Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 nyelvű gyerek beszéde...

2 nyelvű gyerek beszéde rendesen fejlődik?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 nyelvű és igazából csak szavakat mond mind kettő nyelven , magyarul talán többet mivel én azért egész nap vele vagyok...2 szavas szavai is vannak de inkább csak szavak viszont az elég sok és szinte mindig mindet egyből vissza mond ha mondjuk neki.mindent megért mindkét nyelven,ha valamit kérni akár azt is tudja mondani hogy kérem és mondja ,ha nem tudja azt a szót akkor oda hív minket és mutatja.egyebkent egész nap magyaráz,játék közben is és énekel is de az nem érthető ilyen halandzsa szerű. Itt ahol élünk ( Anglia ) 2 éves statuszon nem mondtam különösen semmit... igazábol arra lennék kíváncsi , hogy mik a tapasztalatai akik szintén 2 nyelvű gyereket nevelnek /neveltek .Renden van kisfiam Beszéd fejlődése? Akik hasonlókepepn voltak mikor kezdett el nem csak szavakban beszélni?

2020. márc. 4. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akik két nyelven tanulnak kiskoruktól fogva, a beszéd késleltetve alakul ki. Lehet hogy stagnál mind két nyelven, de ezt hamar behozza.

Nem feltétlenül fog stagnálni egyébként.

Én az államokban élek, igaz meg nincs gyerek de a párom csak angolul beszél. Nálunk az angol lesz az első nyelv, de természetesen magyarul is fogom tanítani.

2020. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szomszéd lakásban két kétnyelvű gyerek nőtt fel, tökéletesen beszélő fiatalok ma már, minden rendben volt náluk.
2020. márc. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi hátrány nem lesz belöle, esetleg picivel késöbb kezd folyamatosan beszélni, viszont mindkét nyelven menni fog neki.

Az meg, hogy melyik gyerek mikor kezd mondatokban beszélni, igen egyéni, nekem négy gyerekem nött így fel és volt, amelyik már 16 hónaposan mondatokat használt, és volt, aki meg 2 és fél évesen kezdett néha több szót összerakni.

2020. márc. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszokat! 😊 Itt a védőnő annyit mondott én és az apuka is a saját anyanyelvén beszéljünk hozzá! Angolul semmiképpen ne tanitsuk ,mert 1 csak bezavarnank , 2 az nem a mi anyanyelvünk és mindketten más akcentussal is beszéljük ...ne így tanulja meg! Jövőre megy óvodába és majd ott megtanulja
2020. márc. 4. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!