Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogosan érzem hogy 1 gyerekkel...

Jogosan érzem hogy 1 gyerekkel nehezebb? többgyerekesek, miért nehéz ha többen vannak?

Figyelt kérdés
Nyugi most direkt akarom hogy támadjatok le :) érveket szeretnék. Sajnos egyke vagyok,6 éves gyerekem is még az.semmi tapasztalatom. Piciként jobb napirendet tudtam volna tartani ha többen vannak.alig eszik( most is) és több mindent enne ha lenne pár tesója mert biztos nem akarnák hogy megegyèk egymás elől,többféle ételt enne.reggel nem lennének harcok,sírások hogy oviba menjen,mert többiek is mennek és természetesnek venné. Nem unatkozna annyit,és nem nyaggatna annyit engem játéknál,mert sokszor lefoglalnák egymást,fogmosás,fésülködés könnyebb lenne,ha tesóival együtt csinálná,nem szeret fürdeni,de ha tesóival fürdene egy kádban,eljátszanának,ugy biztos nagyobb kedve lenne,ha beküldöm őket hogy mindenkinek muszály. Én is eljátszogatok vele,de szerintem nem vagyok az igazi.babakocsiba se akart ülni,de gyalogilni se,sokat cipeltük.de ikerkocsiba bennemaradt volna ha látja tesója sem szállhat ki.hisz több gyereket ugyse tudnék kiszedni.szépen kismotorozna,mászókákra ment volna korábban mert nem lenne olyan félős mindentől.ugy láttam együtt mindig bátrabbak a gyerekek és ösztönzik egymást.a közlekedés szörnyű,már nagy de gyalog még félek vele menni szaladgál,másfele akar menni,húzom a földön,vagy cipelem,akkor ütöget,fetreng,kisbiciklijét én viszem néha,többet ugy vinnék oviba hogy bicikli utánfutó,és ki se engedném őket,őt is bicajon viszem,de nem tehetem hogy sose engedem kisbicajjal,mert szereti,csak szaladok utána,felgyorsul ,köcesutra kimegy,sokáig boltba se tudtuk vinni,rohangál most is bent,,drága ujságokat vesz,kindereket,sokszor megvesszük mert akkora hisztit csap. Több gyerekkel ugysem tudnánk 6 féle drága dolgot megvenni,igy őket ki sem szednénk a kocsiból,vagy ha nagyok,heti bevásárlás,de szeret boltba járni és 6 éve sajnálom hogy egyedül van ha unatkozik. Strandon is ketten birunk vele,elszgladgált ,meg bele a nagyvízbe is,pedig elsüllyed, közlekedésre írjatok ötleteket légyszi,de ne azt hogy meg kellett volna már nevelni,mert otthagytuk az úton de 2 óra mulva se jönne utánunk,földön sirna,ha nagyobb lett,simán elmegy a másik utcába,és itthagy,hiába jönnek a kocsik,és fogom közben a ruhájánál,ő engem ütöget és sír hogy nem engedem ki,oviba is néha erőszakkal kellett vinni kapálózott alig birom el,tehát következetes vagyok,konkrét módszereket szeretnék,ne azt hogy neveld meg,rokonomnak 3 fia volt,mindig lekevert nekik 1- 1 pofont,azt tudom. És mi az amik nehezek több gyerekkel és miért? Példákat irhattok :) köszönöm
2020. febr. 26. 06:28
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Én hagytam szóközöket de mindig eltűnnek,ezért van egybe a szöveg
2020. febr. 26. 06:31
 2/26 anonim ***** válasza:
86%

Nem, ok nélkül érzed. Te kettővel diliházba kerültél volna, mert 1 gyerekkel se bírsz. Nem, nem azért mert egy gyerekkel mehezebb lenne (wtf), hanem mert egy gyerekre is alkalmatlan vagy.

Nevelési tanácsadót javaslok, de sürgősen! Egy iskolaköteles 6 évesnek nem szabadna itt tartania és ez ebben az esetben nevelési hiba

2020. febr. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%
Te szerintem is alkalmatlan vagy gyereknevelésre, nehogy szülj még egyet!
2020. febr. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed ezt a sok orbitális hülyeséget kérdező? Miért gondolod, hogy okosan együtt öltöznének, ennének? Bocs, de mint 2 gyerekes csak nevetek ezeken a közhelyeken. A reggeli hiszti, fürdéskor hiszti, "nem akarom ezt megenni " hiszti mind jelen vannak a több gyerekeseknél. Jobb esetben csak egy adja elő ezt, de ha peches nap van az összes, ugyanúgy nyaggatnak a játékért. Én nem hittem, hogy könnyebb lesz kettővel, viszont mikor 2 lett, nem tudtam miért fáradtam el eggyel, hiszen az semmi volt. De persze ez az én véleményem. Lehet másnak könnyebb 2 vagy több gyerekkel.
2020. febr. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
37%
Van abban igazság, amit írsz, nekem egy gyerekem van, nem így viselkedik, de szerintem is jót tesz a tesó, mondjuk neki nem lesz, úgyhogy ez van.
2020. febr. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

De ha azt akarod, hogy a válaszolok támadjanak, akkor miért ne iejuk, hogy nem nevelted meg? Hiszen egy 6 éves max akkor csap ekkora hisztit, ha ki lett szolgálva a popója és mindent megkapott, amiért behisztizett. Mikor a fiam hisztizett 3 évesen a boltban valamiért, szépen kimentünk üres kézzel. Nekem btmn kodos a fiam, de tudja, a nem az nem, az utcán fogja a kezem, vagy mellettem setál a babakocsit fogva. Tudja, hogy körül kell nézni, mindig ő néz körül.

A hisztihez már nagy az a fiú, szóval szerintem itt a kovetkezetesség hianya a baj, hogy nem tudod, hogy bánj vele. 6 évesy még foemálhato, nevelhető, igaz nehezebben, mint egy 2 éves de nincs késő.

Azt javaslom, hogy nevtanba menj el vele, hátha ott tudnak segíteni.

2020. febr. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az is lehet, hogy van valami baja a fiadnak, valamilyen fejlesztésre elvihetnéd, mert úgy viselkedik, mint egy 2 éves. Egy adhd-s, vagy autista gyereknek hiába születik testvére, nem lesz tőle jobb.
2020. febr. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
49%
Hú, jó sok hülyeséget hordtál itt össze.
2020. febr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nincs igazad.

Két gyerek kétfelé szalad, ha hagyod. Ketten dacolnak, válogathatnak duóban fújolva, ha olyanjuk van. A következetesség nem erőszakot jelent.

Megvennél te kettőnek is mindent, hisz nem tudsz nemet mondani.

A babakocsis ábrándot nem tudom, hogy honnan veszed. 2 év alatti korkülönbségre vágytál? Mert maximum addig merül fel. Annál nagyobbnál az egyik sétál, motorozik, míg a másikat tolod vagy hordozod.

Nevelési tanácsadó!

2020. febr. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

",drága ujságokat vesz,kindereket"


Heeee?????

Mi az hogy "vesz"? Mármint ő veszi? Hát nálatok tényleg a gyerek parancsol, ha már ilyen kontextusba adod elő, hogy kihisztizi a sok drága vackot a boltban. Ha több gyereked lenne a többszörösét fizethetnéd, az tuti.

Meg minden más sokszorozódna, mert még egyel sem bírsz, pedig már rég nem dackorszakos.

2020. febr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!