Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem ragaszkodik hozzám...

Miért nem ragaszkodik hozzám a lányom? Úgy érzem nem szeret, pedig nem hiszem, hogy rossz anyuka lennék, igaz nagyon sokat vagyunk együtt, lehet már unja a képem néha.

Figyelt kérdés
14 hónapos a lányom és úgy érzem, nem vagyok neki annyira fontos. Most 2 napig a Nagymamáná volt (beteg voltam), mikor a férjem ment érte, majd kiugrott a bőréből, mikor én, halvány mosoly az arcán. De a legrosszabb: elmentünk sétálni, jött velünk szembe egy ismerős, a kislányom félt és ösztönösen nem hozzám bújt, hanem az Anyósomhoz. Ez persze nem baj, de azért mégis.. El vagyok keseredve.

2018. szept. 14. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Örülj inkább, hogy nem csak hozzád ragaszkodik. Nyitott mások felé is. Ez nem azt jelenti, hogy téged nem szeret.
2018. szept. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%

Engem meg Papának szólít ha visszajön fateréktól...


Tök egyszerű. Mamával meg apuval játszani szoktak (nem magyaráznak), anya meg "gyere enni, fürdeni, fogatmosni stb. Szóval te a kötelezettség vagy ők meg a szórakozás. Érted?

2018. szept. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Pff... igen, ebből már valóban lelehet vonni azt is h felnőttként még gyűlölni is fog. De komolyan, a gyerekeknek, főleg az ilyen kicsiknek még nincs is igazán hosszú távú memóriája. Heteken át a nagyi volt mellette, teljesen természetes h őt szokta meg. Még annak ellenére is h előtte egy éven meg veled volt. Pár hét múéva majd megint hozzád fog bújni, nyugi már...
2018. szept. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, neki még te és ő az egy:D Az Apa meg mindig a nagybetűs Apa marad egy kislánynál. A mama meg a kényeztető, és védő egyed:D kb. egy fél év még és nem tudod magadról levakarni, mert rájön, hogy te nem ő vagy:D
2018. szept. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Addig oruljetek amig ferj, nagyszulo jelen van/eletben van. Nem tudjatok mekkora mazli csak ha mar nem lesznek. Ilyen hulyesegeken is csak az ragodik akinek mas baja nincs...
2018. szept. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző, lehet, hogy a kérdezőnek első gyerek, meg kell érteni. Inkább egy picit aggódjon a kedves anyuka, mint legyen közönyös. Azért vanaz oldal, hogy kérdezzünk és válaszoljunk. (Kivéve a trollok, és a szellemileg túlzottan tunyák esetét.) Megértem a kérdezőt.


Kedves kérdező, pár válasszal fentebb részletesen megírták, mi a dörgés, egyszóval az ilyen pici babáknak gyakran az anyjuk túlságosan "magától értetődő", valamint a rövid távú memória is oka, mint említették, plusz ilyenkor már sajátosságként jellemző kissé némi egyéni temperamentum is, ami tehát egyénenként más és más, de helyzettől is függ, meg attól, mi minden süllyed a tudatalattiba, egy-másfél éves korra, átlagos esetben is.


Plusz az anyukája tudatalattijára is rezonál, annak tartalmát meg te se ismered (hacsak fel nem hozod művészet terápiával, vagy pl kineziológussal, de erre nincs feltétlen szükség, hacsak nem annyira, mint általában bárki felnőttnek érdemes a saját tudatalattijával foglalkoznia).


A lényeg, hogy nincs ok aggodalomra, a leírásod alapján.

2018. szept. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!