Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem lennék elég odaadó anya?...

Nem lennék elég odaadó anya? Ez a vágyam is ezt mutatja?

Figyelt kérdés

Házasságban élek és van egy 1,5 éves lányunk. A férjem pedig ma ezt vágta a fejemhez. Ez a vita kb karácsony kezdete óta megy nálunk. A téma pedig szilveszter. December elején azt mondta a legjobb barátnőm, hogy nála lesz buli és hogy feltétlenül menjek. Tavaly nem mentem, mert még csak féléves volt a lányunk (bár szerintem ez nem ok, de mindegy, mert meg tudtuk volna oldani). Otthon maradtunk és végül is nem bántam, romantikázósra sikerült. De idén tudatosan nem akarok otthon lenni. Elegem van abból, hogy maximum vacsorákra megyünk el. A párom rögeszmésen mindig attól fél, hogy a lányunk hiányol minket, engem és emiatt nem tud feloldódni. Pedig ha elmentünk eddig anyukám vagy az ő anyja mindig informált minket közben is, felhívtak vagy írtak SMS-t. De ő akkor is mindig mehetnék volt haza.

Szóval én még december elején elfogadtam a meghívást, mondtam is akkor a páromnak. Tudtam, hogy nincsen jóban a barátnőmmel túlzottan és amúgy sem egy nagy bulizós (én sem vagyok és voltam túlzottan az, de szerintem néha kell). A gimi óta a legjobb barátnőm, nagyon szeretem még ha a párom nem is. Aztán karácsony előtt elkezdte mondani, hogy szerinte a tavalyi szilveszter is milyen jó volt, maradjunk itthon. Mondtam neki, hogy biztosan nem fogok. Erre pár napja azt mondogatja, hogy szóljak anyámnak nem kell jönnie a lányunkhoz, mert ő marad vele itthon, ő nem jön velem. Na most erre mit mondjak? Menni szeretnék, de vele nem akarok vitázni. Miért áll így a dolgokhoz? Nálatok hogy van ez? Ti sem mentek semerre a baba miatt? Hozzáteszem, hogy a lányunk anyósommal és anyukámmal is nagyon jól elvan, nincs sírás. Mi ebben olyan rossz? Rossz anya vagyok? Mert néha már úgy tűnik annak állít be a párom. A barátnőmmel amúgy is van baja, mert szerinte az, hogy ő még nem anya és hogy ezért képtelen átérezni azt, hogy így milyen az élet, engem van hogy sikeres elfordít az anyai kötelességeimtől.

Én 27 vagyok, ő 38.



2016. dec. 27. 23:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
32%
Hááát.. egy olyan anyát sem ismerek, aki ilyen pici gyerek mellett szilveszterkor kulon bulizna. Mi most megyunk eloszor, hogy 3,5 èves de kettesben! Sztem tùlzol. Valoszinuleg varhattal volna meg az anyasággal. Hiàba vagy 27.:/ tudom, nem azt irtam, amit hallani szeretnel. Nem a Te hibàd, mindenki más. Èn 22èvesen szültem.. nem vagytam bulizni eleinte. Inkabb 2-3 hetente egy kave a csajokkal.
2016. dec. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
75%
De hogy vagy rossz anya. Menj a barátnőiddel attól még mert a párod nem akar menni nem kell neked is szenvedni. Mindenkinek másak az igényei ha te már szeretnél egy kicsit kikapcsolódni akkor nyugodtan menj el a párod meg maradjon otthon a gyerekkel. Valoszínüleg azért nem akar menni mert nem bírja a barátnődet de most ezért neked ne rontsa el a szilveszteredet. Beszéljétek meg hogy akkor most ő jönni akar vagy otthon marad a gyerekkel.
2016. dec. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
39%

Ezt meg olvasni is rossz volt...

En a mai napig ezerszer jobban ertekelek egy csaladdal, ferjemmel toltott szilvesztert, mint azt, hogy a hidegben maszkaljak, zajban, reszegek kozt stb. Legyen akarmilyen jo hely.

Eretlen vagy.

2016. dec. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
37%
1# ès 3#-al èrtek egyet. Mèg pici a gyerek, megertem h jo neha elmaszkalnI..de pont szilveszterkor.. hát èn olyankor vele szeretnek lenni es a párommal. Nem zsufolt buliban..
2016. dec. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
72%

Egy nem odaadó anya nem problémázik ilyen kérdéseken, hogy nem odaadó e eléggé! :)

Menj, érezd jól magad! A gyereked is boldogabb, ha te is boldog vagy!

2016. dec. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
72%

Dehogy vagy rossz anya!

Sztem a ferjed inkabb azert nem akar menni, mertnem birja a baratnodet.

Egyebkent ebben az esetben en inkabbaferjemet valasztanam, mint valami bulit reszegekkel.

2016. dec. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
57%

Most nem tudom kitalalni mire varsz.. igazat adjunk vagy igazat tegyunk? Ezt Nektek kell megoldani sajnos. :(

De nem hiszem h attol lesz jo anya h ezt ide kiirta.. lehet h csak önigazolàst vár, persze ha nem, akkor elnèzèst. Sok "erdekes" ember megfordul itt. En megertelek, van akinek tobb " kiszabadulas" kell, de szerintem varhattal volna legalabb meg 1èvet ezzel..banni fogod, amikor nagyobb lesz, h egy szilvesztert elpocsèkoltàl ( ez sem biztos persze..) nagyon kulonbozoek vagyunk. Sok mas velemenyt fogsz kapni.. ne torodj vele. Inkabb azzal h mivan a csaladoddal, sose legyen fontosabb egy buli.. baratno.. ha igazan baratnod, akkor megfogja èrteni.

Minden KOMPROMISSZUM ES KOMMUNIKACIO

2016. dec. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
49%

Kèrdèse*

Remelem talaltok optimasil megoldast. De sztem ennyit nem er az a buli!

2016. dec. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
79%
Miert mondtal igent a ferjed neveben is, ha tudtad, hogy neki ellenszenves a baratnod?
2016. dec. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 anonim ***** válasza:
88%

Huha, de nem ertek egyet az elozo valaszoloval.

3 gyerekem van, 31 evesen szultem az elsot, akkor mar 9 eve voltunk egyutt a ferjemmel, szoval alalosan rakeszulve es tervezve erkeztek a gyerkocok, de elkerekedik a szemem, hogy valaki azt allapitja meg abbol, hogy szilveszterezni van kedve egy anyanak 1,5 eves gyerek mellett, hogy tul koran szult...

Fogalmam sincs milyen a hazassagotok, szemelyisegetek es habitusotok, kerdezo, de sztem inkabb ezekben van elteres koztetek a ferjeddel. Legalabbis ennyibol, amit irtal, inkabb az tunik ki nekem, hogy a ferjed nem szeret kimozdulni vagy nem szereti azt a tarsasagot, akivel kimozdultok es a gyereketekre fogja.

Szoval anyasag szempontjabol, nyugodj meg, egy szilveszter miatt nem vagy rossz anya, viszont kulon szilveszterezni a ferjedtol? Nekem inkabb ez a meglepo.

Oke, mi nem jarunk alapjaraton sem kulon bulizni (a 3 gyerek mellett sajnos mar egyutt sem - bar erre lenne igenyunk, csak egyszeruen mod nincs ra), lehet ezert kulonos ez nekem. Amugy azzal sincs bajom, ha mas kulon jar a parjatol szorakozni. Ha nekik ugy jo, feltoltodnek, miert ne? De azert a szilveszter, hat nem tudom. Az azert fura kulon.


Ha viszont a ferjed tenyleg ennyire rogeszmesen fel akkor is, ha nagyszulovel van a gyereke, az eleg ciki. Remelhetoleg ez oldodni fog nala.


Mas osszetenne a ket kezet, hogy van nagyszulo, aki szereti az unokajat es orommel van vele. Szerintem a nagyszulokkel valo kapcsolat kincs, teljesen mas fajta szeretet es kotodes, mint a szulo-gyerek viszony. Es ezt tamogatni kell (persze nem kihasznalni) es teret engedni neki. Nem atveszi a nevelest a szulotol, hanem gazdagitani es kiegesziteni tudja.

Nyilvan ezt normalis gyerek szulo viszony mellett mondom, nem pedig, ha 'lepasszoljak a kolkot'.

Minden csalad akkor jo, ha tobbe-kevesbe minden tagja elegedett annak eletvitelevel. A fetjednek meg neked mas elkepzeleseid vannak, ez a baj, ezt vele tudod megbeszelni, nem velunk, ismeretlenekkel, akik annyit tudunk rolatok, ahany mondatot leirtal. A ferjed gondolom tok mast irna.

Beszeljetek at az alapelveket es jussatok kozos nevezore, minden jot.

2016. dec. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!