Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha két éves gyerek csak...

Baj ha két éves gyerek csak pár szót mond? Többi lent

Figyelt kérdés
Két éves múlt a kislányom, de kb. csak 4-5 szót mond, egyszerű mondatokat egyáltalán nem használ. A másik, hogy ha éppen játszik vagy valami lefoglalja és abból kizökkentjük (tisztába kell tenni, indulni kell haza a játszó térről), őrületes hisztit levág, keservesen sír, üvölt. Ezt kinövi, vagy mit csináljak vele, hova vigyem?
2020. márc. 4. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Logopédus vagyok és azt kell mondanom, hogy 2 évesen a 4-5 szó kevés. Pánikra nincs ok, de én jobban szeretem a "jobb félni, mint megijedni" közhelyet követni a gyerekek fejlödésében, ezért logopédus felkeresését javasolnám. Beszédindítással is foglalkozunk, nagyon játékos formában.


Emellett még segíthetnek a fejlesztő tornák: alapozó terápia, TSMT stb.

2020. márc. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Én elvittem korai fejlesztésre, de már megbántam, a beszédinditás annyit takar, hogy egy logopédus aranyosan eljátszik a gyerekkel, néha utánoznia kellene egy állat hangját, de nem szokta utánozni. Na ezt itthon is meg tudjuk csinálni.

Két évesen kellene tudnia 20-50 szó között, de ha nem tudja, akkor fejen is állhatsz, nem fogja tudni. Minden gyerek elkezd beszélni egyszer, van aki később.

2020. márc. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Enyém is 2 éves,ő se beszél 1-2 szót csak.

És ő is hisztérika,meg szeret dobálózni.

Én is nagyon aggódom.

Nálatok megért mindent amit mondasz?

2020. márc. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Az én fiam sem beszélt ennél többet 2 évesen. Emiatt a gyerekorvos visszahívott 2,5 éves korában státuszra, mivel ekkor se beszélt többet, mentünk tovább. Érteni értett mindent. Egyébként szobatiszta is 3 éves kora után lett. Most utólag azt mondom, jó lett volna fél évvel korábban kezdeni a fejlesztést. Logopédusra még most is szükség van, 4,5 évesen bár egyre tisztábban beszél, vannak betűk, amiket nem tud kimondani, pedig korosztálya szerint kellene.
2020. márc. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Az en fia 2 eves kb 10 szot mond ha kedve van.... en sem tudom mit tegyunk..
2020. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%

Nekem furcsa. Kislányom most 1,5 éves, és mondatokban beszél.

Én elvinném beszéd indításra.

2020. márc. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok és nagyon sajnálom, ha valakinek (pl. a 2. válaszoló) rossz tapasztalata volt a logopédussal.


Egy jó terapeuta nagyon összetett foglalkozást tart beszédindításkor. Rengeteg részképességet fejleszt, eszmeletlen sok játékot, tárgyat visz magával, mozgásos játékokkal, mondókákkal is készül. Érdemes ezek szerint akár több foglalkozást kipróbálni (van, hogy orvossal sem járunk jól elsőre).


Azért is javasolnám az ilyen korai időszakban a fejlesztést, mert (ahogy mások is írták), később is gondot okozhat a mostani lemaradás (pöszeség, hangcserék miatt később betűcserék, ami a diszlexia melegágya, de a dadogás is gyakori).

2020. márc. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3 éves koráig nem vinném sehova.

A fiam se beszélt 2 évesen. Júniusban tölti a 3-at, decemberben beindult a beszéd. Napról napra többet mond, már nem tudnám megmondani hány szót mond.

Fura mert a lányom másfél évesen folyékonyan beszélt, de hát nem egyformák.

2020. márc. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!