Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítsam meg a 4 éves...

Hogyan tanítsam meg a 4 éves lányomnak, hogy ne harapjon rá az evőeszközre?

Figyelt kérdés

4 éves, már réges rég magától eszik, de mindig ráharap a kanára villára.. És nem érti, hogy miért ne harapjon rá. Mondom neki, hogy rosszat tesz a fogacskáidnak, ha megharapod a kemény kanalat. Azt is, hogy más embereket nagyon zavarhat..


Már kezd engem is...


És szegény olyan erővel harap rá, hallani ahogy nekikoccan ÉS azzal az erővel szorítja rá és húzza ki a szájából. mintha a fogaival akarná leszedni az ételmaradékot. Borzalmas a hangja.. Az én fogam is belesajdul ahogy átérzem..


Gondoljatok bele.. beveszitek a szátokba a kanalat és teljes erőtökből ketté akarjátok harapni és közben kihúzzátok, hogy leszedjétek vele az ételt..


Nem érti.. Azt mondja, hogy hát.. engem nem zavar..


2020. márc. 19. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Én akkor nem adnék neki fém evőeszközt. Vennék valami irtó csúnya műanyag készletet, és azzal kellene ennie. Ebből látná, hogy tényleg fontos.


Jelenleg nem vesz téged komolyan.

2020. márc. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

persze, hogy nem vesz komolyan.. senkit nem vesz komolyan..


műanyaggal is ezt csinálja.. ott el is hajlik.. (látszik, mert fehér már néhány részen)

2020. márc. 19. 21:24
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Mindig is ezt csinálja, vagy új dolog? Élvezi vagy zavarja őt is?


A cumizással hogy volt?


Azért kérdezem, ,mert lehet egy nagyon durván megmaradt orális reflex is,ami nem épült le a babakor után. Emiatt lehet, hogy nem tudja szabályozni az ilyen irányú szájmozgásait.



Ha csak szimplán hülyéskedik, akkor én -bár nem vagyok híve-de adnék neki egy szájast, ha nem ért a szóból. És addig nem kapna enni,míg le nem áll vele. 4éves már nem kicsi, sőt.

2020. márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Egyszer szólok, másodszor szólok, harmadszorra elküldöm.


Az asztalnál (is) vannak szabályok, amik egyformán vonatkoznak a 4 és a 40 éves családtagokra is. Hihetetlen gyorsan tanulnak ám a gyerekek, ha van következménye!

Az én fiam 1x maradt éhes, azóta minden szabályt betart.

2020. márc. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, még az olvasástól is kirázott a hideg.


Ugyan most nincs ovi, de pl ott is ezt csinálja? Vagy csak otthon, mert addig is vele foglalkozol alapon?


Vagy próbálj meg nem.foglalkizni vele, lehet csak szórakozik, mert jó móka hogy téged bosszant.

De maximálisan egyetértek az asztaltól elzavarástól is.

2020. márc. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

hát szerintem se nem élvezi se nem zavarja. természetes neki.


híííí várjatok. Lehet, hogy a fogával van gond és egyszerűen nem érzi? Most ugrott be, hogy a fagyit is harapja. Mindig mondja, hogy miért ilyen keveset adnak. Megnézem, napasztmek, ez a gyerek "megette" a fagyit, nem nyalta.. ÚRISTEN!!!


Vagy ez normális?

2020. márc. 19. 22:11
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2,5 évesem is harapja a kanalat. Műanyag kanala van éppen, de azt is harapja, főleg ha vmi olyat eszik amit nagyon szeret. Ha rászólok abba hagyja, de kis iső után újrakezdi.

Ismerek felnőttet is aki ugyanígy eszik, na az tényleg idegesítő.

2020. márc. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!