Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15hónapos a kisfiam, és nem...

15hónapos a kisfiam, és nem tudom normális-e, amiket tapasztalok vele kapcsolatban? Akinek van ilyen korú gyermeke kérem válaszoljon. Köszönöm.

Figyelt kérdés
Szóval megszületett 2016. szeptemberében a kisfiam, aki az első három hónapot végig ordította hasfájás miatt, majd mikor már jobb lett a helyzet, akkor észrevettük, hogy 3hónaposan kibújt az első foga, ami okot adott a továbbiakban is a sírásra, nyűgösségre. De eközben még volt még egy problémánk, hogy refluxos volt, mindig ha megitta a tápszert és büfizett, akkor a felét kihányta. Ez volt minden etetésnél. Napi minimum 5x öltözködés anyának és babának is. Túl lettünk ezen is. Foga most 16 van, tehát már csak 4 hiányzik. Már elég jól viseli, bár vannak nyűgösebb napok. Ami inkább zavar, hogy nem mond egy szót sem, sem anya, sem apa, semmit. Néha dumál magának össze-vissza érthetetlen dolgokat, de egyébként semmi értelmeset. Ha magyarázok neki nem érdekli, olyan mintha át nézne rajtam. Ha játszani akarunk vele vagy tanítani szeretnénk az sem érdekli. Mintha ott sem lennénk, megy magának. 1évesen indult el, egy örökmozgó baba, aki soha nem áll meg, mindig csinál valamit, mindig megy, nincs olyan, hogy 2percet nyugodtan ülne és nézné a tvt, vagy pihenne. Mesés könyvet is sokszor előveszem, mutatom neki az állatokat, magyarázok, olvasok, ő erre fogja és bezárja majd a földre dobja. Inkább a rosszaságok érdeklik, virágföld kiszedése, virágok tépése, fazekak, tálak kiszedése a szekrényből. Mindent le dobál a földre, rombol. Semmi értelmeset nem tudunk vele játszani. Ha elmegyünk az üzletbe, beültetjük a bevásárló kocsiba, de nem marad meg, ordít, mint a sakál, oriási hangja van. Ha kivesszük akkor megy mindennek neki, elszalad, hiába akarjuk megfogni a kezét nem engedi, megy magának. Az sem érdekli ha nem lát minket. Az evéssel is bajban vagyunk, nem nagyon akar harapni/rágni. Pl nyújtok neki banánt és csak szopogatja, de nem harap le belőle szépen egy darabot, mint ahogy kéne. De ha az ujjam dugom a szájába olyat ráharap, hogy legszívesebben sírva fakadnék. A városba sem lehet vele kimenni, mert babakocsiban nem marad meg, menne a saját lábán, de viszont ha kivesszük nem hajlandó megfogni a kezünket, meg elszalad, mindig oda ahová nem szabad. Ha pedig el akarjuk onnan hozni, vagy felvesszük, akkor toporzékol, szó szerint földhöz veri magát és ordít. Olyan tehetetlennek érzem magam. Van még másnak is ilyen ,,bajos,, gyereke? :( Köszönöm ha elolvassátok és válaszoltok. :)

2017. dec. 15. 20:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Hát tudod, szerintem körülírtad a gyerekek 90%-át :)

Az elején leírtak (hasfájás, fogzás miatti szenvedés) minden 2. babát érintenek.

A babakocsis dolog ebben a korban kb. mindegyiket, felfedezni akarnak, nem pedig leszíjazva ülni egy séta alatt, hiszen nekik ekkor nyílik ki a világ!

Földevés és társaik az "értelmes" játék helyet: igen, ilyenkor mindent meg akarnak kóstolni. Értelmes játékot mit akarsz, sakkozni?! Majd eljön az is!

Beszéd: 2 éves kor után is teljesen normális ha csak szavakat mond még.

A toporzékolásra meg azt mondják: dackorszak. Nálunk ez kimaradt, nem volt hisztis a fiam, de az összes barátnőm ilyen idős gyereke csinálta ha nem az volt amit ő akart.

Meséskönyv: sok ennyi időst nem köt le még.


A gyereked egy tök átlagosan viselkedő 15 hónapos, nem tudom mit vársz tőle :)

2017. dec. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 1 évvel idősebb, de ennyi idős korban sokmindent az eszembe juttattál most. A séta ugyanez volt, volt is problémánk vele. Kb másfél évesen javult a helyzet most 2 évesen is csak nagy nehezen fogja meg a kezünket, de már elég könnyű sétálni vele.

Ő se pihent soha 1 percet sem és nem érdekelte a mese. Játék se érdekelte hosszabban, kivéve a rosszalkodás. Amit leültünk játszani, 1-2 perc alatt megunt mindent. Nem tudom ez mikxor javult, de már akár fél órát is elvagyunk ugyanazzal a játékkal, sokkal hosszabban leköti akármi.

Az első szava 14 hósan volt de azóta se mond 10 szónál többet. Engem aggaszt de a hallása pl szuper, nem tudom mikor fog már beszélni.

Az én fiamnak is volt egy olyan időszaka, mikor nem érdekeltem. Általában pakolt, ruhásszekrényből, konyhában is volt neki amit pakolhatott, nem is emlékszem még miket csinált ennyi idősen, de pont nem velem foglalkozott. Vicces ez most leírva nekem, mert azóta egyértelműen szívesebben játszik velem vagy az apjával, mint egyedül.

A rágást nem tudom, gyerekorvostól lehet rákérdeznék.

2017. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy olvastam jót nevettem, mintha csak én írtam volna! Persze az adott szituációban nagyon nem vicces! Az enyém annyiban különbözik, hogy 8 hónaposan bújt ki az első foga és a harapással, rágással nincs gond.
2017. dec. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

3as válaszíró vagyok!

Nálunk az a probléma, hogy nem akar úgy aludni ahogy kellene és ez már 3 hónapja így megy. Ha időben elalszik 21 óra körül akkor 1-2 között felkel és 5 óráig tevékenykedik. A másik eset, hogy csak éjfél-1 között alszik el. Mindegy, hogy altatom. Van, hogy fél 7kor felkeltem, na akkor délelőtt 10-11 órakor kidől, máskor meg 12-13 között alszik el. Ebben az esetben reggel 9kor kel. Ilyenkor 2-3 óra hosszákat alszik. Kipróbáltam sok mindent, de mióta az őrlő fogak vannak soron azóta ez megy. Nagyon nehéz :(

Szóval ne aggódj, max kérdezd meg a védőnőt vagy a gyerekorvost, hogy mi a véleményük a harapás/rágás témáról.

2017. dec. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14 hós a lányom, a rágáson és hasfájós problémán kívül mintha én írtam volna. Rajtam is átnéz, de ha más foglalkozik vele akkor meg úgy figyel meg nevetgél mintha teljesen más gyerek lenne. Unja a fejem biztos.
2017. dec. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Semmi baj a gyermekeddel! Annak idején senki gyereke nem üvöltött a boltban, csak az enyém. Mindenki gyereke evett már kanállal egy évesen, csak az enyém nem. Mindenki gyereke átaludta az éjszakát, csak az enyém nem. Kétévesen az enyém néma volt még, és minden más gyerek már beszélt. Senki nem volt válogatós, csak az enyém. Minden gyereknek volt már több foga 10 hónaposan, csak az enyém volt még mindig fogatlan. Minden más két éven aluli gyerkőc egy Munkácsy Mihály volt, de az én gyerekem csak egy tollvonás. Szóval nyugi.. három éves korára mindenben kiforrja magát a gyermeked, és ügyes ovis lesz.
2017. dec. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Általában ők ilyenek 😅
2017. dec. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat. :) Lehet, hogy csúnyán hangzik, de megnyugtató, hogy nem csak az én gyerekem ilyen. :D Aki azt írta, hogy ebben a korban minden gyerek így viselkedik, azzal nem értek egyet. Nem akarom a gyerekem más gyerekeihez hasonlítani, de elég sok ismerősöm van, akiknek hasonló korú gyermekük van, és teljesen másak, mint az én fiam. Igaz többnyire kislányokról van szó. Pl. egy barátnőm nem bírja megérteni, hogy nem tudunk beülni velük a cukrászdába, mert míg az ő lánya szépen elül az ölében, vagy a székben és eteti sütivel, addig az enyém 1 pillanatra nem képes megülni az ölemben, túrja-fúrja le magát, és szalad el. Na és abból áll az egész sütizés, hogy ők nyugodtan el vannak, én meg szaladozok a fiam után, és 1 nyamvadt sütit sem tudok megenni. Elég nagy stressz. Tegnap vásár volt a városban, kimentünk a kisfiammal, aki ugye nem akarta fogni a kezünket, elszaladt, majd elesett, ordított egy sort, és teljesen másfelé ment, mint amerre mi szerettünk volna, tehát a vásárig el sem jutottunk. Meg mikor megyünk vásárolni sok kisfiút/kislányt látok a bevásárlókocsiban ülni, de egyik sem ordítja, nyafogja végig, mint a miénk. Én tényleg minden gyereket másnak látok, mint az enyém. Akkor még is miért mondja mindenki, hogy minden gyerek ilyen? Pelenka csere, öltözködés??? Kész rémálom!!! Mire át cserélem vagy felöltöztetem a vérnyomásom 200-on van, de tényleg. Mikor már pelust kell cserélni el hagy minden erőm, mert tudom mi vár rám. Próbálom lekötni, énekelek neki, kezébe adok krémet, játékokat, de ledobálja a földre, és toporzékol, rugdosódik, oldalra fordul, feszíti magát... szóval katasztrófa. A játszás alatt pedig olyasmire gondoltam, hogy legózunk együtt, vagy vannak ilyen fejlesztő formabedobós játékok. Nem sakkozásra gondoltam én sem. ;)
2017. dec. 15. 23:17
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hú még olvasni is szörnyű, sajnálom, nehéz lehet vele.

Nem tudom mi az általános, lehet, hogy én vagyok szerencsés a lányommal, de ő soha nem volt ennyire kezelhetetlen.

Én már rég bediliztem volna, ha nap, mint nap azokat kellene átélnem amiket leírtál, csodállak amiért bírod idegekkel.

2017. dec. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszoló. Sajnálom, hogy gondjaitok vannak az alvással. Hál Istennek ebben az egyben szerencsés voltam, mert 1 éjszakát sem kellett még virrasztanom vele, kivéve mikor lázas volt. Bár a nappali alvással nekünk is meggyűlt a bajunk. Remélem ha kibújik a foga minden helyre áll nálatok is. :) Kitartást!
2017. dec. 15. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!