Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen ennyire eleven a 3 éves fiam?

Figyelt kérdés
Mindig is ilyen volt, de már szinte egyre rosszabb. Nem akarja a kezem fogni ha sétálunk, boltba se, de ha nem fogom a kezét elrohan, ha fogom akkor hisztizik. Pékségbe nem tudja megvárni míg kifizetem a kenyeret, ma is 2x mentem vissza mert kimegy az ajtón hiába szólok rá. Itthon is nagyon rossz és nem is tudja magát lekötni. Vagy a legot rakjam össze vagy ez vagy az, alig haladok a házimunkával. Ráadásul még 1x-2x most is ébred éjjel. Oviba jár de azt mondták ott nem ennyire eleven, szépen is ül ebédnél. Itthon azt se össze vissza kinlódik a széken, addig nem tud nyugodtan állni míg pisilés után behúzom a derekát, mindenért hisztizik. Hiába ovis, de többször van itthon mert gyakran beteg. Gondoltam rá nem e hiperaktív de akkor oviba is eleven lenne nagyon, nem? Apjára is hallgat, de rám nem. Ha pl sarokba állítom akkor addig ordít míg ott áll. Egyszerűen nem bírok vele már kiidegel. Két gyereket akartunk de ezaz egy is sok, nem lesz másik.

2020. febr. 18. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Talán nem kellene ugrani minden hisztijére. Próbálgatja, hogy meddig mehet el, hol van a határ.
2020. febr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk legyél keményebb és ha hisztizik hagyjad?
2020. febr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha mindenkire hallgat csak rád nem, akkor tudja, hogy nálad több mindent lehet.
2020. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Ismerős, de annyival lezártam, hogy megálltam mindig és mondtam nem megyünk tovább amíg be nem fejezi. Nem kellett sok hogy tudja tényleg megteszem. Ha elkezdi, megállunk és el is hallgat hogy jó, menjünk tovább.
2020. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Hisztizhet, de nem kapja meg, amiért hisztizik. A pékségben is bőghet nyugodtan, lesz pár kínos perc, amíg odaadják a kaját és kifizeted, de ez nem kívánságműsor. A legót most nem tudod sajnos összerakni. Ha ül és üvölt húsz perce, sajnos akkor sem tudod neki most összerakni a legót, más dolgod van, de nagyon sajnálod, hogy ilyen mérges. Muszáj ott maradni, amíg felöltözteted pisilés után, nagyon sajnálod ismételten, hogy ilyen mérges, de ennek meg kell lenni. Legyél ebben nagyon következetes. Szerintem az lehet, hogy annyira nem akarod, hogy hisztizzen, hogy tudja, hogy egy kis hisztivel bármit el tud érni nálad. Sajnos más nem valószínű, hogy működni fog.
2020. febr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%

Nincs egyetlen csodaszer, hogy jobb legyen a helyzet. Nyilván elkövetsz nevelési hibákat, de mindenki hibázik gyereknevelés közben.

Érdemes lenne az orvosi okokat kizárni. Látásvizsgálat, hallásvizsgálat mindenképp. Lehet, hogy tényleg nem hall jól. Ha van a családban cukorbeteg vagy gluténérzékeny, akkor menjetek el gasztroenterológiára is. Akár gluténérzékenység, cukorbetegség tünete is lehet ez a gyagya viselkedés. Mindenképp érdemes átbeszélni a gyerek étrendjét. A sok cukor és gyorsan felszívódó szénhidrátok is okozhatnak hiperkatíb viselkedést, koncentrációs zavarokat.

Gondold át az életviteletek. Mennyi inger éri a gyereket? Nem lehet túlpörgött? Van ideje elmerülni a saját kis fantáziavilágában? Mennyit van szabad levegőn? Mennyi a médiafogyasztása a kicsinek? Mennyi időt figyelsz csak és kizárólag a gyerekre? Ezek ilyen kis apró, alap dolgok, amikre nem is gondolunk, hogy befolyásolhatja a gyerek viselkedését. Nekem is pedagógusok hívták fel a figyelmem ezekre a fontos apróságokra.

2020. febr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy érez nálad vmi “kilengést az erőben”. Nálunk pl a hétvégék kezdenek megint megcsúszni (egyszer már volt egy ilyen hullámvölgyünk). 2,5 éves a fiam, dacos kismalac. Hétköznap egész jól működnek a szabályok, a megszokott dolgok. Jön a hétvége, otthon van az apja és borul minden, mert az apja engedékenyebb volna. Érzi benne a vívódást és akkor jön a tornádó. Ő leáll vele játszmázni, nem mindig látja azt, hogy sokkal egyszerűbb és mindenkinek kíméletesebb 2 perc hiszti, mert pl haza kell indulni a játszótérről, mint 2 méterenként megállni és magyarázkodni.

Millió dolog van, amiről én is leállok szócsatázni, magyarázni, mesélni, de a döntéseit nagyja nem ilyen. Indulni kell haza, pont. Nem ezen az úton megyünk, erre van dolgunk, pont. El kell mosogatnom, utána játszok veled, pont. Ha addig a konyhakövön veri magát hagy tegye. Legfeljebb kiengedi a gőzt, ha meg végeztem és ő is lenyugodott meg lehet beszélni a dolgot.

2020. febr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha az oviban nem ilyen, akkor tudja hogy kinél mit lehet. Nálad pl mindent. El lehet szaladni az utcán, ez azért a veszélyes kategória 3 évesen.-kézed fogod és úgy mentek, aztán legyen olyan tét ahol kifuthatja magát korlátlanul.
2020. febr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!