Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislánnyal, aki...

2,5 éves kislánnyal, aki eleven ugyan, de egyébként jó gyerek lehet úgy nyaralni szerinted, hogy az anyának is pihentető és kikapcsoló legyen?

Figyelt kérdés
3 nap 2 éjszakára megyünk csak, többre még nem merünk, mert nem tudom, hogy fogja viselni a lányunk. Abba biztos vagyok, hogy tetszeni fog neki, de félek, hogy nem tudja magát rendesen kipihenni és akkor csak nyűglődne. NA de, ha viszek kész ételeket, ill. vendéglőben eszünk, akkor szerintetek lehet felhőtlen egy ekkora gyerekkel a nyaralás? Tapasztalatokat, élménybeszámolókat várok.
2011. aug. 5. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:

2,5 évesesel nem mertk többre menni, mire vártok??


ha ygreked van, már soha nem lesz nyaralás oylan mint előtte , nem pihensz, de sokkal szórakoztatóbb tud lenni.

Nem kell rástresszelni, meg mi lesz..elmentek és kész.

nekem a z év fénypontaj(i), he lemegyünk nytalni, 7 hosszú 7 végére, vagy elutazunk valahova.

Már az jó, hogy az ember nem otthon van.


A kicsi 2,5 éves lesz, angy 11,5.


Mi mind akettővel már féléves korukban mentünk először nyaralni.

2011. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 2,5 éves. 3.-ára voltunk vele nyaralni. Semmi gond nem volt vele, jókat aludt, ne volt nyűgös. Élvezte és mi is, mivel együtt voltunk, kirándultunk, nagyokat játszottunk a vendég ház udvarán. Első évben 5 hós volt, akkor még csak szopott. 2. évben vittem neki bébikaját. Most meg csináltam mindég valami gyors vacsit. Nem főzni mentem hanem pihenni. Egyébként első 2 évben 5 napra mentünk (4 éjjelre), most sajna csak 3 éjjelre futotta, tehát 4 nap volt.
2011. aug. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Eddig nem engedhettük meg magunknak, 4 éve nem voltunk nyaralni. Nem stresszelek, csak már fura, hogy kimozdulunk! Tudom, hogy már nem olyan kicsi, de mivel még soha nem voltunk vele sehol, csak a nagyszülőknél, ezért egy kicsit tartok tőle. De hidd el nagyon várom én is! 7 hétvége??? Az igen, tudtok élni! :D
2011. aug. 5. 14:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

:-) Felhőtlen lehet, ha úgy állsz hozzá, hogy nem idegesíted magad,

- ha az étteremben a kajánál fontosabb a pincér bácsi kergetése (már ha vevő rá a bácsi) vagy

- ha három napig alig hajlandó enni, vagy

- ha már harmadjára kell oda-vissza menni a komppal, de ő még mindig nem akarja megunni,

- ha a vízben való pancsizás helyett érdekesebb a parton lévő összes kisautó felfedezése, elkunyizása

- ha halála gyötri a házinéni cicáját,

- ha már lila a szája, de nem lehet a patakból kirángatni.

Pihentető viszont csak akkor, ha vagy nem viszitek a lánykát vagy apával megegyeztek, hogy most ő tűnik el egy órára a leányzóval, s addig te sütteted a napon magad, majd cseréltek.

Egyébként hidd el, nagy élmény lesz. S végül nem fog számítani, hogy ti felnőttek fáradtabbak vagytok, mint mikor elindultatok.

A jótanács csak annyi, hogy olyan helyre (szállás, étkezés) menjetek, ami tényleg bababarát. Ezt pedig én nem abban mérem, hogy van e kiságy, babafürdőkád stb., hanem a kiszolgáló személyzet, házinéni türelmében, illetve a többi szállóvendég családos mivoltában.

Jó nyaralást Nektek!

2011. aug. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
:D :D :D Ez aranyos! Köszönjük
2011. aug. 5. 14:10
 6/10 anonim ***** válasza:
2,5 évessel és 10,5 hóssal indulunk kedden 6 napra a Balcsira. Én nem stresszelek, sőt már nagyon várom. Egész nap homokvárat fogok építeni, ha meg rossz idő lesz, hajókázunk, kilátóba megyünk, állatkertbe, vagy ha épp semmi máshoz nincs kedvünk, akkor játszótér és sütizés.
2011. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez tényleg jó. Csak nem tapasztalatból írtad, kedves utolsó? :o)

Mi 20 hónaposunkkal voltunk nyaralni több napot, semmi gond nem volt. Bár a párom ki volt akadva, hogy semennyire nem pihente ki magát, de felvilágosítottam, hogy ha a gyerkőccel megyünk nyaralni, ne is álmodjon arról, hogy ő kipihent lesz :o) Voltunk kettesben is már, na akkor tényleg pihentünk...

De ha a legfontosabb személyek a gyermek életében (azaz te és az apa) ott vannak vele, akkor szerintem mindegy hogy hol vagytok, otthon, mamáknál, nyaralni, a világ másik végén, akkor is rendben lesz nála minden. Ha van napirendetek, próbáljátok tartani a nyaraláson is, ellenben nem kell mindenhez ragaszkodni: pl. nem nagy baj, ha nem alszik napközben, vagy később alszik, mint szokott, ha nem ebédel "egészséges" kaját stb.

És valóban, a pároddal beszéljétek meg, hogy pl. délelőtt ő viszi el egy órára a gyerkőcöt, délután meg te. Bár egy óra nem tudom, mire elég... :o)

Szóval felhőtlen lehet a nyaralás, pihentető csak annyira, amennyire otthon pihentek. Hamar el fog menni az a két éjszaka, szerintem is menjetek több napra :o)

2011. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg nem tudunk többre menni, már csak az anyagiak miatt is, de köszönjük és ez az egy-egy óra egyedül, míg a másik a gyerekkel van jól hangzik, de mit lehet csinálni egyedül, ha nincs napozós idő?
2011. aug. 5. 15:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Már az is nagyon kellemes, ha tíz oldalt elolvashatsz a könyvedből, és közben senki nem akar pisilni, nyakadba ülni, lekváros kenyeret enni,stb.
2011. aug. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, tapasztalatból írtam.:-) Tavaly az akkor másfél éves kisfiunkkal a Balatonnál nyaraltunk. Akkor ment a parton való rohangálás. Végül egy háromgyerekes család "szánt" meg minket, s ültették be a fiunkat a felfújható csónakba az ő legkisebbjükkel, ami a parton állt, teli vízzel. Végül mind a négy gyerek abban a falatnyi csónakban pacsált. Az a félóra volt nyugi az 5 napból. Örök hálám nekik. :-)

Idén Visegrádon voltunk. Innen a kompozásos történet.

Tegnap 14:07-es voltam.

2011. aug. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!