

Igen ki öltözök, és jól szoktam érezni magam. Ez miatt megszól engem a gyerekem apja és az ő családja, hogy milyen anya vagyok én. Meg hogy a gyerek kezébe adom a telefont, most mi baj van abból ha naponta 1-1.5 órát játszik a telefonon a gyerek? Szerintük csak azért adom a kezébe hogy engem békén hagyjon. És hogy állítólag a gyerek panaszkodik hogy én nem játszom vele szinte soha, a gyerekem is miért ilyen? Nem értem.

31/N


2020. febr. 13. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Mit számít neked az exed véleménye?
2020. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem játszol a gyerekeddel de nem az ő érzelmi fejlődése érdekel hanem a volt pasid véleménye... Igen emiatt rossz anya vagy.
2020. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát számít mert azért csak a gyerekemmel kapcsolatos :( nem érzem magam rossz anyának egyébként de el bizonytalanitanak ezek az allitasok
2020. febr. 13. 12:02
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Hogy az ex mit mond, arról magasról tennék, de ha a gyerek panaszkodik, azon elgondolkodnék van- e alapja.
2020. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Hogy hétvégén mit csinálsz, amíg nem nálad van a gyereketek, az a te dolgod. Érezd jól magad.


Viszont napi egy óra vagy több telefonos játék egy háromévesnek nagyon-nagyon sok. Igen, sajnos tényleg rosszat tesz az érzelmi fejlődésének. Ráadásul nehéz leépíteni egy ilyen szokást, mert persze a gyerekek nagyon élvezik, hiába tesz nekik rosszat. Olyan, mint az édesség. Szóval ezen tényleg változtatnod kéne. Mondjuk a házimunka nagyját szombat-vasárnap délelőtt megcsinálod, előre főzöl és lefagyasztod, és így több időd lesz hét közben játszani a kisfiaddal, mesét olvasni neki, sok-sok időt eltölteni a játszótéren stb. Ezek mind-mind nagyon fontosak.

2020. febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne érdekeljen mit mond az ex és a családja. Teljesen normális hogy nem savanyodsz be.

Viszont ha a gyerek panaszkodik, akkor elgondolkodnék hogy tényleg játszom, foglalkozom e vele eleget.

2020. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

A bulizással nincs gond, de a többivel igen.

Napi egy-másfél óra telefonnyomkodás borzasztó sok! Legjobb lenne semennyi, de ha már rászokott (mert úgy rá lehet szokni, mint a kábítószerre), akkor max. napi negyed óra. És igen, tessék játszani vele! Nyilván van házimunka meg egyebek, de ha a gyerek panaszkodik, hogy szinte soha nem játszol vele, akkor azon nagyon el kéne gondolkodni.


Még valami. A gyerek minden hétvégén az apjánál van, vagy csak félreérthetően fogalmaztad meg a mondatot? Ha minden hétvégén az apjánál van, akkor az apa helyében persze nagyon örülnék, de furcsállom, hogy neked nincs igényed arra, hogy vele töltsd a hétvégét.

2020. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Azzal nincs gond hogy eljársz!

Én 2 éves kora óta nevelem egyedül,szintén p-v van apjánál kéthetente a fiunk.

Azon a hétvégén szervezek egyedül,barátnőkkel programot.

A fiam első osztályos,nincs telefonja,se tabletje. (Apjánál van)

Hétköznap a tv sem megy mivel miután hazaérünk napközi-munka után,főzök ,ő játszik vagy segít,pakolászok,átnézzük a leckét,ha van idő játszunk,vacsi,fürdés,mese és 8kor lámpa off.

Hétvégén amikor velem van,edzésre megyünk,bevásárolunk,nagyszülőkhöz megyünk,átjön néha a bátyám Akivel a fiús dolgokat csinálják ( birkózás,foci,nerf fegyverrel lövöldözés stb).

Van xbox kinect játéka,amivel mindketten egyszerre tudunk ugrálni. Zenés,kalandparkos,stb.

..

A lényeg: ne az exed és családja szavaival foglalkozz,inkább a gyermeked mondanivalóján gondolkozz el.


Mit szoktatok ketten csinálni?

Valószínűleg hiányzik neki a veled való minőségi idő!

2020. febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szeirntem sincs baj a bulival de a telefonnal annal inkabb.
2020. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a bulival semmi baj nincs.


Hogy miért ilyen a fiad? Tarts egy kis önvizsgálatot, hogy mikor játszottál vele úgy igazán utoljára, mikor ültél le mellé és csináltad vele azt amit szeretne.Ha a végén arra jutsz,hogy nagyon nagyon rég, akkor itt az ideje ,hogy szentelj neki is egy időt napi szinten mikor 1 órát azt csináltok amit ő szeretne és úgy, hogy lássa örömmel foglalkozol vele.Ha meg játszol vele, nem rendezed le azzal, hogy oda adod neki a telefont, hanem tényleg foglalkozol vele, legózol és a többi akkor ne foglalkozz vele mit mond a gyerek apja.

2020. febr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!