Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit jatszotok a gyerekkel?...

Mennyit jatszotok a gyerekkel?! Mennyi idot toltotok jatekkal egy nap? Mennyit jatszon egyedul es mennyit kulon?

Figyelt kérdés
Kislanyom 4 eves, most a legmenobb jatekok nala a szerepjatekok. “Anyak en vagyok az anyuka, te leszel a kisbaba”... nah most ezeket nem nagyon kedvelem, nem vagyok tul jo benne, par perc utan meginom. Sokkal jobb a tarsas pl, persze az O szintjen. Ettol rossz anya vagyok? Sokszor van lelkifurdalasom, mert nem tudok orakat felhotlenul eljatszani vele, mert vhogy elunom ezeket a gyerekkatekokat. Jobban szeretem, ha a kicsi eljatszik egyedul, en pedig teszek-veszek mellette. Ti hogy vagytok ezzel?
2020. jan. 4. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Nekem 3 gyerekem van, nagyon kicsi korkülönbséggel.

A kis korkülönbség miatt ugyanaz érdekli őket, így 3-an órákat tudnak szerepjátékozni úgy, hogy nekem nem feltétlenül szükséges ott lennem, de azért 1-2 órát játszok velük ilyen játékot, de én sem vagyok tőle odáig. 🙂

Szerencsére már sok nekik való társas van.

2020. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok

Hétköznap nem tudok velük játszani olyan sokat, mivel edzésen vannak. De akkor is 30 percet vagy 1 órát játszok velük. Hétvégén 3-5 órát játszok velük, ebből kb. 1-2 szerepjáték és 3-4 óra minden más. Szerintem teljesen egyedül 4 évesen minimum 2 órát érdemes hagyni. Egyáltalán nem vagy rossz anya.

2020. jan. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a macskával vagy a babáival játssza, én is csak pár perc ilyet tudok kibírni, gyorsan terelem olyan játékra, amit én is szeretek.
2020. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Megmondom őszintén nem tervezek szerepjátékot játszani a kislányommal 4 éves korában. Ahogy te is írtad, közös játéknak jó a társas, esetleg bábozás, mesélés és egyéb jó ötletek az Anya taníts engem c. könyvből de a szerepjáték számomra pont egy olyan elfoglaltság amit játsszon egyedül vagy kutyával-macskával, tesóval, baráttal. Nem szórakoztatóközpont vagyok, hanem anya és nem is egészséges folyton egymáson lógni, mert sosem fogja megtanulni, hogy egyedül is tartalmasan el lehet tölteni az időt.
2020. jan. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon keveset, mert kicsi korától eljátszik egyedül. Egy szobában laktunk, így folyamatosan a közelében voltam, de nem igényelte, hogy én is játsszak. Néha odahívott, és elmondta, mit játszik, ki kicsoda, vagy éppen segítettem neki megépíteni valamit, de játszani már egyedül játszott vele. Később az esti mesét kiváltottuk azzal, hogy barbikkal eljátszottuk valamelyik kedvenc meséjét lefekvés előtt.

Amióta külön szobája van, ott is eljátszik egyedül, csak ritkán igényli, hogy én is beszálljak.

2020. jan. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!