Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy oldjátok meg 2 gyerekk...

Ti hogy oldjátok meg 2 gyerekkel ahol nagy korkülönbség van?

Figyelt kérdés

Nevelőszülő vagyok van egy 12 éves lányom, és van egy 1 éves saját lányom is. Nagyon nehéz velük olyan értelemben, hogy a délelőttömet teljes mértékben lefoglalja a kicsi, a délutánt pedig mindkettő. Fél 2kor hazaér a nagy, általában ekkor ébred a kicsi. Akkor próbálunk rajzolni a kicsivel míg a naggyal tanulunk különben a kicsi csak rángatná hogy játszonak. Mire kész a tanulás jobbik esetben is délután 6 óra. Ilyenkor elmegyek velük sétálni vagy játszóterezni. 7kor fürdik a kicsi, utána férjem játszik a kicsivel én pedig csinálom a házimunkát amibe az idősebb sokszor besegít. Férjem egyébként fél 5kor ér haza és legtöbb esetben utána megy az anyjának segíteni 🙄

Úgy érzem nem bírom ezt a folytonos készenlétben állást. De nagyon szeretem őket és ők is egymást.

Bele sem merek gondolni, hogy mi lesz ha visszamegyek dolgozni mivel fél 5kor kell majd kelnem és délután fél 5kor érek haza...


2019. nov. 22. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
A leírásodból úgy tűnik, hogy a12 éves 4,5 óra alatt van kész a leckevel. Ha ez így van, akkor az nagyon nem jó
2019. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Nincs ilyen nagy korkülönbség és én már dolgozom, de a nagy megírja a leckét a suliban, aztán megyünk érte és vagy különórára visszük még vagy hazajövünk. Játszózni már csak a kicsivel szoktunk, a nagynak (9) már uuuncsi, max. focizni veszem rá, de az is inkább csak akkor, ha haverok is vannak. Együtt játszani este szoktak olyan 8 körül, amikor már vacsoráztak és fürödtek, de én még szöszmötölök :) A férjem meg hét közben sokszor csak akkor ér haza, ha már alszunk, bár reggel ő viszi őket.
2019. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen a nagynak vannak problémái és nagyon lassú.
2019. nov. 22. 16:00
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Mond meg a férjednek, hogy ne az anyjának segítsen, hanem neked. Mit tud minden egyes nap az anyjánál segíteni? És miért gondolja úgy, hogy neked nem kell segítség?

Egyébként mindegy mekkora a korkülönbség, ez szerintem nem azon múlik. Ilyen két gyerekkel az élet. Majd ha picit nagyobbak lesznek, több időd lesz magadra.

2019. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Át kellene alakítani a napodat.

A kicsi később bölcsi és óviba fog járni,ott ebéd után szoktak aludni.

Ha a csendes pihenője abba az időbe esne amikor a nagyobbik hazaér,tudnál a nagylánnyal is kettesben maradni.

Vagy a játékidőt hozd előbbre,így együtt tudtok játszani.

Nem jó ha az iskola után rögtön tanul a gyermek,neki is ki kellene kapcsolódni.

A kicsi is meg fogja tanulni,mennyit játszhat a testvérével.

Ha lassabban megy a házi feladat,ott valamit nem értett meg a gyermek.

2019. nov. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
A nagy esetleg lehetne tanulószobás, ott tanár segítene neki megcsinálni a házit, 4 órára végezni szoktak.
2019. nov. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A házimunkát csináld meg reggel, délelőtt és a kicsi alvásideje alatt, azzal máris felszabadulna a du egy része.

Este 6kor indultok játszóterezni, egyrészt már tök sötét van, másrészt azt írod 7kor már fürdés, akkor alig vagytok a levegőn, nincs mozgás, a nagy egész nap az asztalnál görnyed, ez nagyon nem.jó.

A férjed ne menjen minden nap az anyjához, otthon is elkel a segítség.

2019. nov. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
Amig alazik a kicsi, végezd el a házimunkát. A nagy legyen napközis, az általában 4-5ig van, ott tud tanulni.aztán elmentek a nagyért és egyből a játszora mentek egy órát. A drága párod meg ne segítsen minden nap az anyjának, hanem monsjuk heti 2x. Ő is át tud venni a feladataidból, gondolom fürdetni tud, takarítani tud, te pedig heti 1x hagyd rá a gyerekeket és foglalkozz magaddal.
2019. nov. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!