Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam nem védi meg...

2 éves kisfiam nem védi meg magát, mennyire normális ez?

Figyelt kérdés

Decemberben múlt 2 éves, és a játszótéren bárki bármit elvesz tőle. Simán hagyja, hogy elvegyék, nem csinál semmit, csak áll és néz.

Ha valaki fejbeveri vagy ellöki akkor sem csinál semmit, ha nem állítanám fel, simán feküdnie percekig.

Másnak is volt ilyen ,,mamlasz,, gyereke?

Nézem a hasonló korúakat, és megvédik magukat.


2020. febr. 24. 17:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Pontosan mit is vársz el egy két éves gyerektől?
2020. febr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

"Mamlasz gyerek"

Sajnálom szegényt.

2020. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Szegény gyerek... Elég gáz, hogy mamlasznak titulálod, ahelyett, hogy elfogadnád, hogy ő ilyen mentalitású
2020. febr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Korabeli, sőt kisebb gyerekek már ,,irigykednek,, megvédik a kis dolgaikat, vagy próbálják. Az én gyerekem kezéből bárki, bármit kivesz. Meg sem próbálja elhúzni.
2020. febr. 24. 17:42
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Akkor inkább legyen agresszív a gyereked mint "mamlasz"? Nálad valami nagyon nem kerek azt hiszem. Más a két kezét összetenné.
2020. febr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Tehát a gyereked nem egy erőszakosabb, rámenősebb személyiség, aki felesleges vitákba, veszekedésekbe, verekedésekbe bonyolódik? Illetve a gyereked nem önzö, hanem szívesen megosztja másokkal a játékait. Ez mért baj?

Nem te vagy az anyja? Nem neked kellene "megvédened" a gyerekedet?

2020. febr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, még változhat a helyzet.
2020. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Oh de rossz lesz szegénynek:( Gondolom a kérdezô az a tipikus nagyhangú, irigykedô fajta, akinek ha esetleg egy picit is másmilyen lesz a gyereke, már elkönyveli “mamlasznak” meg ilyeneknek. Írnék egy csomó mindent, de aki egy 2 éves gyereket mamlasznak hív, meg elvárja, hogy megvédje magát, annak kár is beszélni.
2020. febr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Én is ilyen voltam gyerekként, de szerintem ez anyámat nem zavarta. Majd megvívja a saját kis csatáit, ha akarja. De magamból kiindulva szerintem úgy van vele, hogy kár azzal foglalkozni, aki árt neki.
2020. febr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

hiába hurrogjátok le, sajnos ez a mai világban nem kifizetődő. Meg kell tanulnia megvédenie magát, igen, már most, ebben a korban, mert az oviban nem lesz ott anya, a suliban mégúgyse, kipécézik maguknak, bántják, kicsúfolják.

A felnőtt életről nem is beszélve. Igenis, védje meg magát, mert neki kell. Nem kell verekedni, nem kell konfliktust kezdeményezni, de ha fellökik, fejbevágják, legalább menjen arrébb, ha kiveszik a kezéből a lapátot, kérje vissza.

2020. febr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!